AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Jasno je meni sve a nov teško da ću ikada kupiti.Možda kroz vreme uzmem C7 tu do 2015 god i to je to.Jednostavno mi je žao da dam neke ogromne pare za auto dok recimo za gvožđe sa kojim prevrćem zemlju nikada nisam žalio da platim i malo više ako mi srce zaigra na neku priključnu mašinu.Lud čovek, gotova robija. 🤣
 
Нема посла без неког аута што је за отпад. Не вреди пуно а може итекако да премости и остане у џепу.
 
Момо, немамо сви могућност јефтине регистрације и јефтиног горива. Може и брже, јаче, боље ал' на кредит. Или ти знаш још неку могућност???
 
A prakticno , razlika je u ...?
U A6 gaće same padaju a u pasatu moraš da se malo potrudis. Razlika je u svemu od izgleda,motora, unutrašnjosti,kvaliteta materijala itd. A6 rs ima preko 500 konja možda i 600, za pasata je i 250 do 300 dosta . Jedan od primera zašto nisu za poređenje. Narodski- ako ne znaš šta je dobro vidi šta je skupo.
 
Onda Audi mu dodje stojadin u poredjenju sa npr nekim Bentliem ili ne dao bog Rolls Roycem ....Mislim kad vec pricamo o kvalitetu,luksuzu itd...
 
Eno ti polovnih za 200-300k eura kolko hoces,mislis da to ne mogu kupiti mnogi ?.Takvih ljudi ima vise nego sto mislis.
 
Kupiti novi Rolls je privilegija koja se ne može kupiti parama. Te stvari su Srbinu nepojmljive i on normalno gleda kako to da izvrda. A nije svestan da taj koji kupi nov auto i preproda ga nekom drugom koji ne ispunjava standarde fabrike više neće moći da kupi nov auto. Isto tako ko prepravi Ferrari više ga neće kupiti novog.
 
Ja nisam znao da ovde pricamo samo o automobilima za obicnu radnicku klasu ...Covek je poredio kvalitet izrade,opremu itd ,Audi vs Golf,Passat sta god ,pa eto ubacio i ja moje misljenje.
@Mihajlo jovičić To uopste nije tacno,tvoj auto pripada tebi i mozes ga prodati kome hoces,zabole fabriku sta radis sa njim.A kad ga kupujes od njih,jedino sto je bitno je novac.
 
Ja nisam znao da ovde pricamo samo o automobilima za obicnu radnicku klasu ...Covek je poredio kvalitet izrade,opremu itd ,Audi vs Golf,Passat sta god ,pa eto ubacio i ja moje misljenje.
@Mihajlo jovičić To uopste nije tacno,tvoj auto pripada tebi i mozes ga prodati kome hoces,zabole fabriku sta radis sa njim.A kad ga kupujes od njih,jedino sto je bitno je novac.
Druge možeš, Rolls i Ferrari ne možeš. Isto kao što Megatrend plati pa završi, Harvard ne možeš sa parama da završiš.
 
Пааа, по политици ферарија и још неколико произвођача и није тако. Да би уградио мотор из ферарија у други аутомобил треба ти дозвола од фабрике па онда све остало, све и да си мотор на отпаду купио. Има један субару импреца, један једини и то се користи за рели због правилника. Да би уградио други мотор у ферари шасију не може никако, легално.Али ово не игра улогу нама обичнима, само важи ако икада пробаш да купиш нов ферари, идеш на листу чекања, па по препоруци и на крају екслузивно право куповине цена х 2 или више. Ко икада проба било какву егзибицију а документовано неће видети нови ферари.
У теслу су уграђивали дизел и бензинце па су добили тужбу у америци од фабрике и још не знам кога. Исто тако у поједине моделе других произвођача није могућ ретрофит или уградња другог погонског склопа, не зато што није физички изводљиво него што фабрика не дозвољава.
 
Sad se setih neke fore kako Ibrahimovicu nisu hteli da prodaju Ferari jer je uslov bio da ima vec neka dva modela. A taj sto je prodavao nije znao ko je, ili ga nije prepoznao.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
По неком њиховом "правилнику" мораш имати 5 различитих модела у власништву или си их имао до сад и онда имаш могућност да купиш. Исто тако не можеш продати тај исти аутомобил одређени временски период иначе оде на црну листу. То исто је важи за теслин пик ап, одређени временски период.
 
Nazad
Vrh