AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

I ja imam isti problem,takođe vectra B,našao sam nekog u BG (Goran auto-klime),tražio je 6000 din da reparira kompresor i daje 2 god garancije što mislim da je skroz ok.Nisam odneo kod njega već kod nekog u Čurug,bliže mi je pa ću videti šta će biti...
Inače za polovan traže od 30-80 evra ali niko ne daje nikakvu garanciju na ispravnost.
 
Kad se kupuje polovan kompresor klime najbolje bi bilo kupiti sa auta koji jos nije rasturen. Da moze da se proba ili makar da se vidi da li je puna klima. Tako je moj komsija kupio bas za vektru b i dok je bila kod njega sa tim kompresorom nije imao problema. Mislim da je tad platio 50 evra taj kompresor.
 
Pomaže Bog.
Valjda nije off topic, ali da pitam sledeće 8-) :
Golf 4 FSI oznaka motora BAD (nadam se da se samo tako piše,valjda ne zači tako :unsure: ) ima sledeći problem,
malo malo upali onu žutu lampicu o nepravilnom radu motora,obrtaji normalno stoje,ali on se kao malo stresa na leru.Prvo su rekli bombine,pa sonde,e sad je na red došlo skidanje glave motora,jer ima zatajenje rada 4-og cilindra kako kaze dijagnostika,mjerena kompresija 1,2 i treći cilindar pokazuju 16 bara pritisak,dok je na četvrtom situacija 13.8. Imajući u vidu da se radi o benzinskom motoru,meni ova kompresija djeluje bolje nego odlično,da ne pominjem da su svi koje sam pitao o optimalno dobroj kompresiji za navedeni motor i model,rekli da je odlična oko 12.
Auto ne troši ulje ni grama,nema dimova,pali na mig što bi se reklo,aliii.... ima tu žutu poganu lampicu iz nekog razloga. Ima li neko ideju kako odgonetnuti kvar i naravno rješiti ga ??
 
Bog ti pomogo.
Za zutu lampicu samo dijagnostika. Ne vidim kako lampica moze da odreaguje ako neki cilindar ima slabiju kompresiju od ostalih. Sto se kompresije tice meni deluje potpuno nerealno. Mislim da bi trebao da proveris kod nekog drugog majstora.
 
Registruje "zatajenje" jednog cilindra,pa je konto toga mjerena kompresija,da se vidi kako motor diše,međutim ništa još konkretno,a ideja šta bi moglo da bude,pa tek cjena ispitivanja....
 
Je, pogotovo nova, svaki drugi mjesec u servisu, ili nešto krepa ili sami zovu svako malo zbog tvorničkih greški.
 
Struja 100%,nego jeftine dijagnostike za naš jezik koriste guglov prevodilac pa misfire,prevede kao "zatajenje".

Kompresija da je loša konstantno bi imao grešku,ne može kompresija čas da bude dobra čas loša.
 
Код такве ситуације може врло лако бити да вентили, гумице или нека микро пукотина пропусте компресију. Форд, фиат и фолксваген често буде проблем са тим.
 
Masina nema veze sa tim.
Prvo dobar elektricar.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Radi,ide fino,ne troši mnogo,do mora i nazad sa porodicom ispod 5.5 litara bila potrošnja uz malo jaču vožnju.
Bombine sam prvo gledao,to je prva dijagnoza bila,promjenjena jedna i ništa,stavljene dvije neke Engleske,ne gasi lampicu,vratim stare i teraj možda stotinjak kilometara pa onda upali. Kažu da može doći do većeg karambola ako se ne otvori motor,tj ako budem i dalje vozio ovako,ali nema niko pojma šta je tačno problem. Možda ventili,možda čak i dizne... ko će ga znati.
 
Kakav karambol. Ne baci varnicu i ne upali jedan od 4 cilindra pa ti javi gresku. Teraj pa ako se pogorsa onda kod elektricara.
 
Nisam pametan.
Idem u petak u ovlašteni servis -da ne ih neraklamiram,bar dok se ne dokažu 8-),zakazano za petak u 8.
Golfić je inače kao zrno,ne urekao se,
gdje god sam bio kažu kao nov,nema takvog odavno :p.
 
Nazad
Vrh