AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Nebitno, bolje da je novce potrošio na nešto drugo nego što je finansirao velikog majstora.
 
Oderali su i mene al sta da radim. To je tako. Promenicu majstora jer mislim da je preterano 100e za ruke (tako on kaze, u sustini je vise, barem 15.000din). Ono sto me nervira je NETRANSPARENTNOST. Od sada cu zahtevati sve racune i sve na pismeno. Kao i stare delove sve nazad. Bacicu ih svakako ali ja hocui da ih bacim a ne oni.
 
Najvažnije od svega je raditi veliki servis onde gde ćete dobiti papir sa navedenim delovima koji su ugrađeni, njihovim proizvođačima i pismenu garanciju na pređenu kilometražu.
Neretko se dešava da se relativno brzo posle velikog servisa desi havarija zbog pucanja zupčastog kaiša. Razlozi su različiti a najčešći: loš kvalitet delova, ostavljnje starih rolera ili španera, ili nepravilno podešen sam kaiš.
Oni koji daju garanciju logično moraju razmišljati o tome šta i kako ugrađuju.

P.S.
@bojcetic
Sad videh tvoju poruku i apsolutno se slažem sa tim.
 
Kada daš 500 i kusur eura za veliki servis dobijaš garanciju i sve što se desi u tom roku rešava se o njihovom trošku.Vozio sam jednom u servis i nikada više jer ljudi nisu normalni.Od onda ili radim sam ili odvezem auto preko puta kod komšije koji radi u servisu i privatno kod kuće jer više volim da njemu platim jer čovek živi od toga i nije od onih nabeđenih majstora.
 
Ja pitao u ovlastenom koliko kosta rezervni tocak, onaj manjih dimenzija tzv. ''copavac''. Kaze tip 'ladno, 600 maraka.Gledam u njega i pitam se, jel' me ovaj zajebava, i samo ''hvala i dovidjenja''.
 
Jako je bitno da trazite racune svih ugradjenih delova, kao i stare delove, a po mogucstvu i da prisustvujete prilikom radova. Bas zbog toga jer neki takozvani majstori naplate nesto sto uopste nisu zamenili. Znam za neke slucajeve ovde kod mene.A o tim majstorima sto hoce da odrade jedan servis pa posle da zive od toga ceo mesec i da ne pricamo.
 
@sova ako je meni namjenjeno pitanje to je samo obicni servis koji upise kilometrazu vw bazu pa prilikom prodaje imas bas dokaz da si radio servise ako neko ne vejruje u one sto majstor ispise.
Ja u ne ovlastenom servisu ulje i filtere kupim za 55€ a oni dzaba zamijene i to istog momenta, budem tu ili ako odem covjek mi pokaze sve dijelove koje je povadio i koje je ubacio. Imam jednog majstora koji je radio u ovlastenom servisu i napustio otvorio sebi privatno. Taj danas minimalno 6 7 kola odradi i jos se moras narucit 7 dana prije da dobijes termin. Meni iskreno kola odrzava servisira otac od prijatelja pa ne gleda da me zakine nikad al mu ja uvijek prebacim vise. Ovlasteni servis je cita kradja para, naravno ko misli auto cuvat za sebe i vozit duze vrijeme onda svejedno koji servis a dok je vec za novija auta ovlasteni servis znak predjene kilometraze
 
Zato što mirno startuje i mirno radi.Tokom kretanja trese,papučica kvačila tvrda a kada ga ložiš diže obrtaje motora a brzinu ne.Tačnije proklizava.
 
Zamajac se cuje dok auto radi, cuje se kao da zeljezo od zeljezo lupa i pogotovo kad se ugasi ono pred samo stajanje motora u potpunosti cuje se da lupi. Kod mene isto lamela odvaja na samom vrhu ali jos nije pocela proklizavat
 
Pre neki dan sam sam uradio mali servis na golfu 4,ulje manol 5w30 5 litara 2000din,filter goriva 450din i filter ulja 950din... milina...:osmeh:
 
Ako smo dosli do toga da se plasite vaseg majstora da ce vas zezati i sto se tice zamene delova a i oko racuna onda vec vise nema smisla!
Pre svega ne vidim zasto terati auto kod ovlastenih servisa gde neko rece i ima pravo da se tu segrti uce!
Sto se tice mog majstora imam samo reci pohvale iz svake tacke gledista, znamo se vec 23 god. i cesto mi se cini da je i malo trazio za ruke! Za sve iz okolnih mesta da kazem samo da je u pitanju Mile Peric iz Margite koji je specijalista za Volkswagene!
Stoji to da ponekad treba i da zakazem jer je covek stvarno pretrpan poslom!
 
Putin nije to zamajac u pitanju.Mi se svi plašimo njega a sto drugih čuda se dešava.Meni je tresao non stop u vožnji i neke čudne vibracije se dešavale.Uzento da je zamajac i skoro da poručim nov.Nateram na kanal i polako u pregled.Nađem da se raspao nosač menjača.Promenim ga i nema više vibracija tokom vožnje ali ostalo treskanje pa se opet našao uzrok.Otišli krstovi na poluosovinama.
 
Lamela,korpa i druk ležaj se menjaju.Zamajac se ne dira i jeste plivajući.Nema simptome da je opaučio a njegova zamena košta oko 70.000 rsd.

Kad raskopa nek ti majstor pogleda plivajuci u kakvom je stanju. Meni je na mercedesu zvekno zamajac. Tako sam vozio X kilometara nisam znao da je puko jer je glavni simptom bio treskanje pri kretanju.
 
Putin nije to zamajac u pitanju.Mi se svi plašimo njega a sto drugih čuda se dešava.Meni je tresao non stop u vožnji i neke čudne vibracije se dešavale.Uzento da je zamajac i skoro da poručim nov.Nateram na kanal i polako u pregled.Nađem da se raspao nosač menjača.Promenim ga i nema više vibracija tokom vožnje ali ostalo treskanje pa se opet našao uzrok.Otišli krstovi na poluosovinama.
Majistor mi je ajmo reci clan porodice,i on tvrdi da je zamajac,jer kaze da je pre neki dan skinu jedan sa istim simtomima,kaze zalepio se i tako ostao,pa nije lupao...e sad ajd budi pametan..
 
Ako smo dosli do toga da se plasite vaseg majstora da ce vas zezati i sto se tice zamene delova a i oko racuna onda vec vise nema smisla!
Pre svega ne vidim zasto terati auto kod ovlastenih servisa gde neko rece i ima pravo da se tu segrti uce!
Sto se tice mog majstora imam samo reci pohvale iz svake tacke gledista, znamo se vec 23 god. i cesto mi se cini da je i malo trazio za ruke! Za sve iz okolnih mesta da kazem samo da je u pitanju Mile Peric iz Margite koji je specijalista za Volkswagene!
Stoji to da ponekad treba i da zakazem jer je covek stvarno pretrpan poslom!

Mile je majstorcina i posten covek,a i radi ispred tebe. Covek je za svaku pohvalu
 
@sova ako je meni namjenjeno pitanje to je samo obicni servis koji upise kilometrazu vw bazu pa prilikom prodaje imas bas dokaz da si radio servise ako neko ne vejruje u one sto majstor ispise.
Ja u ne ovlastenom servisu ulje i filtere kupim za 55€ a oni dzaba zamijene i to istog momenta, budem tu ili ako odem covjek mi pokaze sve dijelove koje je povadio i koje je ubacio. Imam jednog majstora koji je radio u ovlastenom servisu i napustio otvorio sebi privatno. Taj danas minimalno 6 7 kola odradi i jos se moras narucit 7 dana prije da dobijes termin. Meni iskreno kola odrzava servisira otac od prijatelja pa ne gleda da me zakine nikad al mu ja uvijek prebacim vise. Ovlasteni servis je cita kradja para, naravno ko misli auto cuvat za sebe i vozit duze vrijeme onda svejedno koji servis a dok je vec za novija auta ovlasteni servis znak predjene kilometraze
Svako iz svog ugla gleda. Vozio sam pežo 106,200000 km je imao kada je prodat ,kupljen je nov.Išao je redovno u ovlašteni servis i nikada nije bilo problema,kada sam počeo vodati kod "majstora" počeli su i problemi nedugo zatim je i prodat. Sada vozim B klasu 180 ,od prvog dana je u ovlaštenom servisu. Prvi vlasnik ga je tamo održava ja sam nastavio prešao kod mene 100000 km ,Nikada problema za sve zamenske delove dobijem račun i 2 godine,garancije.Veliki servis 50000 din mali 18000 din.
 
Normalno da ljudi treba da obrate paznju na majstora jer ima svakakvih, a najmanje majstora. Kad neko za pasata nsplati servis vise od 500 evra, a nije ni ovlascen to je u najmanju ruku cudno. Meni i neverovatno. Ispade kolegi za B klasu u ovlascenom jeftiniji servis.
Sto ze plivajuceg tice ako cupka kada kreces moze da bude i korpа, a ne on. Korpa kad strada i prilikom promene brzina i pustanja kvacila auto cimne. Takodje i kvacilo postane tvrdo. U svakom slucaju skidanje menjaca ne gine pa se tad sigurno utvrdi sta je.
 
Nazad
Vrh