AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Brat ima plin u Oktaviji. Kaže mi da je za dobro funkcioniranje plina uvjet potpuno ispravan motor na benzin.
 
Uskoro treba da registrujem malu auto-prikolicu nosivosti ispod 750 kg. Na tehničkom pregledu mi zahtevaju da auto-prikolica mora da ima svetlo za maglu i rikverc svetlo. (moraju se promenuti komplet lampe ili dodati jedno crveno i jedno belo svetlo koje će naravno biti homologovano). Znači i na autu se mora posebno izvesti jer ne postoje izvodi za te lampe. Automatski sedmopolna utičnica na vozilu tada više nije dovoljna za sve sijalice koje treba da rade na auto-prikolici. Samo su mi rekli tako piše u zakonu i mi moramo tako da radimo. Da li i vama na tehničkim pregledima traže ove stvari ili ne?
 
Spajki moja(tatina) nema rikverc I maglenku, ali je 500 kg, ako to pravi razliku, i pre neki dan je tata produžio reg...
 
Момо, јесте. Овде је било у селу неколико 190-ки и 200-ки на плин па је било мука кад нестане горива мора шлепање. А власници су обично сипали за 1000 динара. Остао је један мерцедес али не знам тачно ознаку, модел са знаком у предњој маски. Нека од оних серија са богатом опремом 280 se или тако нешто стоји неисправан.
 
Zvao je taj moj drug pre par godina sve redom da mu neko sredi tu "K glavu". Uglavnom je uspeo da nadje par njih koji su pristali, ali garanciju niko ne daje, a dobre pare traze i on odustane i ubaci mu karburator.
Sto se prikolica tice sve do 750 kg spada u lake prikolice i isto je da li je ukupna masa 500 kg ili 700 kg.
 
Spajki, ja sam registrovao moju pre 10-tak dana prikolicu sam uzeo prosle godine novu i ovo je sada druga registracija bila.
Za nove prikolice dve godine ne mora prikolica uopste da se vozi na tehnicki samo izdaju nalepnicu, ali uopste nisu pominjali nista od toga.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Uskoro treba da registrujem malu auto-prikolicu nosivosti ispod 750 kg. Na tehničkom pregledu mi zahtevaju da auto-prikolica mora da ima svetlo za maglu i rikverc svetlo. (moraju se promenuti komplet lampe ili dodati jedno crveno i jedno belo svetlo koje će naravno biti homologovano). Znači i na autu se mora posebno izvesti jer ne postoje izvodi za te lampe. Automatski sedmopolna utičnica na vozilu tada više nije dovoljna za sve sijalice koje treba da rade na auto-prikolici. Samo su mi rekli tako piše u zakonu i mi moramo tako da radimo. Da li i vama na tehničkim pregledima traže ove stvari ili ne?

Idi na drugi tehnički batali te ludake :ppozdrav:
 
Приколица мора бити како пише у папирима. Ако има странице или нема тако мора ићи на технички. Светла за маглу и рикверц траже од пре чини ми се неколико година. Провлачили су се како тако али овде су заустављали приколице ако има странице и цераду.
 
Ne znam kako ce da izvedu da bude i rikverc svetlo i maglenke, 99% auta ima 7-polnu uticnicu koja nema izlaz za rikverc svetlo.
Postoji 13-pinski konektor kog ja iskreno nikad nisam video uzivo.
 
Ima adaptera koliko ti volja.

Ali ako je nešto fabrički prvi put registrovano bez,onda mogu da trube do sutra.Meni su na maloj prikolici tražili rikverc svetlo.Fabrički je bez nje kupljena nova.

Ista pesma,da mora da se ugradi i to homologovano.Kad ih pitaš a koja homologacija to zadovoljava,oni slegnu ramenima.Po njihovoj priči prikolica koja je kupljena nova 2009 i uredno registrovana do ove godine sad odjednom mora rikverc svetlo.

I to nije samo da se doda,nego se vodi kao prepravka jer ne postoji rikverc svetlo u originalnoj izvedbi,što oni računaju kao prepravku pa mora na atest.

E kad im zatražiš sve to napismeno i dodješ sa advokatom,onda može sve pa i gusti sok i kafa :D
 
Uskoro treba da registrujem malu auto-prikolicu nosivosti ispod 750 kg. Na tehničkom pregledu mi zahtevaju da auto-prikolica mora da ima svetlo za maglu i rikverc svetlo. (moraju se promenuti komplet lampe ili dodati jedno crveno i jedno belo svetlo koje će naravno biti homologovano). Znači i na autu se mora posebno izvesti jer ne postoje izvodi za te lampe. Automatski sedmopolna utičnica na vozilu tada više nije dovoljna za sve sijalice koje treba da rade na auto-prikolici. Samo su mi rekli tako piše u zakonu i mi moramo tako da radimo. Da li i vama na tehničkim pregledima traže ove stvari ili ne?
Zavisi kog datuma je prvi put registrovana u Srbiji. Mart/april 2011 je prelomni datum. Pre tog datuma ne trebaju a posle trebaju. E sad ako imas stop lampu sa predvidjenim rikverc svetlom ili maglenkom, mora da radi bez obzira na datum prve registracije.
Moja prikolica je prvi put registrovana 2 meseca pre tog pravilnika i svetlo za maglu i rikverc svetlo nisu obavezni. Medjutim Multipoint stop lampe imaju predvidjene polozaje za svelo za maglu (levo) i rikverc svetlo (desno) te su oni morali da rade jer eto stop lampe su predvidjene za njih. Rikverc svetlo mozes da izbegnes i ako prikolica ima stop lampe sa tim polozajem pod uslovom da je prikolica registrovana pre ovog datuma tako sto ga prelepis crvenom folijom iznutra, ali maglenku moras imati sa leve strane (po zobsu je dovoljna samo jedna i to sa leve strane)
Po ISO standardu kod 7-opinske uticnice nije obavezno rikverc svetlo ali se moze izvesti povezivanjem na levu ili desnu poziciju, zavisno kako ces povezati na autu.
I moras imati sigurnosnu sajlu koju prebacujes preko kuke na automobilu kao i 2 bela katardioptera na coskovima prednjeg kraja prikolice
 
Nazad
Vrh