AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Na "rampi"...
Na motoru...
Nemam sad vremena da tražim po Youtube, tačno, snimke kako se meri pritisak goriva, uglavnom to su mi bile smernice i uputstva kako izmeriti pritisak goriva u sistemu...
 
Pumpa nije na dnu...
Uspravno je montirana u svojevrsnom kućištu...
Možda je do nekog bezveznog creva na tom kućištu pumpe...
Zamenim ih sve pa vidim kako se ponaša...
Ova rebrasta creva znaju da puknu na mestima gde se savijaju i eto zabave. Veza izmedju samog motorica pumpe i poklopca rezervoara. Srecno.
 
Hvala 🖐️. Isto bi bilo
Prezadovoljan sam kako vuče i poteže ali sam malo manje zadovoljan kako troši gorivo, no sve ima svoje prednosti i mane. Ipak osmijeh je na licu kad pritisnem papučicu gasa a on me lijepi za sjedište
 
Poslednja izmena:
1.9 se da malo da pojacati da ide isto ili cak bolje od 2.5 fabricki, a opet pouzdaniji i jednostavniji za odrzavanje. Mada V6 je V6, i sam vozim V6 auto doduse jedne druge marke, i taj zvuk je mnogo mocniji od 4 cilindrasa, da ne pricamo o ugladjenosti u radu. Sto se tice potrosnje videces da na otvorenom nema neke velike razlike u odnosu na 4 cil, ali u gradu i narocito kreni stani je znacajno.
Ako je auto kasnije proizvodnje, narocito ako kod motora pocinje slovom B (BDH,BAU i ne znam koji jos kodovi) mozda i neces imati nekih problema. Sem tih bregastih i VP44 pumpe (koja ajd nije neki ogroman bauk, brdo auta je ima pa se resava - Opel 2.0 DTI, BMW M47 u ranijim verzijama itd) mislim da je ok motor. Da li je automatik ?
 
Kolegi dosta kilometara zelim bez problema.
Jednom prilikom sam sa majstorom koji meni odrzava auto pricao bas o ovom a6, tad mi je rekao da taj motor nije problem kao sto ljudi pricaju...
Kaze jedino o cemu treba povesti racuna je zupcasti kajis i navodno ne bi trebao praviti probleme.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
1.9 se da malo da pojacati da ide isto ili čak bolje od 2.5 fabricki, a opet pouzdaniji i jednostavniji za odrzavanje. Mada V6 je V6, i sam vozim V6 auto doduše jedne druge marke, i taj zvuk je mnogo moćniji od 4 cilindra, da ne pričamo o uglađenosti u radu. Sto se tice potrosnje videces da na otvorenom nema neke velike razlike u odnosu na 4 cil, ali u gradu i narocito kreni stani je znacajno.
Ako je auto kasnije proizvodnje, narocito ako kod motora pocinje slovom B (BDH,BAU i ne znam koji jos kodovi) mozda i neces imati nekih problema. Sem tih bregastih i VP44 pumpe (koja ajd nije neki ogroman bauk, brdo auta je pa se resava - Opel 2.0 DTI, BMW M47 u ranijim verzijama itd) mislim da je ok motor. Da li je automatik ?
Motor je kodne oznake AKE i mogu reći da lijepo radi, prije par dana je zamjenjeno svo remenje i mjenjač je automatik koji po meni ok šalta brzine
 
Narode, NAVARA 2.5 dci 2008 godiste, kakva je za voznju na asfaltu?
Gledao sam danas jednu i pre probne voznje vidimo jedan stabilizator puko, drugi ima luft, znaci kao da ih nema. Gume su joj off road. U voznji sama karoserija nema nekih naginjanja, ali osecaj na upravljacu za moj pojam katastrofa. Bukvalno sam je jurio po putu jer mi upravljac dodje nekako "gumenast", nema nikakvu preciznost.
Druga stvar, pod mali gas vuce tako lako i na velike uspone, reko bi moze da povuce boing 747, medjutim kad se potopi gas recimo u preticanje, onda nema neku silinu kako bi covek ocekivao.
Da li je to za njih normalno ili ipak ima neku muku?
 
Jeste tezak, ali 2,5 170 i kusur konja. Moj golf 1,9 101ks 1550kg bolje potegne u preticanje. Obrtaje nisam stigo da ispratim prilikom ubrzavanja jer sam je jurio po putu.
 
Мени је ауто тежак 1800 кг и не вијам волан по путу. Има вероватно још ту проблема, притисак у гумама, амортизери и ко зна шта још. То што су теренске гуме вероватно одмаже.
 
Sasiju sam prvo i pregledao detaljno i podvozje i tad smo i videli lose stabilizatore. Zdrava je potpuno.
Ne znam stvarno, mozda je to za njih i normalno ponasanje, ali me je to potpuno odvratilo od kupovine.
 
Па то није путнички ауто већ теретњак. Виде ли колики је задњи диференцијал и колико је дебела осовина? Стабилизатори су 1500-1800 динара комад, није неки трошак.
 
Nazad
Vrh