AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Mene ceh za Žabarku izašao 75.000 dindži, veliki servis i još svašta nešto.Kaže majstor ima tu još štošta da se menja ali me bilo sramota, skuplja popravka od auta. 🤣
 
Ма има, али опет колико довуче и превуче терета.
За југа прошле године регистрација, амортизери, ауспух комплетан и још по која ситница 54 000 динара.
Превукао милионче ...
 
Jel ima neki servis ili dobar majstor za Hyundai u Rumi i okolini do jedno 25 kilometara. Nudi mi se Hyundai ix35 povoljno, a nisam dosad imao iskustva sa tim istocnjacima?
 
Ма има, али опет колико довуче и превуче терета.
За југа прошле године регистрација, амортизери, ауспух комплетан и још по која ситница 54 000 динара.
Превукао милионче ...
Siguran si da je prešao Milion?
Mnoge sam slušao da su prešli milion km, a kasnije se uspostavilo da nisu prešli ni trećinu od toga..
 
Mislim da nema potrebe da se servisira-odrzava auto u ovlasceni servis kad prodje garancija. Skuplji su puno od nekog dobrog privatnog servisa.

Danas sam zvao ovlašteni servis gde je auto kupljen i održavan od prvog dana.
Samo ruke po radnim satima su tu oko 500eu,ostalo zavisi šta je otišlo ali s obzirom da mu je vreme i za veliki servis sa zamenskim delovima + minimum 1000 eu.
 
Мирости, има и овде маратонаца. Када им објасниш математику кажу не знам али тако је . 10-ак хиљада, мало више мало мање годишње + фирмин ауто кад возим.
Од тих 10 хиљада км, око хиљадарке буде дакар рели...
 
ПетарП, ја одржавам у бачкој тополи у сервису где продају исузу пипкапове. Све што треба набављају у оригиналу.
 
Da li je neko imas slican problem?
Pobrljavio mi je radio. U mestu dok auto stoji ugasen, radio radi savrseno, cim je auto u pokretu pali/gasi visokotonce, menja ekvilajzer, pojacava/utisava, muzika preskace kao kad je cd ostecen, grozota,ne mozes slusati normalno radio stanicu.. na svakoj radio stanici isto.
Radi se o Nisan Kaškaki-u 2015 god.
 
Da li je neko imas slican problem?
Pobrljavio mi je radio. U mestu dok auto stoji ugasen, radio radi savrseno, cim je auto u pokretu pali/gasi visokotonce, menja ekvilajzer, pojacava/utisava, muzika preskace kao kad je cd ostecen, grozota,ne mozes slusati normalno radio stanicu.. na svakoj radio stanici isto.
Radi se o Nisan Kaškaki-u 2015 god.
Jesi gledao konektore od radija i zvučnika da neki nije labav?

Sent from my SM-A145R using Tapatalk
 
Nisam gledao.. koliko su pristupacni?
Fabrički radio ili neki aftermarket?Ako je fabrički moraš malo da improvizuješ da ga izvučeš iz blende ako nemaš alat, ako je aftermarket samo ga izvučeš :D Pozadi imaš jedan euro džek izvučeš ga poprskaš kontakt sprej i vratiš džek.

Pre svega ovoga, ako nemaš kod od njega, nemoj da ga skidaš sa napajanja jer će da traži kod.
 
Isto je i tad,svaki fabrički radio kad ostane bez struje traži kod.To je nesrećno izvedena zaštita od kradje, jer na internetu imaš generatore koji za par sekundi po serijskom broju nadju kod :D

Zavisi od proizvodjač,neki nemaju "zaštitu" od pražnjenja, pa pogube i memorisanje stanice.
 
Pojavio mi se na ekranu onaj čuveni narandžasti znak - greška i piše SERVIS. Upitanju je C4 2011 godište, novija linija. Odem kod majstora u SM koji radi samo francuze, prikopča lap top pogleda - nema ništa, obriše to i vozim mesec dana, sad ponovo. Odem u subotu , opet ista priča, nema znaka, kad sutradan da upalim auto ono - opet znak. Auto za sada ide korektno. Da li je neko imao sličan slučaj?
 
Nazad
Vrh