AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

@Hunter99
Mislim da je kolega miksan mislio na novije polovne japance, a ne nove za koje je tvoja kalkulacija potpuno tacna.
Slično je prošao i moj poznanik koji je kupio novu hondu accord 2,2 dizel oko 2012 za oko 28000€, i mislim da je pre oko tri godine dobijao manje od 4 hiljade. Auto, takođe, kao nov maksimalno održavan.. Po meni odlična kupovina za polovan auto..
Nije poenta u ceni i padanju vrednosti novog auta, nego u kvarovima. Svi servisi radjeni u Cacku u ovascenom servisu zbog garancije, na 50000km pocne da trosi ulje??? Upali se srecom zuta lampica. U servisu kazu radnik koji je radio servis i menjao ulje krao po 1lit pa zato fali... Nasuse 1.5l i naplatise??? Posle 2-3000 hiljade opet, opt u servis 120km e onda pocinje tuc muc, nasuse opet i naplatise opet. Auto je svo vreme u garanciji. Onda saznajem da i covek u Uzicu iste probleme ima na novoj koroli samo je 2.0 DID.
Ako bih sve napisao bio binajveci post ovde. Da skratim na 60000km radjena puna generalna iako je trazen nov motor, posto je u garanciji, naravno da su odbili. I to kad je receno prosli put smo dosli sa ounom torbom para sledeci put docicu sa tetejcem. Da li je uticalo ne znam ali su posle zvali da se dotera auto. Da i poslali racun na oko 5000e!!!??? Srecom garancija pokrila, ali na toj kolometrazi nisam ni na kecu ni na ladi radio nikad nista dok sam ih nekad kupovao nove.
Na 70000km crkava sistem ubrizgavanja a prvo pitanje servisera je bilo, gde tocis gorivo? Na nekoj bari iznad kuce rekoh ja. Pa gde tocim, na pumpi jebo te otac tamo njega. I tako... izasao iz garancije sistem ubrizgavanja (dizne itd) polovne za 1500e. E kad su par hiljada kasnije pocele kocnice da blokiraju u voznji to je bio kraj, voznje i ljubavi sa japancima...
Novaca i zivaca za NOV AUTO mozete samo zamisliti. I znam da ih je bilo jos. Ovo ni FIAT sebi ne bi dozvolio, a kad smo kod statistike treba pogledati koliko je vracano japanskih automobila zbog fabrickih greski.
 
Хантер, ти си баш загулио добро или је можда вероватније лоша обрада била. Са тим набројаним проблемима више изгледа као да никад није уље мењано него досипано.
Имају и немци таквих промашаја са моторима али се ћути и гради мит.
 
Moj kolega nije imao takve problema sa Accordom, ali je održavanje bilo relativno skupo.
Bilo kako bilo, ko je kupio njegov auto za te novce, ekstra dobro je prošao. Prešao je oko 300 hiljada za to vreme.
 
Хантер, ти си баш загулио добро или је можда вероватније лоша обрада била. Са тим набројаним проблемима више изгледа као да никад није уље мењано него досипано.
Имају и немци таквих промашаја са моторима али се ћути и гради мит.
Ma svi servisi na vreme zbog garancije. Tacno je da su i nemci imali promasaja na tim godistima, cuveni 2,0 sa simens diznama i onom pumpom ulja na audijima i pasatima. Ali barem voznja i osecaj u voznji da ne kazem na parkingu su neuopredivi. Unutrasnjost sama na novom autu, plasike koje se cuju jos od 010000 a ni na sta ne lice, moras priznati da u enetijeru i exterijeru tu japanci nemaju sta da trze, pogotovu sa onim svemirskim izgedom i spolja i unutra.
Oni su kao isli na kvalitet koji je vrlo upitan. Jbg ako nije lep a jos ni nesto posebno ne odskace po kvaltetu onda se postavlja piranje zasto bi ga uopste kupio. Pa onda bolje da me jebe neki audi npr nego toyota. Ajde pogledaj na putu i nadji neku tojotu, hondu, nisana iz recimo 90-91, 92, a audi jaje, pa b4 ces naci u iznenadjujece dobrom stanju da mu svaka linija stoji na svom mestu, pa poneki i golf 2. Dok su japanci pa i italijani a bogami i francuzi tih godista davno zavrsili pod presom. Tako da...
A o novijim dizelima nema razlike, ni jedni, DPF, EGR, plivajuci zamajac ....
 
Moj kolega nije imao takve problema sa Accordom, ali je održavanje bilo relativno skupo.
Bilo kako bilo, ko je kupio njegov auto za te novce, ekstra dobro je prošao. Prešao je oko 300 hiljada za to vreme.
Kazem da znam da je jos bilo par auta sa slicnim i istim problemima, istina sve toyote i 2,2 i 2,0.
I bez obzira na to mislim da je bolja kupovina recimo pasata b7 ili b8, audia nego japanca te klase.
A sto se tice tih 300000 predjenih, pa eno na youtube pasat b 5.5 presao ravno milion, a izgleda top sve na svom mestu a znam ih dosta sa po 500-600 hiljada a kupljeni polovni!
 
Verovatno si u pravu, ja vozim omraženog u nabavci skupog VW-a, ali održavanje je zaista jednostavno i nezahtevno. Delova svuda..
 
Делимично се слажем са вама, у селу је до недавно била мазда 929 из 1984-те једна од неколико у овом делу европе. Преживела ембарго са напредним системом убризгавања горива али је лимарија издала.
Маса тих јапанаца, француза и италијана је купљена овде нао нова али неодржавање их је сатрало.
Пробајте да неодржавате тај ауди, па ће врло брзо постати скуп кокошињац.
Сад је то на пример бмв е 46 дизел.
Ако је исправан страшан аутомобил. Али ја још једног не видех исправног већ бунар.
Са једним сам се до те мере натезао (из спрдње) да је на крају дошло да ја њему дам регистрован југо и 200 € за е-46 дизел 2001 годиште нерегистрован.
 
И још једна занимљивост, кад гледам на дискаверију емисију опасни путеви, мислим да је више од половине епизода снимљено у африци. А тамо су велика већина јапанска возила стара 30-так и више година.
 
@Hunter99
Mislim da je kolega miksan mislio na novije polovne japance, a ne nove za koje je tvoja kalkulacija potpuno tacna.
Slično je prošao i moj poznanik koji je kupio novu hondu accord 2,2 dizel oko 2012 za oko 28000€, i mislim da je pre oko tri godine dobijao manje od 4 hiljade. Auto, takođe, kao nov maksimalno održavan.. Po meni odlična kupovina za polovan auto..
Dobijao 4 ili 14 hiljada,taj auto sad vredi bar 12
 
Verovatno si u pravu, ja vozim omraženog u nabavci skupog VW-a, ali održavanje je zaista jednostavno i nezahtevno. Delova svuda..
Tacno, kad pricamo o traktorima ovde, pa neko kupuje neki nov, prva prica je dostupnost delova i njihova cena.
Slucajno prosle godine budem u servisu na Beloj Zemlji kod Ljusa majstora ako znas, pored Gogica bosiste i prisustvujem dogadjaju.
Crnogorac sa golf 5 2,0 170ks tdi, dodje covek sa pricom da mu je na oko spala skala od goriva 30-ak km pre nego sto je dosao tu.
Covece pukla mu glava 16v (ona problematicna) i nafta otisla u karter. Bog je jedan ako iz kartera nije istocio majstor 15-20 litara. Uglavnom da skratim, sa otpada u roku od 15 min dodje druga glava, obradjena, novo ulje i filter, mislim oko 200-250evra i ode covek. Dva sata max. E i to ima svoju cenu
 
Dobar drugar je vozio Mazdu 3 kupljena nova 2016.Strašan auto dok nije ispravio krivinu.Kasko zbog alkohola 0 bodova,probao da je sredi nekih 8000€ trebalo sa polovnim delovima.Tabla na otpadu 2500 €.
 
И још једна занимљивост, кад гледам на дискаверију емисију опасни путеви, мислим да је више од половине епизода снимљено у африци. А тамо су велика већина јапанска возила стара 30-так и више година.
Pa kad budemo vozili i mi po africi gde nema soli i rizle onda cemo to gledati. Valjda gledam gde cu ja da ga vozim.
 
Хантер, нема ризле и соли али нема ни одржавања.
Свака част масторима кад одклоне брзо квар и имају потребне резевне делове. Али такви кварови спадају у рубрику застава и лада. А не на квалитетном аутомобилу као фолксваген. Па да је један једини а не лоша серија.
Неко моје мишљење.
 
KAo ona prica o ruznoj i lepoj zeni. Svi kazu kod ruzne je pi..ka a ne kod lepe, kad ono medjutim, svi bi lepu pa kakva je da je...
E, ali je zeznuto ako je ruzna pa joj i dole bakrac...onda si ugasio.
 
Хантер, нема ризле и соли али нема ни одржавања.
Свака част масторима кад одклоне брзо квар и имају потребне резевне делове. Али такви кварови спадају у рубрику застава и лада. А не на квалитетном аутомобилу као фолксваген. Па да је један једини а не лоша серија.
Неко моје мишљење.
Pa jeste, glava na golfu od 300-400-500 hiljada je stvarno kvar ranga keca i lade. Ja se ubih gore pisuci da ce retko koja toyota iz tih godina da dozivi tu kilometrazu.
Pa za lim je glavni krivac so, zato se i voze toliko tamo. Sidji malo iz ravne Vojvodine pa vidi po Srbiji koliko ima japanaca starih 30 godina na putu. WV ces opet sresti po nekog da valja, a da ne valja koliko hoces bar golf2.
U africi dzipovi ko kamioni, ali ipak se i kamioni moraju odrzavati...
Neko moje misljenje.
 
Dobar drugar je vozio Mazdu 3 kupljena nova 2016.Strašan auto dok nije ispravio krivinu.Kasko zbog alkohola 0 bodova,probao da je sredi nekih 8000€ trebalo sa polovnim delovima.Tabla na otpadu 2500 €.
Samo ne znam sto je strasan, parkiraj je pored nekog audi a3 ili a4 ne znam s kim je u klasi, pa vidi ko je strasan. Strasna je cena table od 2500e, da kupis neki auto da se vozis.
 
Nazad
Vrh