AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ja imam Nivu 1.6 već 20 i kusur godina i nisam nikada imao problema sa lancem, ali sam svakih par godina pritezao španer.
Više je problem u mojim krajevima bio sa lancem na 1,7.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Svaki Reno kad udje u neku kilometrazu je za secer. Ti iz uvoza su svi 180.000km bez obzira na godiste. Zato sam Reno otpisao. Naginjem Fiatu jer definitivno taj 1.3 i 1.6dizel su se dobro pokazali.
Imamo "zadružnog" Kangua 1.4,kad kažem zadružni nas trojica komšija ga vozimo,tera sve i svašta,već je odavno prebacio 500.000 i nije loš koliko se siluje.Od kvarova uglavnom elektrika,plovak je otakazao poslušnost,jer signal daje preko grafitnog klizava,nov nema da se kupi a polovan svaki traje po mesec dana,instrument tabla čas radi čas ne,stavljana i polovna opet isto.Termodavač jednom otkazao poslušnost,stavljen nov za 800din.Ulje ne troši,gorivo troši i vrti se tu oko 8l,limarija nigde ni tačckicu nema.

Sve u svemu ima nosivost,tovario sam 1,5t u njega,ali nema gabarita za kabaste stvari.

Scudo sam kratko imao u taksiju,1.6 90ks,troši kao tenk,i preslab motor a kao benefit toga prenos kida kao grisinu,2x mu menjan krst u diferencijalu za 14.000km.
 
Da li neko od forumasa ima Oktaviju 2014-2020. godiste ili ima informacije o toj generaciji i motoru 1.6 tdi?
 
Verovali ili ne danas pranje pick_up_a
Došlo vreme za registraciju
Nisam ga oprao tačno 12 meseci
Ajme mila majko
Florida se za ovu god dosta dobro pokazala!!!
Proverio sam juče atest plina je do 2023g


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Moj Pasarati prosao teh
Kaze cova lose koci, reko napravicemo sve samo pustaj
Prosle god imala soferka malu puciju, morao je promeniti, ovako kad sam oprao ne izgleda lose vizuelno, iznenadio sam se
U gepeku samo pacova sto nije bilo
Plin traje jos dve god, do tad mozda nadjemo zamenu mada teska srca bi ga prodao.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Boga mi evo me na tehničkom
Kažu sad je ok a za sledeću godinu nismo sigurni
E sad zašto?
Ispravan "UPERAN" auto, gume nove kočnice full šta bi još?
Nije izlupan ni izgreban
Pričaju mi da neke kamere počinju od jula i kao neke procedure

Možda bi bilo dobro dok je čista da je slikam i "unovine" što bi ja rekao, ali šta kupiti za atar i šumu???
Ovom sam probio Karter i nisam se zabrinuo dosipao 68 hidrol do kuće i kupio drugi za 300din
Skuplji dihtung bio
A za motor me nije briga ima bar 10-15 komada rashodovanih jugića i stojdži po selu

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Тако су и мени рекли за југа. Прошао сам технички пре 2 недеље без проблема. Уосталом видећемо.
 
Problem je sto to vise niko nece da kupi,tako da se ne isplati prodavati (poklanjati).Teraj Jos ove godine izvadi dusu i baci.Samo gorivo u nju i teraj pun gas.

Za njivu pogledaj Kangua 4x4 pre mesec dana sam doterao ljudima koji rade šumu oko Raške,a preko se nadje za smešne pare 2003 već od 500€,sve da ga registruješ ovde više od 1300-400 ne može da izadje.
 
A za koliko bi mogao da se dotera VW Caddy 2005/2006 godište teretni da služi za njive i kao tovarno magare?
 
Kod Kangua i Partnera je slaba tačka zadnji trap. Teško se rešava kada pripadne.
Jedan poznanik na meganu menja celu zadnju osovinu već treći put..
Kad francuz zasere, to nema gore..
Kod 4x4 ne kardani ne izdržavaju dugo..
Ukratko, na papiru dobar, ali u praksi čisto njesra. Nije bezveze jeftin..
Ko hoće i ima vremena da pravi inovacije može tu lepo da se igra..


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ovaj je bio benzinac,1.4,na satu imao skoro 400 hiljada,ali Nemci ga odrzavali mehanički,al zato enterijer je u haosu bio,koristili ga za lov,vozili kerove i svašta nešto,al opet to se sve sredi za 50€.Ima ih i očuvanih ali opet pitanje je koliko se isplati jer su cenovno tu negde kao i ovde.

Što se tiče Caddy i tu opet treba juriti oglase i čekati,u proseku solidan moze da se nadje za 2500-3000 da ne moraš ništa da čačkaš,oni ispod toga su za preprodaju.Al tu negde 4500-5000 sa registracijom.Imaš ih dosta iz firmi gde se prodaje cela flota,ako ti ne smeta žuta boja i 2.0SDI,al za to treba lično otići i birati.
 
Ma nije ni to strasno,samo treba biti spreman i otici,skoro bila flota Grande Punto,imalo ih i sa 80.000km al za to treba biti brz i prestići Bugare :D Planuli za vece,ostali samo oni sa 200+ al opet i to zavrsi kod nas sa skinutom kilometrazom.
 
Za kangua 4x4 ne znam bas kakav je ali za senik 4x4 mogu reci da vece sr.nje skoro nisam vide. Fino deluje, moram da priznam, ali da se nadje neki normalan mislim da je nemoguca misija. Hteo sam da kupim pre par meseci da koristim kao radno vozilo i odustao. Uglavnom svi imaju problema sa pogonom, cak i kad prodavac tvrdi da je sve kako treba i zadnja vrata koja su nikakva i jos po neke zajebancije.
 
Дизел кангу исто, стално нека ситница. Е сад виђам једног 1.6 бензин 4х4 и мајстор каже да је ок. Носивост око 700 кг.
 
Nemacki kvalitet i pouzdanost je bez premca, kome je do dizajina to je druga prica...
pa i ta vozila danas nisu preskupa, sa 4x4 pogonom, ja bi razmislio o caddy-u ako ne mora 4x4
Tu iz susednog sela imenjak tovari u svog svaki dan 700l mleka, vozi kao kolegin sluzbeni!!
Bog zna koliko je presao, evo vec 5-6 god nista mu ne moze.
Jeste menjan menjac 3 puta izgleda da ga ubija buckanje


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nema tu pravila,uz ovaj sam video da su Nemci dali i brdo računa,čak i meni pričali šta su menjali kao da me zanima :D Mene pozvali rekli gde je auto ja otišao i dovezao_Oni zadovoljni.

Ženi sam jednom kupio Saxa i nikad više torzija,ne zato što je konstrukcijski loše već se ne održava na vreme.Još auto iz grada reko neće valjda,prvo repariran i potrajala 10.000km,onda opet al ovaj put sam sam radio i stavili mazalice,samo sam dzabe trosio mast :D Na kraju jedan bolji majstor predložio da se eliminišu lezajevi da se prave biksne i da tek onda mazalice imaju smisla.Nešto me mrzelo da se zanimam pa smo ga prodali.
 
Nazad
Vrh