AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Mada bez obzira ko sta voli ili ne, pogledajte koja su najprodavanija vozila u Evropi poslednjih 10 god. Pa nemoguce da su i oni a i mi svi glupi pa kupuju/emo taj kako rece Sapatnik taj kvalitetni WV.
 
Људи, купујте и возите шта хоћете ја лично нисам у могућности да возим оно што хоћу већ оно што могу да одржавам без главобоље и питања колико то кошта.
Али имам брата аутомеханичара који лепо живи од Das Auto и лимаријских радова.
 
Vozio sam svašta i odgovorno tvrdim da je gospodar prstena No.1.Bez obzira na stanje, godište, uvek može lako i brzo da se proda za neke pristojne pare.Delova imaš na trafici kako novih tako i polovnih bez da razmišljaš.
 
Najveca zabluda da delova ima na trafici i da su dzabe.
Jedino eto ostaje prednost brze i lake prodaje. Koristio sam G II dve godine za sve i svasta i prodao u roku od par dana za vece pare nego sto sam ga platio. To mu dodje najveca prednost.
 
Niko nije ni napisao da su džabe, ne izvrći reči.Nama je Šabac blizu, Meka i Medina za delove dok u lokalu imamo više prodavnica gde nema šanse da ne pronađeš deo u roku par sati.
 
Poštovani kolege molim vas za mišljenje oko kupovine Fiat Tipa 1.6 mjtd. Auto ima 330 000 km, 2016 godište,uvoz Italija. Kupljen je s unaprijed plačenim servisom u Firenzi,po ispisu iz ovlaštenog servisa nije imao većih kvarova. Sačuvan ko da ima 100 000 km. Nema dima na mjeraču, antifriz relativno čist,radi "glatko" Molio bih vas za savjet,unaprijed se zahvaljujem.
Ako je redovno odrzavan, ta kilometraza nije nikakav bauk za taj motor. Ne znam da li je po pravilima foruma, ali ti predlazem da posetis Fiat - Lancia Club Serbia forum, ima nekoliko vlasnika Tipa sa bas tim motorom, ljudi su bas napisali koje su im zamerke, i sta im se svidja kod Tipa.
 
Људи, купујте и возите шта хоћете ја лично нисам у могућности да возим оно што хоћу већ оно што могу да одржавам без главобоље и питања колико то кошта.
Али имам брата аутомеханичара који лепо живи од Das Auto и лимаријских радова
Upravo tako,poenta vozila je da covek predje od tacke A do tacke B sa sto manje kvrova i troskova. Ako moze sto udobnije.
Ali nije zgoreg malo izmenjati misljenja. Ja sam napisao iskustvo sa japanskim vozilom NOVIM.
Pa Das Auto i jeste zato sto se voze po 30 godina i prelaze boga pa mora da krpi. A mozda ih i ponajvise ima.
Ja imam komsiju koji lepo zivi od popravki svih ostalih marki. Inace je autoelektricar i po njegovim recima da nije francuza i italijana mogao bi raditi 1-2 dana sedmicno. Od kad mi je to rekao svaki dan pogledam ispred njegove garaze, bude poneki golf ali zato od renoa, pezoa, fiata, ne mozes proci ulicom. Bio je on zagrizeni alfista i veoma upran ali kad posteno prica kakvi su to kvarovi i koliko kostaju rekao bi da su alfe od kartona. Pa i ti cuveni MJET. Sad vozi skodu oktaviju 4x4. Pa ako on ne zna onda jbg.
 
Проблем код замене контролних табли је што мора да се програмира са главним компјутером. Код свих модернијих аутомобила.
 
Ako je redovno odrzavan, ta kilometraza nije nikakav bauk za taj motor. Ne znam da li je po pravilima foruma, ali ti predlazem da posetis Fiat - Lancia Club Serbia forum, ima nekoliko vlasnika Tipa sa bas tim motorom, ljudi su bas napisali koje su im zamerke, i sta im se svidja kod Tipa.
Hvala,čitao sam i na tom forumu,ali znaš kako forumi funkcioniraju,isto se može naći svašta,obično narod ne prizna kad se "zahebe"
 
Mikke, taj auto ti je mačka u džaku kao i svako polovno vozilo. Može lepo da te služi, a možeš biti baksuz da te ugrobari. Veruj da posle te kilometraže sigurno dolazi zamena amortizera, set kvačila, zamajca, i ko zna kojih još delova. Motor 1.6 je po tom fiat lancia forumu dosta dobar, bez nekih većih problema, koliko se sećam. Čitao sam dosta o njemu jer sam neko vreme bio zainteresovan za taj model.
 
Uzeo pre neku godinu sinovima polovan Fiat Stilo 1,9 JTD 2002. godište sa ne proverenom kilometražom, puno elektronike i u srednje-lošem stanju. Motor strava, ide kao metak, za..balo vek ali zato farba sva izguljena , a elektrika grozna, stalno nešto pišti sijaju žute lampice, pola dugmića ne reaguje, pritisnem dugme za spuštanje prozora, ono se upali svetlo..... Ćutimo i jurimo.
Na stilu je valjda elektronika rešena od 2004. godine. Imao sam 1.6 benz plin 2002. godište i bio je kao novogodišnja jelka na instrument tabli.
 
Svak svoga konja hvali, i zato izbegavam polemiku na temu limenih ljubimaca!
Imam druga, za njega ne postoji auto sem astre g, kad pocne da mi prica kakav je to auto ospice dobijam.
I mi imamo astru u dvoristu i znam kakav je auto ali u njegovoj prici je to transformers.
Za mene je pasat 10god stariji od te astre prava limuzina, ali svako ima svoje, ni jedan covek ne voli iste stvari.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
A za golf ili pasat tog godišta je tabla garant 100 e na otpadu.
Ponuda i potražnja,slupanu 7-cu za delove ćeš lakše da nadješ nego Mazdu 3 kod nas,tad pre 2 godine samo jedan otpad u Borči imao rasturenu Mazdu 3.

Evo ja mog Audija za 2000€ mogu da nadjem preko i da ga prepakujem celog,dok Mazdu malo teže.

Naleteo sam na jednu u Švajcarskoj doduše Mazda 6 2006,na oko kao lutka,od opreme nema šta nema al je zato trula do zla Boga.Ovde da se registruje izadje manje od 2000€ za auto sa takvom opremom i na oko savršenim stanjem deluje džabe,dok ne vidiš cene za limariju izašlo bi to preko 3500 €.

Što je najzanimljivije ta Mazda se pojavila kod nas na oglasima posle par meseci i neko se usrećio do prvog proleća.

Isto tako sam skoro doterao za jedan plac E46 sa 765845km i to se odmah pred carinu spušta na magičnu cifru od 180 i kusur hiljada enterijer se zameni za 150€ i neko se usreći E46 u savršenom stanju pa onda kuka.
 
Победник времена. Не знам каквог су квалитета осовине кад овако танко изгледају.
А тек колотрази цео камион упадне
 
Taj se kvalitet vise ne pravi. Bas mi cudno kad gledam one pakistance kod njih sve glavcine sa 8 brezona, znaci predvidjene za manje terete. Kod nas kamioni vecinom imaju glavcine 10 brezona i manje se tovare nego njihovi i opet dodje do lomova.
 
8 brezona ide na lakše osovine sa gumama do 8,25-20 kao naši stari dajcevi, a 10 brezona ide na točkove sa gumama 10/11-20 i većim.
Nije baš da je sada loš materijal, nego su i vozila deklarisana da nose mnogo više nego ranije.
Recimo stari fap13 je imao sopstvenu težinu od 5,7 tona a nosivost od 8 tona. Stara 18-ka sa okruglom kabinom(1820BK) je imala sopstvenu težinu 8t i nosivost 8t a maksimalnu brzinu 55km/h. Pa kažu bila neizderiva. Naravno kada kilo sopstvene težine nosi samo kilo tereta.
Kasniji mercedes/fap 2226 kiper ili sandučar sa težinom od 7,8t deklarisan na nosivost preko 18t. I kako da sustigne stare kamione kada kod njega kilo sopstvene težine nosi skora 2 kila tereta.
 
Gledao si valjda nekad pakistance? Ja koliko sam zapazio njima deklarisana nosivost nista ne znaci i tovare mnogo vise nego kod nas, na to sam mislio.
 
Nazad
Vrh