AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

To nije do EGR ventila.Da nije Boost senzor?Meni je jednom puklo to malo vakum crevo, mrtav auto, ide ali nikako da povuče dok ga ne podigneš u više obrtaje.Pronašao sam šta je i rešio problem za 2 sekunde.
 
Šta može biti problem na Astri K menjač neće u prvu brzinu? U sve ostale ide bez problema.
Nije Astra K ,bila je to neka starija serija. Bolcna na menjaču mi se izvukla na pola napolje,u dve brzine nije hteo u ostale jeste. Proveri spojeve poluge menjača od ručice do menjača,možda je neka slična sitnica u pitanju.
 
To nije do EGR ventila.Da nije Boost senzor?Meni je jednom puklo to malo vakum crevo, mrtav auto, ide ali nikako da povuče dok ga ne podigneš u više obrtaje.Pronašao sam šta je i rešio problem za 2 sekunde.
Na VW kombi transporter 1997 god. Imam isti problem. Kad kreće slabo, pod opterećenjem, diže obrtaje. Nevidim da mu nedostaje snage jer uz brdo uz koje je išao 3-ćom kad je došao 2001god ide i sad.
Ima li i on taj Boost senzor ili nešto slično ili je problem druge vrste?
Mislim da je prešao 280 000 km.
 
To ne bih znao ali da objasnim.Ono malo tanko crevo koje ide sa vakuma na turbini kopča se na boost senzor koji stoji obično na hladnjaku.Meni je puklo i spalo sa senzora, samo ga naglavio nazad i vozi.
 
Nije Astra K ,bila je to neka starija serija. Bolcna na menjaču mi se izvukla na pola napolje,u dve brzine nije hteo u ostale jeste. Proveri spojeve poluge menjača od ručice do menjača,možda je neka slična sitnica u pitanju.
Danas nije htelo isto i dogovorim se sa majstorom da odem brzinski da pogleda šta može biti i ono proradi. Sad pratim ako se opet ponovi.
 
Каже мајстор живота, брзинском дијагостиком , то је "нормално", изгледа да аутоматска клима дави мотор на ниским обртајима. Возали без климе и нема израженог проблема. Али каже вероватно има још неки гремлин само га треба ловити . Углавном сипај, вози не дирај док не стане .
 
Pokazuje mi na ekranu da je slab gerejač motora. U pitanju je Fiat stilo 1,9 JTD 115 ks. Koliko on ima tih grejača i jel neki veći problem da se zameni, vidi da je cena oko jedne crvene, komad?
 
Не, него мајстор са искуством. Био је на дијагностици пре неколико месеци, све било ок. Али рекао је да има негде неки проблемчић.
 
Pokazuje mi na ekranu da je slab gerejač motora. U pitanju je Fiat stilo 1,9 JTD 115 ks. Koliko on ima tih grejača i jel neki veći problem da se zameni, vidi da je cena oko jedne crvene, komad?
Fiat Stilo ima 4 predgrejača

Problem nije strašan u opšte da se zameni (Potreban je Ključ Okasto/Vilasti 10mm) !

Košta oko 1200 din, i zamena od prilike oko 500, u principu leti u opšte nije potreban , s obzirom da ima 4 komada, tako da ako crkne jedan , preživeće do -20.

Jedina stvar zbog koje ne bi valjalo odlagati popravku je to što se dešava da se grejač zalepi za ležište i onda bude veliki problem skinuti ga !

Zaboravio sam da napomenem jedini mali problemčić je da locitate koji je tačno grejač od četiri (Sve što vam treba je Unimer - Merni instrument i stavite ga na merenju Otpora).

 
Poslednja izmena:
Не, него мајстор са искуством. Био је на дијагностици пре неколико месеци, све било ок. Али рекао је да има негде неки проблемчић.
Idi u ovlasteni servis da ti urade dijagnostiku, trebo bi izbacit neku gresku.
To su jednostavna auta, ako naletis na nekog starijeg normalnog majstora znace sta je.
 
Moj 1.9 jtd ide sa neispravnim grejačima već 10 godina.Majstor neće da se usudi da ih menja, kaže ako pukne nešto ti ćeš da skidaš glavu dole.Ne diraj ih onda.
 
Ovo me podsjeti na mog ujaka. Odvezao auto kod majstora a ovaj malo pogleda pa ode. Malo prošeta pa opet pogleda pa se nešto prmišlja.
Pita ujo u čemu je problem i što ne radi nešto.
Pa treba odvrnuti ovih par vijeka.
Ma to ću je kaže rođo.
Prvi ide drugi se zalomi.
Kaže majstor. Nisam ga ja slomio. Popravak je toliko a vađenje zalomljenog vijka je toliko.
 
Menjaju se svi zajedno jer su i drugi verovatno slicne starosti a kod mnogih vozila nije bas jednostavno doci do njih pa je bolje zameniti sve da se ne pravi dupli posao. Grejac je kao sijalica danas radi perfektno sutra ne radi uopste. Inace elektricno nema problema i da ostanu stari bez obzira sto su paralelno vezani.
Zamisli ode ti jedan, ti zamenis i posle mesec dana ode drugi.
Takodje kod motora sa 4 ventila su grejaci cesto jako dugi a relativno tanki pa se lako zalome. Kod motora sa 2v je to uglavnom dosta jednostavnije, a najlakse je kod starih pretkomorasa gde se grejaci prakticno nikad ne lome.
 
Nazad
Vrh