AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ovo je bilo pre vise od 20g pa je to bila vest u Swe. Ni ja ne znam da li sam znao ko je...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Kad ste spomenuli Rols, sjetio sam se jene angdote o Rolsu.

Vozi se čovjek Rolsom po Sahari i auto stane. Nazove tvornicu (vjerojatno satelitskim telefonom) i uskoro stigne serviser. Otkloni kvar, a vozač pita za račun. Nije to do mene, kaže serviser. Kad je završio putovanje čovjek ode u tvornicu podmiriti dugovanje za popravak. U tvornici je dobio odgovor da se zabunio, jer njihovi auti se ne kvare.
 
To su neke finese a ne ono što ja tvrdim. Kupi nov Rolls I prodaj ga narko dileru više nećeš kupiti nov nikad a možda ni tad.
Ne možeš ni Ferari tako lako da kupiš, pogotovo nove modele.Možeš da im nudiš brdo para bićeš ljubazno zamoljen da odeš i nikad više ne dodješ :D Bio sam u njihovom muzeju i onaj batica što radi bio baš raspoložen za priču.Kao nov kupac dobijaš mogućnost da kupiš neki "narodni" model male snage i opreme.Da bi kupio neku pravu "zver" moraš budeš na njihovoj listi kao kupac i onda dobiješ ponudu, ali samo ponudu.Ako im mnogo značiš odobriće ti kupovinu, ako im baš značiš onda možeš da biraš opremu i svašta nešto.

Isto je i za RR, da bi birao moraš da budeš na "listi", a isto je i kod prodaje prvo moraš da se obratiš fabrici i njima da ponudiš jer tako čuvaju cenu i istorijat vlasnika.Basic modele možeš kako hoćeš.

Onom ko razmišlja da kupi RR baš pište jaja za tu njihovu politiku,jer neće ni da sedne za volan :D
 
Drugovi i rodjaci me zezaju da vozim lubenicara, a ovde sam saznao sem sto je ruzan da je los po mnogo cemu
Ispade da je kotarica u poredjenju sa ostalim automobilima.
Sledeci put ovde obavezno trazim savet za kupovinu polovnjaka
Razmislio bi mozda i o nekom Ferariju al' eto, nece mi prodati, ne ispunjavam uslove.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Hvaliti neku dizel drtinu od 20+ godina NOV NOV NOV!!!! stvarno nema smisla. Ja ne kažem da ne može biti u dobrom stanju ali mani me više te priče.
 
Što bi mi Sremci rekli- nek ga stavi u prednju sobu. Ima samo dve kategorije koje su gore- oni koji samo mere potrošnju i misle kako je na njihovom uvezenom autu kilometraza 180 hiljada koje god godište bio i oni koji auto od 3+ hiljada kubika registruju na invalida i ubacuju plin. Brate uzmi i zapali ga šta će ti?
 
Ма да, само повлашћени што могу нов ауто или до 5 година старости и еуро 5 стандарда.
Може ли нама осталима барем бицикло да остане?
 
Ма да, само повлашћени што могу нов ауто или до 5 година старости и еуро 5 стандарда.
Може ли нама осталима барем бицикло да остане?
Svako vozi ono što može i hoće da plati. Ja trenutno auto od 9 godina. Za mene više nego dobar. Kažem samo da dizanje u zvezde automobila od 20+ godina sa našim održavanjem nema smisla.
 
Danas sam zvao ovlašteni servis gde je auto kupljen i održavan od prvog dana.
Samo ruke po radnim satima su tu oko 500eu,ostalo zavisi šta je otišlo ali s obzirom da mu je vreme i za veliki servis sa zamenskim delovima + minimum 1000 eu.
 
8000 динара сам плаћао радни сат, са уградњом оригиналних делова и гаранцијом.
Југославе сам одржавам или код "независних" сервисера.
У нашим условима исто километара пређе и тај од 9 година и тај од 15-20 година.
 
6500 je ovde radni sat,za svaku operaciju ide odrećen broj sati lupam 0,2 h za menjanje ulja ili 2 h za vaćenje motora. Uvek je svaka operacija fiksna .Obično odrede popust ,gore u postu je navedene cena sa 40% popusta.
 
Nazad
Vrh