AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Nema tu pomoći.
Kolega je na Partneru(isto kao kangu), baš se zagrejao da reši, dva puta to skidao, pojačavao opruge sa oprugama kamionske kabine i šta znam sve..
Na kraju pametniji popušta i ratosilj'o se 'hrbine'..
Kedi je već druga priča, to može da služi i da se popraviti za razliku od 'vrancuza..
Uostalom nije njegova cena bezveze ta koja je.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nema tu pravila,uz ovaj sam video da su Nemci dali i brdo računa,čak i meni pričali šta su menjali kao da me zanima :D Mene pozvali rekli gde je auto ja otišao i dovezao_Oni zadovoljni.

Ženi sam jednom kupio Saxa i nikad više torzija,ne zato što je konstrukcijski loše već se ne održava na vreme.Još auto iz grada reko neće valjda,prvo repariran i potrajala 10.000km,onda opet al ovaj put sam sam radio i stavili mazalice,samo sam dzabe trosio mast :D Na kraju jedan bolji majstor predložio da se eliminišu lezajevi da se prave biksne i da tek onda mazalice imaju smisla.Nešto me mrzelo da se zanimam pa smo ga prodali.
Radio ja sa drugom zetu i sestri na peugeot 206, njesra opet, ne vrijedi.
 
Nemacki kvalitet i pouzdanost je bez premca, kome je do dizajina to je druga prica...
pa i ta vozila danas nisu preskupa, sa 4x4 pogonom, ja bi razmislio o caddy-u ako ne mora 4x4
Tu iz susednog sela imenjak tovari u svog svaki dan 700l mleka, vozi kao kolegin sluzbeni!!
Bog zna koliko je presao, evo vec 5-6 god nista mu ne moze.
Jeste menjan menjac 3 puta izgleda da ga ubija buckanje


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Kangu ili fiat, imaju dobar dizajn? Ili se samo zajebavas?
 
Nisam mislio konkretno ni na jedan automobil.
Uvek slusam price kako su 'talijani odlicni dizajneri bla bla, francuzi udobnost...
Nek im bude, nicim drugim se ne mogu pohvaliti






Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Прашина + немогућност подмазивања. Најгоре је што тај трап има карактеристичан затур точкова и не знаш кад је неисправан. Кад почне да шкрипи и цвили обично буде касно за поправак. А тек скидање носача точка са торзије кад заблокира...
 
Ne smeta mu sto nema podmazivanje,vec i taj iglicasti lezaj ima rok trajanja kao i svaki drugi,a tesko ko reaguje na vreme pa se lezaj raspadne.
 
Нисам мајстор и не знам како се тачно зове има на лежају прстен или заптивач шта ли је већ и када се помери или испадне уђе прво вода па прашина. Виђао сам тако зарђале као да су заварени. Помагао сам у скидању неколико торзија од 405-ице па на овамо.
 
Ja sam se zimus rešio ksare sa lošom torzijom. Zanimljivo je što je škripala na raskrsnici kada se skreće pod uglom od 90 stepeni. Ali je bila udobna za medalju dok je bila ispravna.
 
Kada sam video na onom nesretnom meganu kako je to zadnje vešanje konstruisano, odmah mi je bilo jasno da tu nema popravke..
Jeste da VW lupa za sve pare, ali ne postoji ni jedan bačen u otpad radi toga. Inače, sam u mladosti bio veliki pljuvač Vagena radi navodne precenjenosti, ali kada sam malo iskusio kvarove na fordovima, francuzima, talijanima, ogorčenost na cenu vagena se smanjila:osmeh:..
 
Све има цену, само упоредити ц-5 и на пример пасат б5.5 или б-6. Предња и задња седишта и утисак у вожњи. Голф 4-ка за нијансу удобнија југа. И не претерујем навозао сам се са једним и са другим. Код голфа задње седиште смрт за дуже путовање.
 
Samo uporedi šta od tih navedenih uvek možeš da prodaš za relativno kratko vreme bez obzira na stanje za pristojne pare.
 
Ма знам све то, брат ми узима добре паре за репарирање трапова и кочница код пасата и бмв-а. Са друге стране са французима кад се дигне зна да буде ноћна мора. Али ако се чека да све цркне.
Ложане су му омиљени пацијенти кад дођу. Споља се сијају а кад га дигне на дизалицу плач мајке божије и мајсторе шта баш мора да се замени и да ли може за недељу-две...
Па кад им покаже крпеже, пуно гита, и где све цури уље и шта мора да растави да би дошао до тога. А споља и изнутра стварно уредна кола.
 
Platežna moć nam je izuzetna.Kupuju se automobili do 2.000 evra i to je vrh, vrhova.Nov, nov, nov kako piše u nekim oglasima a velika većina krpiloncije i to teške.
 
Jednu od 10 tura doteram auto da mi se svidi,sve ostalo su lomovi za preprodaju.A ovde se prodaje priča kako su full.

Najjači biser je bio jedan A6,dolazim ispred zgrade izlazi Švaba i poziva lift za podzemnu garažu,unutra voda do čukljeva,a na zidu linija od vode jedno 50cm,kad sam seo na sedište **greška mokro :ROFLMAO: necu da kazem koliko je placen,al ovde je prodat za 10.000+.
 
Kad smo kod cena i prodaje vozila mogu reci da sam najbrze prodao YUGO 60. Za jedan dan je otiso. Odmah iza njega cuveni GOLF II. Prodat za 3 dana. E tu sad dolazi najveca draz kod vagena jer sam ga vozio dve godine i prodao skuplje nego sto sam ga ja platio. Znaci ta jeftina vozila kod nas imaju izgleda najvecu potraznju, eto kolika nam je platezna moc.
 
Trenutno se najbrze prodaju Passati B6 i to karavani,kako okacis na oglas tako krene telefon da zvoni.Sta je Srbima sa tim autom ko zna,al prodaje se kao blesav.
 
Nazad
Vrh