AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Za plin da ne ulazimo u dugu raspravu mislio sam na to da auto kao npr 124 2.3 u dobrom stanju a 300 i jaci pogotovo mogu dooosta skuplje da se prodaju ako plin nije ugradjivan i slicna masakriranja .
Audi npr ima zadnju osovinu preuzetu od zmajevke , a klasicnom bezvremenom svapskom izgledu 124ke da se neprica . A6 je izgledom najslicniji kosani ili cardaku za kuruze :haha: . Nista licno , samo malo da se ..
 
Nema radi čega da se kaje. Auto star 30-35 godina je oldtajmer, a ne prevozno sredstvo.
Ima mnogo boljih vozila za iste novce mlađih i 15 godina..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Jeste star 30 godina ali tehnoloski ispred svog vremena. Udoban, pouzdan, jednostavan. Samo obratiti paznju na zvuk zatvaranja vrata i prekidaca pa prosuditi koliko je do detalja taj auto odradjen. Naravno taj auto se ne bi vozio svakodnevno vec kao vikend auto, gde bi kroz koju godinu postao dobra investicija.
Za svakodnevnu voznju i za posla tu su druge lemuzine.
 
Ja moju već godinama vozim u specijalnim prilikama, ne vozim po snegu, retko baš po kiši, garažirana je i opet nažalost vidim da propada, pri tom mislim na neke lampice, vakum pogotovo, malo malo nešto zeza što on reguliše, a sto andraka mu je na vakum, a sve je to staro 30 godina, čekaju me sileni I amortizeri za zamenu, jednostavno od stajanja propada, i traži sve više ulaganja...
Za 200k me ostavila na putu samo jednom, i to ne mojom krivicom, majstor pred put radio alternator, i on mi usput zariba, i to je rešeno brzo i jeftino...
Ali... Ali... On nije 2 tone gvožđa, on sa svojim manama poprima ljudske osobine i karakter, i ja sam ga zavoleo, može se reći da je član porodice čim je dobio i ime... Dejka mu tepamo... Doći će dan kad će i on na restauraciju, do tad ga održavam ispravnim.. I nemam nameru ikad da ga prodam...
 
https://postimg.cc/jwxGM1tZ][/url]
Ni jedna kompanija više neće napraviti tako kvalitetan auto pa ni sam mercedes... Ja jesam zaljubljen u starija kola, i ništa novije me ne "pomera".. Dobra 124ka je jedini auto za kojim se okrenem... Ovo novo je sve konfekcija, da te prebaci od tačke a do tačke b... 124ka mi je da sednem, da vozim i da uživam, za svoj ćeif.. Ne da odvezem decu u školu, da pokupim hleb iz radnje, i ako ti je usput svrati i do.... Već da vozim, zapalim cigar, pustim muziku, i lutam bez cilja i pravca, samo da vozim što volim, a ne kad moram...
Malo sam i ja čudan, i zakucao sam vas, ne zamerite, slab sam na nju...
 
Slazem se u potpunosti. Ima tu jos modela Mercedesa, BMW-a i par old school auta cija voznja predstavlja cisto zadovoljstvo. Toliko jednostavni automobili, bez raznih asistencija i pomagala, bez ekrana na konzoli koji danas sljaste kao novogodisnja jelka, bez raznoraznih senzora. Daj mu ulja, vode i goriva, pa mozes i na mesec ici.
 
У 90% случаја плин се уграђује у мерецедес кад је неисправан систем за убризгавање. Чудо једно пара треба да би се довео у ред. Пуно јефтиније уградити плин. Један од главних разлога зашто беже од таквих возила.
 
Nazad
Vrh