AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Нешто ми мецан почео да троши много, па реко да питам јел постоји решење да иде ово још ниже...
IMG-20200928-130812.jpg
 
125kw је мотор или ти 170кс, а прешао је тачно нешто преко 217 000 км ових дана, правих не враћаних..Ауто смо увезли лично из немачке пре две године....
 
И укључен економик мод.
Еко мод му је стандард чим се упали ауто, спорт ти мешањ у току вожње притиском на дугме. Иначе једина разлика измешу еко мода и спорт је та што у спорту шалта брзине на већим обртајима...мада ја користим Ф1 клацкалице на волану често у вожњи при мењању брзина...
 
Jesi zadovoljan ? Jel zezalo nesto , dizne ,dpf ?
Презадовољан сам са њим, ауто је перфектан, нема ни једне једине грешке на дијагностици, онда знаш како је одржаван тамо преко...Лично смо га увезли из Немачке 2019. године...

Иначе пре њега сам имао W211 исто 220ЦДИ и могу само да кажем следеће: Да је он бар за класу испод по квалитету у односу на W212, а да не говорим о осталим гремлинима који су пратили целу ту серију, преко SBC до електронике....
 
Што се тиче буке никако, чак је тиши... Удобност, зависи да ли је Класик, Елеганс или пак Авантгарде модел...Овај трећи има најбољи пакет опреме, мој је Елеганс, нешто између Класика и Авантгард модела по удобности....Мада колико сам могао да примет када сам га возио из швабије, да се нисам пуно умарао...Авантгарде по мојој оцени, до душе то је ипак био W211 није на тугим путовањима био толико удобан (пут нажалост ниеј био исти 1200км против неких 700 најдаље што сам ишао са 211ском у цугу, па можда нисам објеткиван)...

Ако будеш куповао W212 гледај ове рестајлинг, ипак они имају подоста отклоњених недостатака пре рестајлин модела или ове као мој из 2012. који је био мали пре рестајлинг што се тиче мењача, електронике и других ситница....
 
Na w211 su otklonili problem sa sbc od 2006 godiste.Mada je nekako promasen, plastika hoce da skripi prednja sedista nisu bas udobna. Nekako je skucen unutra.w212 je mnogo bolji.
 
Ustedi litru na 100km cca 150din. Na 10.000km godisnje 15.000din ustede. A onda kada ga registrujes platis tih 15000din kao dobar dan odgore jer je 2000+ ccm. Nemam nista protiv auta samo razmisljam na glas.
 
Nazad
Vrh