AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

FKFdZBo.jpeg
 
Popriličan luft složićete se. Nisam imao mira, pa sam rasturio staru letvu. Sama zupčasta letva i pinjon su u solidnom stanju, bez oštećenja. Očekivano raspala se plastična čahura kroz koju klizi sama zupčasta letva. Takođe i ležaj na vratilu pomalo zapinje. Ima potencijala da se prepakuje i stoji kao rezervni dio.//cloud.tapatalk.com/s/66a8d77c00de2/fa754737daee40b519ec66ae343740fe.mp4

Edit: Sam ležaj ima oznaku na sebi, jedino me zanima ovaj ris što ima na sebi. Mora li novi ležaj imati ili nije bitno?
0e252341a7037e947858c03e686b273d.jpg
 
Poslednja izmena:
Техничко решење као код југа, та пластика пропадне и десни точак добије детлића... Ако је све ок, направите код стругара исту такву чауру од месинга или нечег сличног. Возим по атару и тек сад се опет чује, издржала 10 + година.
 
Takođe imam isto mišljenje da je potreban jači materijal od one fabričke plastike koja će vremenom ponovo postati krta i raspasti se.

Послато са SM-A145R помоћу Тапатока
 
Ma kod majstora je koji ne moze da nadje kvar.Ali ja sam svasta pokusao sam i sad kao oteraj majstoru a ono **greška .Sad je vozim drugom majstoru koji ce je valjda bolje pregledati..
 
Imam problem sa Opel astrom k 1.4 turbo benzinac , bio na servisu redovnom i majstor mi kaze da mi riknuo motor, tj radilica ima lufta, seta malo kada je odbio remenicu zupcastog kaisa od motora. Auto ide normalno, pali i radi isto, redovno odrzavan, ima 150000 pravih. Kaze mora nova radilica i sve ostalo, generalna ne vredi da se radi. Jebote bas sam popizdeo, nisam presao ni 12000 km sa njom i problem
 
Seta napred nazad ? Aksijalci su otisli verovatno. Treba proveriti sta kaze fabrika. Mozda moze samo skidanjem kartera da se resi.
Sacekaj jos neko da ti odgovori ko se bolje razume u tematiku.
 
Da upravo tako, ali mi tvrdi da nije resenje, nego mora i nova radilica, malo mi to sve sumnjivo, ici cu u Opel Aca kada se vrate sa godisnje da cujem sta oni kazu
 
Kako tako prica napamet kad nije upucen u stanje lezajeva i radilice? I da je ostecena u sta sumnjam mogu lezajevi da se zamene i radilica da se obradi.
 
Imam problem sa Opel astrom k 1.4 turbo benzinac , bio na servisu redovnom i majstor mi kaze da mi riknuo motor, tj radilica ima lufta, seta malo kada je odbio remenicu zupcastog kaisa od motora. Auto ide normalno, pali i radi isto, redovno odrzavan, ima 150000 pravih. Kaze mora nova radilica i sve ostalo, generalna ne vredi da se radi. Jebote bas sam popizdeo, nisam presao ni 12000 km sa njom i problem
A koliko je motora uradio do sad taj majstor?Radilica mora da ima aksijalni lulft inače bi je kvačilo pokidalo pri prvom stiskanju.A to se ne proverava tako što kaže imaš luft otišao ti motor :D Postoje fabričke specifikacije za svaki motor na koliko se podešava krajnji zazor radilice i to ne može odokativno da se radi, već mora da se meri komparaterom.Ako je zazor izvan granica može da se našteluje ako je malo odstupanje, ali svakako mora da se otvori motor, da se otpuste klipnjače pa tek onda, mada to odstupanje je neprimetno i uglavnom se javlja kod sklapanja.

Ako je dobila preveliki zazor onda zaista mora nova radilica, jer je ležaj urniše i nema vraćanja u specijalu.Ali to se vidi tek kad se motor otvori i dobije presudu.
 
Da li se nekom desilo da zameni lezaj tocka i da se novi lezaj cuje?
Pre par dana sam menjao i tacno mi se opet cuje lezaj, samo manje nego onaj stari. Evo par dana pratim i proveravam nema sta drugo da bude, a opet mi neverovatno deluje.
Pre par god, menjah lezaj prednjeg tocka, nakon 3 dana i nekih 400 km isto se cuje... Sam sebi ne verujem, sve se ubedjujem da se cuje sa druge strane... Aj kod majstora, skine, otvori ga.. kuglica svaka okrnjena.. Da mi neko pricao, nisam siguran da bih poverovao.
Šogore , ne štedi mi vise pare na delovima .. molim te :udri:
 
A koliko je motora uradio do sad taj majstor?Radilica mora da ima aksijalni lulft inače bi je kvačilo pokidalo pri prvom stiskanju.A to se ne proverava tako što kaže imaš luft otišao ti motor :D Postoje fabričke specifikacije za svaki motor na koliko se podešava krajnji zazor radilice i to ne može odokativno da se radi, već mora da se meri komparaterom.Ako je zazor izvan granica može da se našteluje ako je malo odstupanje, ali svakako mora da se otvori motor, da se otpuste klipnjače pa tek onda, mada to odstupanje je neprimetno i uglavnom se javlja kod sklapanja.

Ako je dobila preveliki zazor onda zaista mora nova radilica, jer je ležaj urniše i nema vraćanja u specijalu.Ali to se vidi tek kad se motor otvori i dobije presudu.
Opel servis Kojic iz Novog Sada je u pitanju, tamo su mi rekli za kvar
 
Pre par god, menjah lezaj prednjeg tocka, nakon 3 dana i nekih 400 km isto se cuje... Sam sebi ne verujem, sve se ubedjujem da se cuje sa druge strane... Aj kod majstora, skine, otvori ga.. kuglica svaka okrnjena.. Da mi neko pricao, nisam siguran da bih poverovao.
Šogore , ne štedi mi vise pare na delovima .. molim te :udri:
Nisam preso ni toliko, odma sam primetio da nesto nije kako treba. Juce da odem do grada, poteram ga 70-80km/h vec bruji ko onaj stari, a pocese i stakla da vibriraju. U povratku vec da udjem u garazu poce da se cuje "metalni" zvuk. Verovatno je poceo da se raspada. Nisam imao vreme da ga rasturim ovih dana, ali moracu sutra.
 
Opel servis Kojic iz Novog Sada je u pitanju, tamo su mi rekli za kvar
Ništa tu ne može da se utvrdi bez rasturanja kompletnog motora.Ali ako nemaš problema i čudnih zvukova, samo gas.Ti problemi hoće da se manifestuju preko kvačila.

Što se tiče nove radilice, uglavnom te nije ništa slagao, hoće to da uništi radilicu da joj nema pomoći.Ali opet ne ide to tako iz čista mira,prate to razni simptomi.

Zato dok ide ne sekiraj se preterano, jer tu nema leka bez kompletnog rasturanja motora, a to se ne isplati, ako nećeš da voziš taj auto narednih 10-15god.
 
Da li 2.0 tdi motor u Oktaviji '07-08 god. takodje ima problema sa osovinom pumpe za ulje ? Cini mi se da je o tome bilo reci kod Pasata b6 .
 
Nazad
Vrh