AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Pocelo je sa vremena na vreme da mi se uključuje lampica od serva, nekad radi bez problema a nekad je volan težak (ne radi servo). Bio kod majstora i pobrisao je neke greške koje su se pojavljivale i rekao ako se opet desi da dodjem da ga nakaci na dijagnostiku. I tako je tu pisalo c10-05 ili kako već jer nisam gledao, tako mi je rekao. A to je senzor ugla volana. Nema polovan a nov je 120-150€. Iskreno, plašim se da vozim ovako jer nikad ne znam kad ce izdati, da ne bude da hoću da skrenem a on produži pravo. Reč je o puntu 1.2, 8v, 2010. god.
 
Ako se ne varam ti imas mehanicku vezu sa prednjim tockovima. Znaci da mozes da skreces i bez serva i nema razloga da se plasis da ce produziti pravo, ako okreces upravljac.
 
Pocelo je sa vremena na vreme da mi se uključuje lampica od serva, nekad radi bez problema a nekad je volan težak (ne radi servo). Bio kod majstora i pobrisao je neke greške koje su se pojavljivale i rekao ako se opet desi da dodjem da ga nakaci na dijagnostiku. I tako je tu pisalo c10-05 ili kako već jer nisam gledao, tako mi je rekao. A to je senzor ugla volana. Nema polovan a nov je 120-150€. Iskreno, plašim se da vozim ovako jer nikad ne znam kad ce izdati, da ne bude da hoću da skrenem a on produži pravo. Reč je o puntu 1.2, 8v, 2010. god.
Slab akumulator je jedan od češćih uzroka ovo problema.
 
O puntu i problemu sa servom ima dosta pisano na fiat forumu i koliko se secam sve se moze resiti bez kupovine senzora ili motora serva. Kod mene je bio problem sa motoricem serva , cas radi cas ne, izvadio ga , odradio "hladan lem", i evo tri godine bez problema , dok je prthodnog vlasnika to mucilo dosta dugo.
Sto kaze kolega i ako ti otkaze servo , mozes da vozis sa malo tezim volanom.
 
Akumulator je manje od godinu dana. A za težak volan: ne bi bio problem da je stalno tako nego se ne zna kad ce da "oteža". Možda baš kod skretanja.
 
Auto danas završen.Opet lapsus delikates sa moje strane.Ubačen je Luk-ov set kvačila i Luk-ov zamajac.Na njemu je bio Valeo originalni.Igranka je izašla 697 eura.Od toga 50 ruke majstora.
 
20W60 Long Life и мотор на Скали 55 која је прешла 37380 километара. Шта ће да буде мотору после 6500 - 10000 пређених километара кад буде замењено уље. Мотор пре овог уља није трошио ни грам уља.
 
20W60 Long Life и мотор на Скали 55 која је прешла 37380 километара. Шта ће да буде мотору после 6500 - 10000 пређених километара кад буде замењено уље. Мотор пре овог уља није трошио ни грам уља.

Nece nista da mu bude. A sta se ocekuje?
 
Momo misliš da sam trebao dati 100+ eura više i uzeti Sachs?
Mislim da Momo kaze da si preplatio 100 evra, nesto to puno Maticu, zar toliko izadje za JTD. Jel' tolika cijena ma gdje se nalazio taj motor, ili je nesto posebno za Lanciu?
Koliko su,Momo, gore pomenuti dijelovi za mk5, da znam cemu da se nadam?
 
Tu je račun crno na belo a cena je sa sve rabatom koji je majstor dobio.Znači da je još skuplje.Za slabiju varijantu motora jeftinije je.Mogao sam uzeti i no name bez ikakve garancije ali ne nameravam da prodajem auto pa neću da se za.ebavam.Ovde ako se pojavi neki problem u narednih 5-6.000 km nije problem može da se zameni.
 
Meni letos na Tasosu zvekne zamajac na BMW,jedva sam se dovukao od trajekta do apartmana,i sta cu morao tamo da radim,izaslo me 900e sve komplet zamajac,korpa,lamela,ulje u menjacu i ruke...
 
Uff... Ja sam za pasata b6 komplet kvacila i plivajuci zamajac platio 56000 din i 100e za majstora.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh