AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ko kaze da nema veliki servis? Lanac se takodje menja, obicno na preko 200kkm.
Druga stvar je sto ovde vlada uverenje da se lanac nikada ne menja..
 
Neznam gde u fabrickim preporukama stoji da lanac traje ceo vek motora..
Ja imam druge informacije. Takodje, znam licno coveka kome je na Navari pukao lanac i napravio stetu od 2k€..
 
Na nekim opelovim motorima je propisana zamena lanca i to na malim kilometrazama pa mi nije jasno ni zasto su stavljali lanac kad mu je radni vek kao kod kaisa. Medjutim za dizele 2.0 ja nisam pronaso podatak da je fabrika predvidela zamenu. Znam za nekoliko ovde kod mene koje su presle velike kilometraze, a lanac nikad nije menjan.
 
Mali rezime za Fokusa 1.8TDDI :
Letos je uradjen mali servis bez filtera goriva i kostalo je oko 7-8 000 din,posle ode alternator i popravka 50e, pred jesen promenjen filter goriva i alnaseru promenjene cetkice(stvarno bolje vergla) i to zadovoljstvo je kostalo 3200din, e sad je dosao na red veliki servis sa sve lamelom,korpom i druk lezajem bez zamajca. Svi delovi su u kvalitetu i sa rukama je doslo 55 000din, sam komplet kvacila 200e skoro pa OK cena, ali obican spaner je kostao 100e, pumpa za vodu 40e ...
Tako da uopste nije svabo jeftin za odrzavanje, Peugeot 2.0 HDI 90ks je dooosta jeftiniji za odrzavanje od svabe.
Mnogo je to tebe izaslo ,Luk-ov komplet kvacila za tddi kod mog majstora 110e ,za 250 sad moze da se nadje za tdci sa plivajucim ,spaner isto preskup a pumpi je ta cena.
 
Aco znam da je Ford "Amerikanac" ali kad sam kupovao svi su govorili jeftino odrzavanje, "NjEMACKO DIZEL VOZ'LO" ...

Vlado svaki mora na servis ako se vozi.
Montoya imas i zamenu lanca i pumpe za vodu i PK remena...najveca razlika je sto nemas zupcasti i spaner da menjas.

Milane jbg i meni je skupo ali sta da se radi.
 
Skinut menjač dole.Opalila korpa,lamela se raspala,zamajac takođe.Uzet Valeo set i Valeo zamajac.Cena za sve komplet 76.000 dinara.Jutros nisam dobro razumeo kada me je zvao pa sam u prošlom postu pogrešno napisao ali svejedno u usta ga .ebem i zamajac.
 
Astra G 2.0 dti nema velikog servisa, tj svi opelovi motori koji nemaju zubčasti kaiš
održavanje klao na traktoru :osmeh:
menjaš ulje i filtere, kad pumpa procuri menjaš nju, košta oko 4000din
Mislis ISUZU motori? :)

Najveca prednost motora sa lancem je sto moz' ga palis na juris.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Maticu, na osnovu cega si bio siguran da je zamajac dobar? Secam se da si pisao da je on dobar, a sad ispade da se sve raspalo.

Petre, ISUZU je 1,7 i on nema lanac, a odrzavanje je za njega opalija. Bas onako japansko.
 
Nadao sam se jer se nije čuo da lupa i zvecka.Lepo se vidi kako je mastan(otišao mu ležaj)i klima se pošteno.
 
Ako ne lupa i zvecka ne znaci da valja. Kod mene na mercedesu prvi put kad je zvekno, auto izgubilo vucu ko da je spaljena lamela. Kad sam rastavio lamela i korpa nemal nove a zamajac se odvojio na nitnama. Kupim polovan na njemu nova korpa i lamela. Vozio pola godine strese i on. Taj je i zvecko i lupo i lamela se naslanjala na kucicu spojnicke pa je i cviljenja bilo. Auto se moglo vozil u oba slucaja, tj dotjero sam kuci.
 
Pitao sam zato jer sam skoro gledao jedan auto koji nema klasicne simptome da je zamajac los, a opet mi nesto kaze da je gotov. U principu znaci da moze da zvekne bez nekih klasicnih simptoma koji ce to da najave da se covek posteno pripremi.
 
Nazad
Vrh