AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Pesaci su i dobri, jeste da izlecu ali barem mozes da ih vidis da se priblizavaju prelazu.
Ko je vozio po NS zna da su biciklisti ubedljivo najgori.
Izlecu sa biciklistickih staza isto kao pesaci bez glave, ali idu 20 na sat pa se pojave niotkuda za bukvalno pola sekunde, pesacima ne staju skoro nikad, crveno ne postuju, a ponasaju se i kao vozilo i kao pesak u zavisnosti od toga sta im vise odgovara u tom trenutku
 
U petak mi je bio dan kao preko one stvari. Prolazim pored pešačkog, devojka slušalice na ušima, kosa raspuštena, glava pognuta, prelazi preko pešačkog kao zombi, naravno ne gleda levo desno. Lik sa mečkom e klasa, debil priča sa suvozačem i gleda u suvozača, ne obraća pažnju da nailazi na pešacki, i izgleda da je neki sistem u mečki odradio posao, auto je naglo zakočio bez reakcije vozača, verujem na par cm od pešaka. Vozač ne veruje da je pešak ispred njega i da ga nije udario.
Idem kući, kolona, kamion na čelu i iza njega 6 ili 7 vozila, poslednji kreće zaobilaženje, audi za broj manji od kolege Borislava, zaobilazi kolonu i ide pravac na mene. Očekujem da će se ubaciti između vozila jer normalan ne bi nastavio dalje sa preticanjem. Naravno iq je odradio posao i nastavlja dalje. Nema druge, pomerio sam se u stranu i stao. Strašno, jezivo.
Najveće jurcanje vozila je ujutru u periodu od 5 do 7, tada nema policije, verovatno im je smena tada. Da ubace tada presretače, bilo bi kandidata za gubitak dozvole.
 
Takva situacija nebi trebala biti problematicna . Put i bankina su dovoljno siroki da mogu tri dobra vozaca odjednom da se mimoidju , ali dobra , koji ne koce na mokrom naglo ...
Ne bi trebalo ali je bila fatalna. Čovek je stigao do raskrsnice, uredno uključio (ž)migavac i skrenuo ali džipadžija je konačno ugrabio priliku da oduva kolonu ali je oduvao fiat brava tako da je vozač odmah poginuo a trudna supruga nakon nekoliko dana. Pre toga su malu decu ostavili u školi..... Strašna tragedija... Svaki put kada prođem pored depoa SUP- a i vidim auto, naježim se.
Ne znam da li je ovaj iz fiata pogledao u retrovizor da vidi da li je neko već započeo preticanje ali, realno..... Kad je taj sa džipom počeo preticati i koliko je pičio kad je ušao do pola fiata? Bar 15 njih je preticao jer su svi bili jedno drugom na gepeku. A kad tako iz daleka započne preticanje lako se može desiti da ga ne vidiš u retrovizoru.
Inače i ja sam napravio takvu glupost jednom, preticao sam tri četiri auta koja se "vuku" ali sreća pa sam video na vreme da prvi skreće levo. Još ja njemu sviram! Eeej! Al to je ono mladost ludost. Kasnije sam shvatio da sam ipak ja zglajzo.....
 
Preticanje kolone nije bez razloga zabranjeno...
Problem je sto se kod nas ne sankcionisu neki takvi prekrsaji, tipa ne odrzavanje odstojanja, ili cak voznja zaustavnom trakom, uhvatili su se brzine kao da je to najveci problem sto neko vozi 30-40 preko ogranicenja koja su jos iz doba fice i peglice.
Ne odrzavanje odstojanja u koloni znaci da ne moze niko da se ubaci i pretice jednog po jednog

Pre nekih mesec dana upadnem u guzvu na autoputu zbog udesa, i naravno svi odmah u zaustavnu traku. Ja bio u srednjoj traci, ispred mene bio neki kamion i lik iz zaustavne ladno BLICA kamionu da mu se skloni jer je kamion delimicno hvatao zaustavnu, ne moze da prodje pored njega.
Posle je naisla hitna pomoc i naravno ne moze da prodje, isli izmedju srednje i leve trake, ja skrenem u zaustavnu delimicno, neki debil u Nissan Qashqaiu mi se nabije na 5cm od krila, da je krenuo jos malo udario bi me.
Onda redovna pojava nesvesni sanjari koji voze konstatno levom trakom bez obzira sto je desna prazna.
Lik vozi konstatno 115 levom trakom i ne pomera se, na kraju puknem i obidjem ga desnom stranom. Posle me isti taj sustize u tunelu, ogranicenje 100 kroz tunel on i dalje vozi 115 i nabija mi se u gepek. Znaci totalno nesvesni vozaci, ko zna gde oni odlutaju u glavi
 
Poslednja izmena:
Ja koliko puta sam pisao da ti sto misle da sporom voznjom su sigurni ,su sve samo ne to.Ugrozavaju i sebe i druge u saobracaju,ja prezirem bilo kakve kolone,preticem to kad god mogu ne interesuje me nista,preticao sam i policiju kolko puta koji namerno smanje brzinu na 80 pa prave kolonu,a iza se svi user... i dok neko prvi ne pretice oni bi tu ostali dok cika policajcu ne dosadi i stisne gas.
@Borisllav360 Ti si jedinu gresku napravio sto si prebrzo preticao,nebitno koliko njih ima u koloni,pretices onoliko koliko je sigurno,oni moraju da drze rastojanje jedno od drugih kad su vec nesposobni da preticu ili kad imaju svo vreme sveta pa mogu da se vuku po putu do ponoci do kuce ...Znaci pretices jedan,dva auta,zatim im jeb.,. mater legnes na sirenu i on mora da napravi mesta da se ubacis u traku ,inace meni je malo falilo koliko puta da ga udarim autom i izbacim ga sa trake,takvi me najvise nerviraju kad ne drze rastojanje od drugog auta da moze onaj ko hoce da pretice da se sigurno ubaci nazad u traku ako neki auto ide njemu u susret,izbegavanje makazica.
Gomila ljudi blage veze nema sa voznjom,auto skole su beskorisne,nauce te da krenes na zeleno i stanes na crveno,po koji saobracajni znak i to je to,a ima toliko toga jos da se uci ....bitno da uzmu pare,koliko ima samo cigana polozeno a ne zna ni da cita kako treba.
Javljaj kad ideš da se voziš, da sedimo kući.
 
Pre godine ili dve je bilo kod Alvirovića u emisiji da je promenjen zakon što se tiče propuštanja pešaka. Ranije je bilo da je dovoljno da zakorači na prelaz automobil mora da stane a sada pešak treba da pokaže nameru da hoće da pređe preko pešačkog a vozači moraju da uspore kada prilaze i kada se uvere da pešak pokazuje nameru da pređe onda se zaustave. Ako pešak samo stoji na kraj pešačkog ili mu se ne žuri da pređe (hoće da propusti vozila) vozači mogu polako da prođu bez posledica. Tako su malo olakšali vozačima i pešaci više nisu bog i batina ali pitanje je koliko policija to primenjuje.

Što se tiče preticanja kolone milion puta je dokazano da to nije dobro rešenje, velika je verovatnoća za nemio događaj. Mali je procenat vozača koji drži odstojanje. Ja se trudim u gužvama da držim odstojanje zbog vozila sa rotacijom ali čim u retrovizoru vidim baju koji se gura i žuri da ne putuje na posao pola dana automatski se nabijam u gepek ispred mene. Svi mi znamo da vozimo cik cak i da se smejemo drugima koji voze sporo ili se plaše da obiđu kamion ali to ne znači da smo na trkama formule jedan.
 
Znaci ti teras inat drugima,kao oni jebivetri kad ih pretices oni dodaju gas.Imas srece sto ti neko ne polupa glavu,vozaci kao ti su najgori.
 
Evo sad sam u autu,i sutra cu biti,nemoj slucajno da izlazis iz kuce.
Pre neki dan se vraćam iz CG sa sve prikolicom, ispred Kokinog Borda, ispred mene auto i šleper iza mene šleper.Kreće u preticanje jedan iza šlepera pretiče mene,kreće da pretiče i auto ima mesta da se vrati, ali ne po gasu i hoće i šleper, ulazi u čiste makazice i tera šleper da koči da ne bi izginuo.Epilog svega stignem ga pred Užice, a vozio sam istim tempom kao i do tada.
 
To mi je davno pričao jedan vozač autobusa na liniji Bogatić-Novi Sad da je upoređivao vožnju po svim ograničenjima i rizičnu i da je krajnji rezultat bila razlika od 12 minuta u korist rizične.E sad vredi li rizikovati?
Distanca je 90 i neki kilometar.
 
Pa eto ima i takvih,ali uglavnom je problem kad se prebrzo pretice,brzina ti da neku laznu sigurnost mislis mozes jos jedan auto,jos jedan,jos brze,i onda makazice.Pretices polako i onoliko vozila koliko je sigurno,i dok god vozila u koloni drze neko rastojanje,ne moze biti nikakav rizik da pretices kolonu.Ali kad ima vozaca kao ovaj gore sto je napisao da namerno ne dozvoljava drugima da se vrate u svoju traku,ja tu nemam reci,tu samo batina nista drugo.U saobracaju ne sme da postoji nikakav inat,ili slicno,to ostavi kod kuce i za kafanu.
 
Ja skoro vozio moju AR 147 1.6 TS i sustignem dva vozila, a iza mene neka VITARA 2003-2004 godiste. Preticem ja ona vozila, pretice i VITARA zamnom. Ja se vracam u svoju traku i cepam dalje, a on i dalje zmigavac i u levu i ide tako ne odstupa oce i mene da pretekne. Tek kad je video da se odstojanje sve vise povecava u moju korist onda se vrati u desnu. Ja se mislim da li sam trebao da pustim gas da me pretekne kad mu merak😀
 
Znaci ti teras inat drugima,kao oni jebivetri kad ih pretices oni dodaju gas.Imas srece sto ti neko ne polupa glavu,vozaci kao ti su najgori.
Misliš da sam gori od tebe koji pretičeš kolone i svima stavljaš glavu u torbu jer "ne možeš pola dana da putuješ na posao". Pa nisi ti toliko pametniji od mene, znam i ja da dodam gas i pretičem kolone i spora vozila samo imam malo više mozga i ne rizikujem sem kad mi je neka baš baš žurba. Na posao se krene ranije ako znaš da su gužve na putu kojim ideš.

Kad već spominješ, najjače mi je kada me neko pretiče na izlazu iz naseljenog mesta, ja vozim 50 otprilike do 100 metara do table za izlazak iz naseljenog mesta a pre toga baja se zaleće iza mene pretiče me i onda na magistrali vozi 70 :D
 
На отвореном путу коме се жури нека ме обилази, немам проблем са тим. У граду каква год да је колона пуштам само возила под ротацијом.

Често се деси ситуација да колона скреће лијево и онда се нађе неки паметан да обиђе све другом траком па се убацује пред семафором. Е неш колега, чекај да остали прођу или настави право како закон налаже па направи круг на другој раскрсници.
 
Pa eto ima i takvih,ali uglavnom je problem kad se prebrzo pretice,brzina ti da neku laznu sigurnost mislis mozes jos jedan auto,jos jedan,jos brze,i onda makazice.Pretices polako i onoliko vozila koliko je sigurno,i dok god vozila u koloni drze neko rastojanje,ne moze biti nikakav rizik da pretices kolonu.Ali kad ima vozaca kao ovaj gore sto je napisao da namerno ne dozvoljava drugima da se vrate u svoju traku,ja tu nemam reci,tu samo batina nista drugo.U saobracaju ne sme da postoji nikakav inat,ili slicno,to ostavi kod kuce i za kafanu.
Pa ti imaš inat da pretičeš,uz to svoj život stavljaš u ruke nekog nepoznatog čoveka i nadaš se da ćeš moći da se vratiš ispred njega. A on je možda lud,pijan,drogiran ili uplašen.

Ulaziš u preticanje gde ti ishod istog zavisi od onog ispred tebe, a to nije bezbedno preticanje i tako se gine.
 
Pa eto ima i takvih,ali uglavnom je problem kad se prebrzo pretice,brzina ti da neku laznu sigurnost mislis mozes jos jedan auto,jos jedan,jos brze,i onda makazice.Pretices polako i onoliko vozila koliko je sigurno,i dok god vozila u koloni drze neko rastojanje,ne moze biti nikakav rizik da pretices kolonu.Ali kad ima vozaca kao ovaj gore sto je napisao da namerno ne dozvoljava drugima da se vrate u svoju traku,ja tu nemam reci,tu samo batina nista drugo.U saobracaju ne sme da postoji nikakav inat,ili slicno,to ostavi kod kuce i za kafanu.
Razmisli malo bolje ili pitaj nekog ko je za batinu od nas dvojice. Ako bolje pročitaš šta sam napisao možeš da zaključiš da se moje pisanije ne odnosi na otvoren put nego na sporu vožnju npr na auto-putu u Beogradu gde svi idem drugom brzinom na ler gasu i kada ja držim odstojanje zbog vozila sa rotacijom i to iskoristi neko što "žuri na posao" da se ubaci ispred mene, e kada se desi da primetim te kamikaze ja se nabijam u branik ispred.

A kada vidim takve pacijente na magistrali da pretiču 3-4-5 vozila samo se sklonim uz bankinu, molim Boga da me budala ne udari i najčešće psujem. Imam u vratima spremne odbrambene alatke pa probaj sa batinom da mi objasniš.
 
Razmisli malo bolje ili pitaj nekog ko je za batinu od nas dvojice. Ako bolje pročitaš šta sam napisao možeš da zaključiš da se moje pisanije ne odnosi na otvoren put nego na sporu vožnju npr na auto-putu u Beogradu gde svi idem drugom brzinom na ler gasu i kada ja držim odstojanje zbog vozila sa rotacijom i to iskoristi neko što "žuri na posao" da se ubaci ispred mene, e kada se desi da primetim te kamikaze ja se nabijam u branik ispred.

A kada vidim takve pacijente na magistrali da pretiču 3-4-5 vozila samo se sklonim uz bankinu, molim Boga da me budala ne udari i najčešće psujem. Imam u vratima spremne odbrambene alatke pa probaj sa batinom da mi objasniš.
Za te alatke ladno možeš da dobiješ kaznu od policije.
 
Samo nam fali vozačke kulture koje nemamo ni grama.
Jbt u EU nećeš čuti sirenu na autu nikad.Na auto putu da te neko obiđe a ne da levi žmigavac nema šanse, takođe da ne da desni kad se vraća u traku nema teorije.Blicanja nema, ako te je stigao u brzoj traci ide za tobom ili se jednostavno vrati u desnu dok se ti ne skloniš ili umakneš.Sečenja, makazica, preticanja kolone nema ali zato kod nas ima svega mogućeg i nemogućeg.
 
Nazad
Vrh