AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Jel se ugovor pravi u agenciji Ili notari imaju formu kupoprodajnog ugovora pa ga oni naprave
 
Ugovor možeš da odraiš i sam a kod notara je samo overa pa onda u opštini plaćanje poreza pa uplata za saobraćaju i nove tablice i dobiješ potvrdu za vožnju a u roku od 8 dana dobiješ novu saobraćaju. Jedan savet, ako si imao auto pa si ga prodao a na polisi si imao 4 premijski stepen kopiraš polisu i kupo prodajni ugovor i možeš preneti taj premijski stepen na ovaj novi auto. 👍
 
Nisam razumeo jer se radi nova polisa osiguranja ili se po nekom osnovu može zadržati važeća od auta. Dali bi mogao sa overenim kupoprodajnim ugovorom kod Notara auto voziti na važeće tablice do isteka registracije pa onda raditi prenos vlasništva.
 
Napravis kupoprodajni ( ili jos bolje ugovor o poklonu i onda porez mozes da platis i u tvom gradu. Sa kupoprodajnim se placa u gradu odakle je prodavac vozila) Sacekas potvrdu da si platio porez( mozda se ceka par dana) i sa tom potvrdom predajes zahtev za promenu saobracajne ,a ako niste iz istog mesta i za promenu tablica. A mozes i da vozis i tako i kad istekne reg. onda sve odradis samo je bitno da platis porez u roku od 15 dana.
 
Ja sam kupio auto registrovan još 11 meseci, iz druge registarske oblasti, i to od pre prodavca, pa sam rešio da ga prevedem odma, dobio sam novu saobraćaju i tablice na moje ime na "in" a polisa je ostala na nekoj gospođi na "bg"..
 
Ja sam kupio auto registrovan još 11 meseci, iz druge registarske oblasti, i to od pre prodavca, pa sam rešio da ga prevedem odma, dobio sam novu saobraćaju i tablice na moje ime na "in" a polisa je ostala na nekoj gospođi na "bg"..
Mozes i polisu da prevedes na sebe. Ako u tvom gradu imaju filijalu odes tamo i urade ti adendum, dodatak na polisu.
 
Moze mi neko reci sta ovo znaci..REAR LEFT FOG LIGHT....upalilo se na displeja....koliko sam vidio sve mi sijalice rade
 
Nazad
Vrh