AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Imam ja iskustva i sa vecim teretnjacima i znam kako se ponasaju, ovo je nesto drugacije. A cena stabilizatora nije nikakav problem. Spreman sam bio u nju da ulozim mnogo vise od tih stabilizatora dok nisam seo za volan.
Oni ljudi navodno s njom teraju standardno 40l naftu i dve motorne testere, a u povratku da ne idu prazni kubik drva😀 Kazu ne tovare oni kao drugi po 2 kubika pa da se prelomi na pola.
 
Imam ja iskustva i sa vecim teretnjacima i znam kako se ponasaju, ovo je nesto drugacije. A cena stabilizatora nije nikakav problem. Spreman sam bio u nju da ulozim mnogo vise od tih stabilizatora dok nisam seo za volan.
Oni ljudi navodno s njom teraju standardno 40l naftu i dve motorne testere, a u povratku da ne idu prazni kubik drva😀 Kazu ne tovare oni kao drugi po 2 kubika pa da se prelomi na pola.
To ako nije jeftino mislim da nije za kupovinu. A i jeftino može da izađe veoma skupo.
 
Na "rampi"...
Na motoru...
Nemam sad vremena da tražim po Youtube, tačno, snimke kako se meri pritisak goriva, uglavnom to su mi bile smernice i uputstva kako izmeriti pritisak goriva u sistemu...
Meri direktno na pumpi, ako hoćeš nju da proveriš,ako na izlazu iz pumpe imaš odgovarajući pritisak, onda meri na rejlu.

Desilo mi se jednom na jednom Senicu, da na rejlu daje loš pritisak, uzmemo drugu pumpu za probu, opet isto_Onda direktno na pumpi sve super,ali opet dalje od pumpe nikako dobar pritisak da dobije.Uvkla trun proterala krroz sistem i negde se poprečio.Raskupuao sve rodio mečku :D Od tad uvek prvo merim direktno na pumpi.

A i od tog slučaja, na sve svoje stavljam mali filter odmah na izlazu iz pumpe,trošak od 300 din.Na Audiju sam sve komplet zamenio,dosadan posao do zla Boga,al dobiješ nov sistem.

I jedno lično zapažanje, nikad ne dolivam gorivo ako ne moram, gledam da uvek oteram u mrtvu rezervu pa onda do čepa.Nemam ja poverenja u kvalitet našeg goriva da ga dugo čuvam u rezervoaru.
 
Mozda mu je rezervoar iz dva dela pa drugi nikad ne trosi. Inace nema veze jer se mesa.
I ML i Audi mi imaju pregrade u rezervoaru prvi deo možda i može da izmeša, ali u drugom delu šanse nema, a vreme radi svoje i pravi talog, pogotovo sa našim gorivom.Bager bio parkiran mesec dana sa 1/4 rezervoara,sreća veliki rezervoar pa može da se zaviri razdvojio se dizel od neke čudne tečnosti, našeg kvalitetnog goriva :D.

Svaki rezervoar koji sam skinuo, a da je godinama vozio naše gorivo je bio u očajnom stanju, pogtovo dizelaši.

Ml se vozi samo sa prikolicom i gazi velike kilometraže, uvek ide u mrtvu rezervu pa do čepa, evo treći mali servis ne diram filter.Ženina A klasa samo po gradu i domaće gorivo svaki mali servis mora i filter.
 
Kada se zamjeni brava na vratima da li je potrebno podesiti nešto na dijagnostici da opet zaključava na daljinski jer trenutno neće na daljinski, oće samo kad sa ključem zaključa. Znači neće samo ta vrata na daljinski a ostala oće
 
Kada se zamjeni brava na vratima da li je potrebno podesiti nešto na dijagnostici da opet zaključava na daljinski jer trenutno neće na daljinski, oće samo kad sa ključem zaključa. Znači neće samo ta vrata na daljinski a ostala oće
  1. Skinite na tim vratima tapacirung
  2. Izvadite džek (Konektor) koji je povezan na motorić centralne brave za ta vrata
  3. Proverite Unimerom da li dolazi napon kada kliknete prekidač za zaključavanje - otključavanje na daljinskom :)

Što se tiče dijagnostike ona vam služi da izbrišete kodove za sve kjlučeve pa da ponovo dodate nove kodove​
 
Nazad
Vrh