AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ovo na G IV. Zadnji sam stavio neki skuplji, FEBI ili FAG, mozda cak i SKF, ne secam se vise. Jedino se secam da je bio oko 3000 dinara i u pakovanju dolazi i zeger osigurac, sredisnja navrtka, i mozda jos par manjih navrtki. Ovaj sad uzmem jeftiniji, mislim da sam platio 1500, ali dolazi samo lezaj i nista vise. Ne bi me cudilo sto Momo napisa da mu nisu ni mast stavili.
 
За југо сам плаћао 2700 динара задњи лежај са главчином. Ено још иде а претоварен х пута. Код вас може бити вероватно до квалитета дела.
Злоћко, јесте ли пробали да скинете црево од иберлауфа и зачепите док ради мотор и додате гас на 2000-3000 хиљаде обртаја? Пробајте.
 
Da li odgovara Boš pumpa visokog pritiska od Punta 1.3 jtd na Corsu 1.3 cdti? Na Corsi se dešava kada je zagrejana teško pali, dosta vergla. Dijagnostika kaže greška P1191 i P0093.
Samo da dodam pa možda nekome i zatreba, pumpa velikog pritiska tj. Boš pumpa od Punta3 1.3 jtd odgovara za Corsu 1.3 cdti.Danas sam je namontirao i sada pali bez problema. Inače kada tražiš pumpu za Corsu traže od 80 do 100e,a za Punta od 50 do 60e.
 
За југо сам плаћао 2700 динара задњи лежај са главчином. Ено још иде а претоварен х пута. Код вас може бити вероватно до квалитета дела.
Злоћко, јесте ли пробали да скинете црево од иберлауфа и зачепите док ради мотор и додате гас на 2000-3000 хиљаде обртаја? Пробајте.
Ima ona gas ali kad krecem onda je gusi i ne moze da krene.
 
Па треба видети шта гуши мотор. Скинути филтер ваздуха, може да буде до јаких гасова из иберлауфа, можда су вентили горели или не затварају добро. Можда треба штеловање горива/ваздуха. Овде што има неколико нива, све су на карбуратор враћене.
 
@zloocko , ako je karburator verzija-proverite creva goriva da ne vuče negde falš vazduh. A treba proveriti i bombinu, komutator, namotaj u paljenju i eventualno svećice.
 
Ima Bosch elektroniku euro lll .Pa kad se zagrije motor na recimo radnu temperaturu onda nema snage da ide ali na leru redi i ne ugasi se.Pocne pucati nakon nekog vremena kad dosta dugo pokusavam krenuti.Isto se dogadja i kad je ne vozim .
 
То личи на вентиле или струју ако враћа и пуца на усис. Mожда ланац истегнут или ланчаници.
Тај систем убризгавања је веома добар док је исправан.
 
Ima Bosch elektroniku euro lll .Pa kad se zagrije motor na recimo radnu temperaturu onda nema snage da ide ali na leru redi i ne ugasi se.Pocne pucati nakon nekog vremena kad dosta dugo pokusavam krenuti.Isto se dogadja i kad je ne vozim .
Imao sam sličan problem na Fiatu 850 davnih 70-ih. Jedva sam došao do mehaničara. On je skinuo crijevo za odušak uljnih para. U crijevu je bio žičani filter kojeg je izvadio i auto je nakon toga normalno profunkcionirao. Ne tvrdim da je tako kod tebe, samo navodim svoje iskustvo. Simptomi koje spominješ ukazuju da bi moglo biti nešto s količinom zraka. Kad je motor hladan normalno radi s manje zraka (čok), a kad se zagrije počne se pod čokom gušiti. Noviji auti imaju automatski čok pa je možda u tom dijelu kvar.
 
Probao sam skidati sa senzora zraka konektor ali ista situacija se dogadja.Ne znam da li se steluju ventili jer da je do njih odmah bi bilo problem.Ja se vozim dok se ne zagrije motor.
 
Та мрежа је ту да заустави уље које би мотор могао да избаци. Обично зачепи када се нахватају наслаге од прљавог уља.
На тој лади је вероватно нека ситница, треба све поскидати и раскачити па видети. И ако скинеш сензор ваздуха радиће без њега, компјутер ће то да регулише. Провери сензор давача температуре, ако он брљави шаље погрешан сигнал па и кад је топао мотор активира сауг. Али онда мотор дуже вергла ради веселије. Мада може и да гуши када је јако топло.
 
Probao sam skidati sa senzora zraka konektor ali ista situacija se dogadja.Ne znam da li se steluju ventili jer da je do njih odmah bi bilo problem.Ja se vozim dok se ne zagrije motor.
Tako je i kod mene bilo. Dok je hladan radi odlicno, kada se zagreje brljavio je. Majstor je menjao map senzor ali bez potrebe. Našteluj ventile za pocetak to ti je najjeftinije.
 
Nazad
Vrh