AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Da li 2.0 tdi motor u Oktaviji '07-08 god. takodje ima problema sa osovinom pumpe za ulje ? Cini mi se da je o tome bilo reci kod Pasata b6 .
Kod pasata je problem jer to niko nije menjao, pogotovo na BKP motoru. Ja sam kod mene promenio samo kajlu na osovinu i bila je gotova. Od 2007 bi trebalo da je to reseno. A i nije strasno da se skine karter i proveri stanje.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
1500 din je bila osovina pumpe pre 5 god kad smo kupili auto.
Pisao sam vec, majstor mi rekao peglaj 100.000 pa je menjamo opet (evo uskoro).
Auto je tad imao oko 270.000 pravih i osovina je bila fabricka, u pravom trenutku je zamenjena...
Na motor za sad prezadovoljni.
Pricao mi je da je fabrika zamislila na nekim kilometrima da se menja ali ne znam detalje.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
To ne znam, tih 2.0 ima dosta, '07 godina je, PD, 140ks.
Ako znas po broju mogu pogledati.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
To ne znam, tih 2.0 ima dosta, '07 godina je, PD, 140ks.
Ako znas po broju mogu pogledati.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Jos uvek nisam konkretno odabrao neki primerak , ali na primer ovako nesto gledam
 
Jedino više klase auta kod VW grupe su imale tu uljnu pumpu sa balanserom na 2.0 TDI PD motorima. A od poprečno postavljenih motora jedino je Passat B6 smatran višom klasom. Golf 5 nema takvu pumpu kao ni Octavia, čak ni A3, jedino mozda Superb. Ovo bi trebalo da je BKD motor, 2.0 16v odličan nema DPF Bosch dizne. Jedino glava zna da puca kod ranije proizvodnje ali to po meni nije tolko strašno, bolje to nego da imaš DPF. I ako pukne zameni se glava novijom (oznaka odlivka se zavrsava na B ili C umesto A) i nemaš više nikad problema
 
Puno su kilometara prešli, začepljeni od čađi, ljudi se pate vade ih i softverski gase. A samo trebaju da kupe benzinca i ne bi imali problema

Послато са SM-A145R помоћу Тапатока
 
Што се тиче дпф-а ту су убедљиво американци најгори и њихове норме издувних гасова. Што је више мотор напуцан коњским снагама то је већи проблем. Исто то се види и код европљана.
 
Jos uvek nisam konkretno odabrao neki primerak , ali na primer ovako nesto gledam
Znam par ljudi koji ih voze, bas 4x4 i prezadovoljni su.
Vise ne znam nista o njima.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
4x4 malo skuplje odrzavanje. A jel imate problema sa vw sa hladnjakom kabine? Posto to sam dosta cuo da imaju problema pa zamene i onda samo neko vreme bolje pa opet isto,jel menjao neko taj hladnjak kabine?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Sa 1.9 i 2.0 motorom ?
I jednim i drugim.
Ja sam primetio da ljudi dosta generalizuju stvari na ovu temu i zato nikakvim pricama ne verujem dok se ne konsultujem sa majstorom koji nam odrzava auto.
Uverio sam se u to kad mi kaze da nesto ne valja ili valja pa tako i tebi savetujem da pitas nekog od poverenja.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
I jednim i drugim.
Ja sam primetio da ljudi dosta generalizuju stvari na ovu temu i zato nikakvim pricama ne verujem dok se ne konsultujem sa majstorom koji nam odrzava auto.
Uverio sam se u to kad mi kaze da nesto ne valja ili valja pa tako i tebi savetujem da pitas nekog od poverenja.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Kod mene su majstori uglavnom rezervisani kada je u pitanju davanje saveta sto je i razumljivo kada se uzme u obzir kakav smo narod .
 
Nazad
Vrh