AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Jedna je stvar preticati dva ajd tri auta (ako se dobro sećam časova iz auto škole da je 3max), ali više od tri.... Pogotovo ako se pridržavaju udaljenosti između sebe, lepa je to dužina gde ima prostora da se zaletiš... i sad zamisli situaciju, kreneš da pretičeš, nervozno iz nekog razloga a milion ih je, i ne vidiš da možda četvrti, peti auto skreće levo. Ne vidiš ga jer je on bio u svojoj traci na sredini a ovi iza njega su krenuli da ga pretiču pa nagazili liniju i odustali kad su videli da ipak ne mogu. Ili ga ne vidiš jer su ovi iza njega npr kamioni ili bus.... Ne bitno. Ne vidiš ga od ostalih, a ni on tebe nije video kada je pogledao u retrovizor jer su mu ovi na gepeku... Sledeće što se dešava je da udaraš auto u bok (Ahilova peta svakom autu) i šalješ mlade ljude u smrt.
Znam, rećićeš zašto se nije uverio da može bezbedno skrenuti levo pogotovo kada je vozilo već započelo preticanje. E pa tu imamo onaj deo zakona koji kaže da se kolona ne pretiče!
 
Takva situacija nebi trebala biti problematicna . Put i bankina su dovoljno siroki da mogu tri dobra vozaca odjednom da se mimoidju , ali dobra , koji ne koce na mokrom naglo ... Drugo , ni kolona auta nebi trebala biti tako gusta da nemoze neko da se ubaci ko je krenuo da prestize , dal je trebao ili ne ... Isti sam slucaj imao kao mlad , na moru kod Ulcinja ,obilazio kolonu, kisa potjerala sve sa plaza , i u momentu kad se pojavilo auto iz suprotnog , neki stari reno , nece da me puste da se ubacim ,ali taman da se uguram na silu , taj iz suprotnog legne na kocnicu , umjesto da se samo pomjeri u stranu , blokira mu jedan tocak i on na mene . Komplet strane otisle , 10cm vise i bilo bi kriticno. Imo Opela kalibru...
Uglavnom , kod obilazenja kolone , makazice su macjj kasalj , bar bi trebalo da bude , horor film je nedaj boze ,u obilasku kolone da neko izadje sa sporednog puta
 
Kao sto je Sinisa napisao , na otvorenom putu uvjek je razlog sto se stvorila kolona , cesto je razlog da prvi skrece , i to je opasno , a jos gore je da uleti neko sa sporednog puta ,koji je gledao samo lijevo ,a ne i desno . To je najgora situacija moguca na putevima .
Kod izlaska sa sporednog na glavniji put , magistralu , mora se steci navika da se pogleda I LIJEVO I DESNO !
 
Ja koliko puta sam pisao da ti sto misle da sporom voznjom su sigurni ,su sve samo ne to.Ugrozavaju i sebe i druge u saobracaju,ja prezirem bilo kakve kolone,preticem to kad god mogu ne interesuje me nista,preticao sam i policiju kolko puta koji namerno smanje brzinu na 80 pa prave kolonu,a iza se svi user... i dok neko prvi ne pretice oni bi tu ostali dok cika policajcu ne dosadi i stisne gas.
@Borisllav360 Ti si jedinu gresku napravio sto si prebrzo preticao,nebitno koliko njih ima u koloni,pretices onoliko koliko je sigurno,oni moraju da drze rastojanje jedno od drugih kad su vec nesposobni da preticu ili kad imaju svo vreme sveta pa mogu da se vuku po putu do ponoci do kuce ...Znaci pretices jedan,dva auta,zatim im jeb.,. mater legnes na sirenu i on mora da napravi mesta da se ubacis u traku ,inace meni je malo falilo koliko puta da ga udarim autom i izbacim ga sa trake,takvi me najvise nerviraju kad ne drze rastojanje od drugog auta da moze onaj ko hoce da pretice da se sigurno ubaci nazad u traku ako neki auto ide njemu u susret,izbegavanje makazica.
Gomila ljudi blage veze nema sa voznjom,auto skole su beskorisne,nauce te da krenes na zeleno i stanes na crveno,po koji saobracajni znak i to je to,a ima toliko toga jos da se uci ....bitno da uzmu pare,koliko ima samo cigana polozeno a ne zna ni da cita kako treba.
Ispovest osobe zbog kojih smo tu gde jesmo. Bezobrazno, bahato, ja i samo ja.
 
Kao sto je Sinisa napisao , na otvorenom putu uvjek je razlog sto se stvorila kolona , cesto je razlog da prvi skrece , i to je opasno , a jos gore je da uleti neko sa sporednog puta ,koji je gledao samo lijevo ,a ne i desno . To je najgora situacija moguca na putevima .
Kod izlaska sa sporednog na glavniji put , magistralu , mora se steci navika da se pogleda I LIJEVO I DESNO !
Čim ima kolona znači da nešto napred se dešava. Saobraćaj nije samo sedi i vozi nego se moraju malo upaliti vijuge i malo misliti. Svi su ludi i blesavi što su usporili, samo je taj jedan pametan što juri i obilazi. Bio je slučaj u Prhovu da je ždrebe izašlo na put,svi koji prolazili blicali su i usporili samo je jedna matora konjina dala gas i ubila i sebe i ždrebe. Ispade da je čovek veća stoka od konja.
 
Drugo u slucaju kolone koja stoji , pravilo je , logika i kultura da cim stizes iza zaustavljene kolone da se pomjeris jednim tockom na bankinu , iz vise razloga , i sva 4 zmigavca po mogucnosti ...
 
Ne, obilazio sam kolonu u kojoj je bilo oko 6-7 auta, medjutim oni su vozili oko 50km/h gdje je na toj dionici dozvoljeno 60 i 80km/h. Pratio sam ih par kilometara i nešto se malo iznervirao što su tako sporo vozili, izbacio sam se blago u drugu traku samo da vidim da li ima nekog iz suprotnog smjera, nikoga nije bilo i ja sam stisnuo po gasu i kada sam već trebao da prođem ovog sivog opela koji je bio prvi u toj koloni odjednom je naišlo auto iz suprotnog smjera , i ja šta ću, da ne udarim direkt u toga, smotam u desnu stranu gdje udaram u zadnji desni dio opela i odguram ga još gdje se on okrenuo na cesti udario u branik pored ceste i otpadne mu točak a ja sam otišao u kanal pored puta, doduše najebao je i ovaj što je išao iz suprotnog smjera,i on je valjda dohvatio opela kako kažu
Šta si tražio to si dobio,treba da si zadovoljan.
 
Arkadije , kako bi vozio po npr Bg-u kada upadneš u gužvu u svim trakama? Kako bi tamo preticao kolonu?
Dugo nisam išao za Bg ali proletos sam nažalost išao jedno 6 puta. Oduševio sam se kako voze beograđani. Čak su i pešaci kulturniji nego npr u Subotici. Nećeš kod nas videti pešaka koji će sačekati da prođeš sa autom ( a jedini sam u krugu od 100m) nego odmah skače na pešački kao da ga gurnuo neko! Pa sačekaj da prođem, majku mu, ne zaustavljaj saobraćaj! Pre neko veče sam iscimao jednog šiljokurana, mislio je da se neću zaustaviti... Pišnio je u gaće sigurno. :)
 
Arkadije , kako bi vozio po npr Bg-u kada upadneš u gužvu u svim trakama? Kako bi tamo preticao kolonu?
Dugo nisam išao za Bg ali proletos sam nažalost išao jedno 6 puta. Oduševio sam se kako voze beograđani. Čak su i pešaci kulturniji nego npr u Subotici. Nećeš kod nas videti pešaka koji će sačekati da prođeš sa autom ( a jedini sam u krugu od 100m) nego odmah skače na pešački kao da ga gurnuo neko! Pa sačekaj da prođem, majku mu, ne zaustavljaj saobraćaj! Pre neko veče sam iscimao jednog šiljokurana, mislio je da se neću zaustaviti... Pišnio je u gaće sigurno. :)
Pešak ima prvenstvo i čim jednom nogom stane na pešački prelaz moraš stati pa bio u kontra traci, čak i ako vidiš da ima nameru da pređe moraš ga pustiti,ne smeš da mu presečes put.
 
Mnogi bi rekli da su vozači bahatiji i da ne žele da stanu i propuste pešake na pešačkom, naravno da ima i takvih, međutim pravi odgovor na ovo pitanje jesu pešaci. Oni ne gledaju uopšte preko ulice kada prelaze, već čim vide pešački prelaz zakorače na ulicu i krenu da prelaze ne uveravajući se da li je bezbedno.
Da ne tražim sad u zakonu, ali znam da ima deo koji kaže da je i pešak dužan da ne ugrožava saobraćaj..... tako nekako.
 
Mnogi bi rekli da su vozači bahatiji i da ne žele da stanu i propuste pešake na pešačkom, naravno da ima i takvih, međutim pravi odgovor na ovo pitanje jesu pešaci. Oni ne gledaju uopšte preko ulice kada prelaze, već čim vide pešački prelaz zakorače na ulicu i krenu da prelaze ne uveravajući se da li je bezbedno.
Da ne tražim sad u zakonu, ali znam da ima deo koji kaže da je i pešak dužan da ne ugrožava saobraćaj..... tako nekako.
Sve sam ja to govorio pre dve godine čika-policajcu u Rumi i sve je on to razumeo ali ja dobih prijavu i zaprećenu kaznu od 20 hiljada i mesec dana bez dozvole. Kasnije sam išao u Mup na sporazum i dobih 10 hiljada +2 hiljade sudskih troškova i 5 kaznenih bodova.
 
Па ако си видео по селима и градовима на улици има и дрвореда а још и уска улица, скоро па искачу из дворишта. Идеш 40 на сат иза тебе камион и пешак не гледајући гази пешачки. Ти на кочницу и још станеш а онај иза тебе? Написано све у закону, али на улици је џунгла.
 
Strašno je.Što stroži zakon i veće kazne, to sve luđe i luđe.
Ovde je prošle nedelje presretač uhvatio lika koji je vozio 200 između Šimanovaca i Prhova. 😱
Ta deonica je izuzetno opasna, do sada ih je tamo dosta nastradalo, nov put, ravno a gužva non stop.
 
Ovde ima komentara za nikad ovako.
I takvima nek je Bog u pomoći ,a i svim ostalim koje je sudbina stavila na to mesto u tom trenutku.
 
Ja sam zimus imao izletanje sa desne strane puta da bih propustio vozilo koje pretice iz suprotnog smera. Sreca nije bio neki bocni nagib da se isprevrcem, ali rupcage neke sam ispogadjao, medjutim prodjoh bez ostecenja.
 
Овде свако скретање са
асфалта = дрво или на кров...
Онда и не вреди пуно коњића испод хаубе. Са друге стране камиони возе колико може да развије тако да и нема гужве.
b67520fa1bfc4020851fc1e29981f97e.jpg
 
Sve sam ja to govorio pre dve godine čika-policajcu u Rumi i sve je on to razumeo ali ja dobih prijavu i zaprećenu kaznu od 20 hiljada i mesec dana bez dozvole. Kasnije sam išao u Mup na sporazum i dobih 10 hiljada +2 hiljade sudskih troškova i 5 kaznenih bodova.
Ma znam, verujem ti. Pešaci su zaštićeni ko beli medvedi. Pratim i poštujem ih ali da ne razmišljaju-ne razmišljaju ni milimetar.
Tako je i mene čika policajac zaustavio i hebe me što nisam usred bela dana upalio rotaciju a traktorom vučem dve prikolice (nisam van gabarita) i sve mi osvetljeno ko Las Vegas. Kažem mu lepo da smo imali sastanak sa policijom pola godine ranije i da je njihov glavni štrumf rekao, objasnio kada treba a kada ne treba rotacija (noću obavezno, a danju samo ako si van gabarita). Ne, on i dalje po njegovom da treba al eto pustiće me ovaj put. Toliko sam se uzhebo da sam zaboravio pred njim nazvati stanicu ali sam zato nazvao kad sam stigao kući. I znate šta mi je dežurni rekao? Citiram: mmmm, pa ja mislim da treba da upalite..... Zahvalio sam se i spustio slušalicu. Eeeej on misli! Pa treba da zna da trese iz rukava taj zakon jbm sunce!
 
Nazad
Vrh