AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ima li taj motor senzor pritiska goriva.
Dali je priključivana dijagnostika?
Bilo bi super da je čep, ali čisto sumnjam.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Вероватно се не пали check engine на табли
Ne pali nikakvu lampicu kao grešku-kvar...
Mozda imas jos jednu pomocnu pumpu goriva u ili oko rezervoara?
Ne, ne postoji pomoćna-dodatna pumpa...
Ima samo povratni vod goriva natrag u rezervoar...
Ima li taj motor senzor pritiska goriva.
Dali je priključivana dijagnostika?
Bilo bi super da je čep, ali čisto sumnjam.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Ima regulator pritiska goriva...
Dijagnostika nije priključivana...
Čep sam prvo provjerio, to je najlakše, nema "podpritiska" u rezervoaru...
Vozio sam bez čepa, a sa manjom količinom goriva u rezervoaru od polovine, opet zaj@#$bava...

Је ли имаш електро вентиле или вакум? Како ради лер гас? По свему судећи фали горива. Шта kaže потрошња? Пробај адитив на пун резервоар, то је најјефтиније решење. Па на даље...
Potrošnja je povećana, i to stoji , objektivno...
Jasno je i meni da je problem u nedostatku goriva kada je potrebno, ali gde naći uzrok tome kada je manje od polovine rezervoara goriva ?
Sipam pun, vozam se, nije problem, dođe do manje od pola, mogu ja odvrnuti čep rezervoara i baciti ga, auto će opet zezati....
 
Јеси видео на америчким аутомобилима "мало" појачаним како изведу сат за притисак горива да се види. Направи тако и провозај се. Видећеш када почне да гура притисак а када опада. Ако си сигуран да пумпа ради безпрекорно, онда негде губиш притисак или гориво. Зато прво пробај адитив за чишћење дизни ако ниси до сад, па онда черупање.
 
Онда би остала на сувом када падне ниво горива и не би могао да ради. А овако ради у интервалима. Можеш на отвореном прећи неколико километара у граду свака 2-3 минута се гаси. Прошао тако.
 
Kakav ti je rezervoar? Npr. kod A8 je podeljen na dva dela i pumpa nije na dnu, nego su postavljena creva u najnizim delovima rezervoara koja dovode gorivo do kucista pumpe. Ako ju je neko nekad montirao, znace o cemu pisem...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Онда би остала на сувом када падне ниво горива и не би могао да ради. А овако ради у интервалима. Можеш на отвореном прећи неколико километара у граду свака 2-3 минута се гаси. Прошао тако.
Zanimljivo da se ne gasi...
Nek ima 5 litara u rezervoaru, upališ i ostaviš da radi na leru, ne štucne ni jedared...
Samo se nećeš navozati..
@Paracinac83 , rekao bih da tu treba tražiti "gremlinčića"....
Hvala tebi, a i ostalima.....🍻👋
 
Poslednja izmena:
Ako se ne varam, na Audiu ta creva sa dna rezervoara dovode gorivo do kucista pumpe uz pomoc povratka viska goriva. Pa proveri i to.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Skoro sam uzeo Fiat Pandu kockicu za akanje po ataru.
Jel zna neko za šta služi kao taster ispred ručice za otvaranje haube?
 
Da li postoji neka fora ili način da se nekako proveri jačina xenon sijalica?Nešto mi slabo sijaju kratka svetla pa bih da reagujem i to sredim.
 
Kod mene na b6 oslabili isto, skoro da ne moze da se vozi na kratkim, nema pomoci, losa sociva.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da li postoji neka fora ili način da se nekako proveri jačina xenon sijalica?Nešto mi slabo sijaju kratka svetla pa bih da reagujem i to sredim.
U kućnim uslovima teško da može da se proveri jačina xenon sijalica a da pritom bude precizna.

Probajte da očistite samo sočivo​

Kupite Canbus set sijalica

 
Ne pali nikakvu lampicu kao grešku-kvar...

Ne, ne postoji pomoćna-dodatna pumpa...
Ima samo povratni vod goriva natrag u rezervoar...

Ima regulator pritiska goriva...
Dijagnostika nije priključivana...
Čep sam prvo provjerio, to je najlakše, nema "podpritiska" u rezervoaru...
Vozio sam bez čepa, a sa manjom količinom goriva u rezervoaru od polovine, opet zaj@#$bava...


Potrošnja je povećana, i to stoji , objektivno...
Jasno je i meni da je problem u nedostatku goriva kada je potrebno, ali gde naći uzrok tome kada je manje od polovine rezervoara goriva ?
Sipam pun, vozam se, nije problem, dođe do manje od pola, mogu ja odvrnuti čep rezervoara i baciti ga, auto će opet zezati....
Čep eliminisan kao uzrok.

E sad jel se dešava u vožnji da krene da zeza kako pada ispod pola ili ugasiš, pa kad ponovo upališ?
 
Nazad
Vrh