AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Mnogo jeftiniji je veliki servis i za e klasu,oko 35000sa rukama.
Evo i jedan video,ako nije za ovu temu,nek ga neko premesti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja samo opela, doktorirao sam ovog mog , znam motor na pamet a posto su svi noviji modeli 90% identicni(mehanicki) kao pre 20 god opet cu opela uzeti.
Veliki servis radim sam i kosta me 15000 din , delovi samo i 2h posla.
Jednom me majstori oderali vec 8 god sam odrzavam , auto ima samodijagnostiku pa mi ni kompjuter ne treba ocitam greske bez ikakve opreme

Ima naravno mnogo boljih marki od opela ali mene zadovoljava pouzdanost opelovog benzinca i cene delova su podnosljive u odnosu na druge
I imaju i neka bolja resenja, pre nekolko sam menjao set kvacila i zamajac bez skidanja menjaca , kugle na viljuskama drze 3 srafa nisu presovane , lezaj tocka drze 2 zegera ne menja se komplet glavcina itd itd



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
[FONT=&quot]Vrlo redak terenac koji je napravljen sa namerom da se stvarno vozi po terenu. Jedini konkurenti su mu Land Rover Defender i Jeep Wrangler, s tim sto je G klasa ubedljivo najbolje opremeljena i ima najjače motore a dobro i izgleda što jes,jes.[/FONT]
 
I terenac sa ubedljivo najskupljim delovima transmisije. Ko hoce da ga kupi nek se raspita posto mu je razvodnik pogona, neki od tri kardana ili nesto drugo.
Dobar jeste, ali po nenormalnoj ceni delova..
 
Svaki dio na njemu je skup. Sto god ne pase sa neke C ili E klase je preskupo. To vozilo nije za srednju klasu.
 
Drugov otac koji je komandir u policiji duži G klasu i golfa 6 i bas sam ga skoro pitao šta je sa G klasom, pošto ne viđam da vozi. Kaže da već oko 2 godine stoji, jer navodno nemaju para da ga servisiraju. Treba da se zamene sva četiri amortizera koji valjda koštaju kao neki solidan auto 2004/5 godište i dosta nekih stvari.
 
Dovoljno je reci da mu je zivotni vek u Nemackoj armiji 30 godina, sto prakticno znaci da je u civilnoj upotrebi neunistiv.Imao sam prilike u vojsci da vozim G290 TD i G320 i mogu reci samo jedno-fantazija od automobila.I kod nas u Vojsci Srbije ima dosta MB PUCH koji su vec stari 30 godina, kupovani su u sretno vreme.
 
Kod nas u selu je izgleda hit imati Land Rover Frilender. Mladi poljoprivrednici ih kupuju ko biciklove. Kad pocnu predavanja u klubu poljoprivrednika nece znati koji je ciji. :haha:
 
Nazad
Vrh