AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Pa po recima majstora to bi ovde izaslo oko 100e jeftinije,ma nikakva briga cena,vise mi odmor sje..lo.
 
Mislim da Momo kaze da si preplatio 100 evra, nesto to puno Maticu, zar toliko izadje za JTD. Jel' tolika cijena ma gdje se nalazio taj motor, ili je nesto posebno za Lanciu?
Koliko su,Momo, gore pomenuti dijelovi za mk5, da znam cemu da se nadam?

Za "peticu" set sa plivajućim zam 650 km sachs , a sa fiksnim 480 km valeo .
 
Uvece prebacis na benzin i nema problema. Dok je tata vozio Zastavu na TNG zimi uvece prebaci na benzin samo koliko da povuce gorivo. Ujutru upali na benzin a kad se zagreje motor onda prebaci na plin. Desi se da plin zaledi u isparivacu ili elektro ventilima.

Danas se tata vozao sa novvinarima Rojtersa po nekim brdima i kaze da Tuareg nije nikakav dzip. Obilazio tata sa njima neke busotine i stadose na sred brda i zapalise lamelu. Ovi izasli da ga guraju a cale se smeje. Kaze ja ovuda idem sa Mercedesom 190 a vi ne mozete sa ovolikim dzipom:haha:. Kaze izgulise pola poda. malo malo pa nesto zastruze. Inace tim putem obicno idu L200 i Hiluxi, koji su mrcine. Dosta su slicna ta 2 vozila, a sa onim BF Goodrich kramponkama idu svuda. A mogu i pozadi da ponesu dosta tereta. Jovo ne znam na koju si verziju i godiste mislio, ali koji god da uzmes neces se zeznuti:ppozdrav:.
 
Hvala Maticu nema ono dugme zahvali se..

Tomo mislio sam na onaj oko 2000 godista oko 100ks da ne akam bmw
 
Jel ima neko iskustva sa L200 ?

Ja ga nemam, ali ga cesto vozim.
Mocan i udoban auto, tonu vozi i ne oseca, kao i kada je prazan. Motor dizel 2.5 dobar, menjacu fali 6-ta, jer ovako na auto putu trosi 12-15 litara ako se vozi preko 120.
Ima pravu sasiju, sve kugle imaju mazalice, napravljen da traje.
U kabini je sasvim siromasan-sto bi rekli spartanski. Na zadnjoj klupi je tesan za vece osobe, valjda da bi sanduk bio veci..
Odrzavanje je jeftino, kome treba vozilo te namene, nece se zeznuti..
 
Pozdrav. Je l ima neko problem sa jutarnjim paljenje auta na TNG?

Što ima problem sa jutarnjim paljenjem na TNG samo jedan dobar majstor i nema zime nego većina tih plinadžija su šerpenjari a ne majstori pa normalno da neće da pali. Mi odkako smo počeli da nosimo kad ovog majstora nema zime uvek pali na plin nezavisno dal je +40 ili -20 uvek pali iz prve na benzin ne radi uopšte nikad evo već peta godina.
 
20W60 Long Life и мотор на Скали 55 која је прешла 37380 километара. Шта ће да буде мотору после 6500 - 10000 пређених километара кад буде замењено уље. Мотор пре овог уља није трошио ни грам уља.

Sta ce mu biti? ja u jugica 55 sipam to i teram bez problema,to je sipao i predhodni vlasnik...presla 107 hiljada bez otvaranja motora i jos pegla..Mirosti mi se smejao kad sam mu rekao za Berlin teram jugom ako treba :)
ulje i filter nije skupo..menjaj ga na 5000km i bez brige
 
Izvinjavam se ako je glupo pitanje ali cesto po oglasima citam o autima sa automatskim menjacima gde prodavac pise da je promenjen plivajuci zamajac. Ja mislim da automatik menjaci nemaju plivajuci?
 
Auta sa automatskim menjačima nemaju plivajući zamajac,imam Vectru C karavan automatik 150ks,i skoro sam skidao menjač tako da ovi što pišu pitanje je šta su menjali.Automatski menjači su dobri za vožnju ali se mora menjati ulje na vreme i ne bi trebalo da bude problema.Takođe pitanje je kako su održavani ako se kupuje polovan auto.
 
Dal je nekom crkavala turbina,dal motor promeni zvuk kad turbina otkaze,da radi glasnije,kao traktor,bucnije??
 
Nazad
Vrh