AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

I ja prvi put vidim ovu fancy Nivu... A i kod nas u selu ima nekoliko tih LR Frilendera. Sve sam mislio da je neka akcija bila kada su ih svi pokupovali, sada vidim nismo jedinstven slucaj i u Petrovcu ih ima.:osmeh:
 
Da se uključim i ja u konverzaciju! (sad svi već rogove dobili, šta će žensko o kolima da priča :D )

Ja ima malog Daewoo Matiza, 0.8, benzinac. Malo troši, nema kvarova, uparkiram ga gde hoću, veliki servis sa sve rukama 10 000 din, registracija 13 000. :osmeh: Dosta je visok, može i preko rupa. Jedina mana je što nije baš startan, ali teram i do 120km/h, na autoputu testiran - 160 km/h :bravo:
 
Da se uključim i ja u konverzaciju! (sad svi već rogove dobili, šta će žensko o kolima da priča :D )

Ja ima malog Daewoo Matiza, 0.8, benzinac. Malo troši, nema kvarova, uparkiram ga gde hoću, veliki servis sa sve rukama 10 000 din, registracija 13 000. :osmeh: Dosta je visok, može i preko rupa. Jedina mana je što nije baš startan, ali teram i do 120km/h, na autoputu testiran - 160 km/h :bravo:
Sve ga nafali,jos samo da mogu da se turim u njega :osmeh: Jbg,tesan mi.:haha:
 
To treba videti da li klima moze da greje. Ako ima tu opciju prekontrolisati freon. Ako nema opciju grejanja onda greje preko motora. U tom slucaju verovatno je otisao termostat jer mu je radna temperatura 90C a tih 20 stepeni do radne mu puno znaci.
 
Ako ga budes menjao skini i creva od radijatora i isperi ga vodom sa cesme. Nakupi se u njemu lepe prljavstine. Meni mecka vec od 40C pocinje da greje. na 60C greje solidno a kad je motor na 85 (radna temp.) tad kuva.
 
Mali rezime za Fokusa 1.8TDDI :
Letos je uradjen mali servis bez filtera goriva i kostalo je oko 7-8 000 din,posle ode alternator i popravka 50e, pred jesen promenjen filter goriva i alnaseru promenjene cetkice(stvarno bolje vergla) i to zadovoljstvo je kostalo 3200din, e sad je dosao na red veliki servis sa sve lamelom,korpom i druk lezajem bez zamajca. Svi delovi su u kvalitetu i sa rukama je doslo 55 000din, sam komplet kvacila 200e skoro pa OK cena, ali obican spaner je kostao 100e, pumpa za vodu 40e ...
Tako da uopste nije svabo jeftin za odrzavanje, Peugeot 2.0 HDI 90ks je dooosta jeftiniji za odrzavanje od svabe.
 
Mali rezime za Fokusa 1.8TDDI :
Letos je uradjen mali servis bez filtera goriva i kostalo je oko 7-8 000 din,posle ode alternator i popravka 50e, pred jesen promenjen filter goriva i alnaseru promenjene cetkice(stvarno bolje vergla) i to zadovoljstvo je kostalo 3200din, e sad je dosao na red veliki servis sa sve lamelom,korpom i druk lezajem bez zamajca. Svi delovi su u kvalitetu i sa rukama je doslo 55 000din, sam komplet kvacila 200e skoro pa OK cena, ali obican spaner je kostao 100e, pumpa za vodu 40e ...
Tako da uopste nije svabo jeftin za odrzavanje, Peugeot 2.0 HDI 90ks je dooosta jeftiniji za odrzavanje od svabe.
Zavisi koji svaba,opel ni blizu nije toliko papren,ko te nagovori da pazaris Forda ,zna se da je ford papren za odrzavanje...
 
Lepe cene iako je model punoletan. Npr. na Stilu sam menjao set kvačila i bio je oko 100 e. I mali servis ti je dosta skup. Ja sam ceo veliki servis sa zamenom i ulja i antifriza sa rukama platio 20 000 dinara za Xsaru.
 
Francuzi su sad generalno jeftiniji od svaba.
Nije Ford simbol skupog odrzavanja, mada ima ujak Opela Astru G ni on se ne raduje kad mu dodje servis na red.
 
Meni je set kvačila okruglo 200 evradi i to varijanta u kvalitetu.Zamajac u kvalitetu samo 74.000 rsd.Večeras rasklapanje da se menja set a zamajac će na kontrolu.
 
Al kad neko kaze za fokus da je svaba, a on pored svabe samo proso.:sjasi:
Ford je generalno skup za odrzavanje i skuplji nego neki luksuzniji automobili. Drug ima fiesticu, a drugi A 6 i ispade odrzavanje za fiestu skuplje. Recimo set kvacila za astru H je manje od 150 evra. To je jedan samo primer, a ima ih dosta. Tako da je ford daleko od svabe, a i francuzi i drugi. Japanci su opasni, mada su kod nas za odrzavanje bauk.
 
Francuzi su sad generalno jeftiniji od svaba.
Nije Ford simbol skupog odrzavanja, mada ima ujak Opela Astru G ni on se ne raduje kad mu dodje servis na red.
Astra G 2.0 dti nema velikog servisa, tj svi opelovi motori koji nemaju zubčasti kaiš
održavanje klao na traktoru :osmeh:
menjaš ulje i filtere, kad pumpa procuri menjaš nju, košta oko 4000din
 
Nazad
Vrh