AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

nece nista da mu bude. A sta se ocekuje?

Pретпоставио сам због густине уља зими зезнем мотор пошто је преопручено.15w40 sv ређе уље од 20w60 и то прилично.

- - - - - - - - - -

Sta ce mu biti? ja u jugica 55 sipam to i teram bez problema,to je sipao i predhodni vlasnik...presla 107 hiljada bez otvaranja motora i jos pegla..Mirosti mi se smejao kad sam mu rekao za Berlin teram jugom ako treba :)
ulje i filter nije skupo..menjaj ga na 5000km i bez brige

Хвала Бркин. Тих 107000 није ништа . Претходна Скала 55 91. годиште прешла 170000 мотор није диран, вукла ко Фергусон терета и кад је мотор почео да зеза по препоруци мајстора који га је одржавао а одржава и овог замењен .
 
Poslednja izmena od urednika:
malo pre sam teo da promenim zupcasti na ladu skinu spaner ajd da skinem kais ono mora i od alternator pokusa id alternator i nece .mora sam malo pomerio radilicu i vrati je malo..sklopi ono.ajd upalim nece.otera je kod majstora.daj boze da je nisi prezubio rece,videcu sutra.to je ono ka pipas de ti nije mesto.
 
Ne znam je li se kome desavalo, ali imam golf 3 gt 1.6 100 ks. I odjednom su poceli obrtaji da variraju... Naime, uvijek je palio bez gasa, a sad moram gas da drzim par minuta i onda kazaljka ide malo preko 1000 obrtaja... Ako pokusam da ga upalim bez gasa odmah obrtaji padaju i gasi se...
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislim da nije brate, sve sam izpregleda...
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja se prijatelji ne razumijem u to, ne znam dje dodje taj vakum...
gms98cD.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Vodio brate, ali dzaba treba izgleda kod svakog sreda da idem, smao neka mi neko kaze ako zna dje dodje taj vakum
 
Ne znam konkretno za taj motor, ali generalno motor ler gasa se nalazi na usisu. Usis ti je onde na motoru gde ti dolazi ono debelo crevo sa filtera za vazduh. Tu na motor ler gasa dolazi crevce ili mozda i vise njih i moze da se desi da se izvuce ili pukne. Treba znaci da trazis tanko crevce koje je izvuceno ili osteceno. Moze da bude i do samog motora ler gasa. Mada mene cudi da ti se gasi auto i ako sam te razumeo dugo nece da primi gas.
 
Ako si već bio kod majstora ili više njih, a oni nisu mogli neposredno rešiti problem ili ga barem otkriti, onda je teško očekivati da se na forumu, ovako iz daljine dobije pomoć. Ali hajde, da probamo makar ono osnovno:
Ako smatraš da je problem sa usisom, onda se uvek krene od početka ili redom što bi se reklo.
Otvori kućište, izvadi filter vazduha i vidi šta se dešava. Ako nema promene u radu vozila, vrati filter i nastavi dalje. Sledeći je senzor temperature vazduha, izvadi džek i vidi menja li se tu šta. Ako ne, nastavljaš dalje uz crevo. Na kraju njega dolaziš do kućišta klapne ler gasa. Evo kako izgleda, ili približno slično ovome:

94149749


Prvo skini konektor i vidi da li će biti neke promene u radu. Ako ima, elektronika možda radi ali su klapne prljave. Skini crevo, otkači sajlu, odvij šrafove i izvadi ga. Vodi računa da ti nešto ne upadne u usisnik. Klapnu i cilindar dobro očisti sa obe unutrašnje strane, po mogućnošću nekim namenskim sprejom. Posuši dobro i sve vrati nazad. Sajlu podesi onako kako je i prethodno stajala.
Ako se ne reši problem, pokušaj da deo skineš sa drugog Golfa (Pola) i isprobaš ga na svom autu. Ako bude radio znači da je tvom otkazala elektronika.
Dok ne nabaviš drugi, malo više nategni sajlu kako bi ti auto radio na višim obrtajima, tj kako se ne bi gasio.
Kad sve završiš obavezno zameni filter vazduha.
Ako baš nisi vičan u radu sa ovakvim stvarima, onda je bolje da ti neko pomogne, ili da nađeš nekog drugog majstora.
 
Poslednja izmena:
Pozzzz,posedujem opel astru g 2.0 dti,juce sam zamenio termostat posto je prethodni ostao otvoren i stavljan je wahlerov termostat,sad drzi tempereturu zakucanu na 90,ali kada ukljucim klimu temperaturu spusti za 10-12 stepeni a kad iskljucim klimu temperatura se vrati na 90,da li neko zna u cemu je problem?
 
Dali se u tom momentu uključi ventilator hladjenja motora ? Mislim da je odgovor da i onda je najvjerovatnije kvar ili u termoprekidaču na hladnjaku koji je kod njih sa 4 izlaza i vezan je sa radom klime ili je problem u ECU . Inače taj termoprekidač ili popularnu pečurku hladnjaka nemojte tražiti u radnjama moraćete u Opel i poskupa je.
 
I kod mene isto tako... sto cak kad je jak minus nece da digne temperaturu jako dugo. Promenjen termost i opet isto. Jednom recju SRANJE!
 
Normalno je to ipak je dizel,ja sumnjam u termodavac da zeza kad prodje nova godina njega cu da zamenim,a stovse tice podizanja tempeerature prosle zime isli ja i drugar pasatom b5.5 i do beograda nam nije temperaturu prebacio preko 70 a nov termostat.A sto se tice termodavac njegova cena je oko 800 dinara facetov ili wernetov.
 
To se desava na svakom automobilu ukljucivanje klime i ventilatora u kabini aktivira ventilator hladnjaka.
 
Nazad
Vrh