AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Kolege kako da nadjem kod za radio gps vw imali na internet za dz. Ili ako neko od forumasa radi kodove da platim bar cu biti siguran da je to to. Hvala unapred.
 
Juče sam imao peh na B klasi,pre jedno dva meseca počelo je nešto da se čuje kad je kvačilo na pola kao da krči.
U vožnji sam smanjio brzinu i kao da je nešto krcnulo i menjač više ne reaguje u koju god brzinu da ubacim krči i ništa se ne dešava ,ne kreće.
Auto ima 350000 km nikad ništa na njemu nije rađeno osim potrošnih stvari.
Zna li neko orijentaciono koliko može da košta popravka i šta se tu radi ,samo deo koji je otišao ili ceo set.
 
Nesto je oko menjaca, majstor ce bolje znati ipak kad pogleda.
Imao sam na pasatu lll slican prob...
Drugi polovan 50e, jos toliko covek uzeo za zamenu i jos par sitnica...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pisao je za Pasat B3 . Tesko da za taj auto polovan menjac kosta 500 e . Citaj sta se pise .
Talianu neki je problem u menjacu . Imao i ja slican problem na Merivi . Ubacim u brzinu , ali auto ne krece . Ne mogu da se setim tacno , ali problem je bio druk lezaj ili korpa .
 
Pa sta je 50 eur ?,toliko kosta par srafova da kupis u prodavnici ....sipas gorivo u auto,ili pojedes par pljeskavica....kakav god da je auto,ako toliko kosta menjac ja ne bih ni ulje onda menjao u istom,menjao bih ceo menjac kad treba :ROFLMAO: .
 
Jbg, u ovom kraju ima dosta tih starijih vozila i delovi su dzabana.
Ali sve manje dobrih polovnih delova, pa sam se i pasata otarasio.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sto svi odmah na menjac, pre da je nesto oko kvacila, narocito sto je pocelo da krči na pola kvačila. Moze biti otkinuto srce lamele, nutovi zajedeni na lameli pa se vrti na spojnickoj, proklizala lamela na zamajcu itd. Na toj kilometrazi verovatno su zreli za zamenu komplet zamajac korpa lamela
 
Evo ga Audi A6 2.5 TDI V6 180ks zvani šećeraš...
Za ova 3 mjeseca kako je kod mene, repariran je boš pumpa i dizne i zamjenjeno ulje u mjenjaču. Inače jako sam zadovoljan autom kako ide, jeste da malo više uzme goriva ali nema veze, zato ide jako dobro u odnosu na Passata 5 1.9 tdi 81kw koji je bio kao vezan za drvo haha....


 
Nazad
Vrh