AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Да будем прецизнији регистрација за њега кошта 76000 динара годишње, јер је то лукцуз због ето његових 2143цм3 радне запремине...Значи разлика између њега и рецимо аудиа А6 или БМВ серије 5 од 2000цм3 је око 35-36000 динара у регистрацији, е сада ако прелазиш ~25 000км годишње, разлика уштеде у гориву када се одузем од укупне регисистрације она изађе као и за аутомобиле који имају мању кубикажу..тако да се мени исплати имати га и возити...
 
Poslednja izmena:
И више од литре, тако да се ко вози доста раулика у цени регистрације и разлика у потрошњи буквално анулирају и она изађе као и кид аута са мањом кубикажом...
 
Moj duboki naklon za ovako nisku potrošnju kod 2200 kubika mečkinog motora. Nisam ljubitelj trokrake zvezde, a zadivljen niskom potrošnjom.
 
Svaka čast kolege na ovim potrosnjama,meni se prosek na Corsi C vrti oko 10-12lit(mada je vise na 12)plina ili benzina.
 
Na tom vozilu prosečna potrošnja nije ispod 8 litara, a trenutna nije nikakvo merilo.
Ko može taj auto voziti 90 ili 100 na sat na auto putu, imaće tih 5 litara, a za kombinovano ispod osmice nema šanse..
 
Realna ti je ona koja ti bude prosek posle par hiljada km. Meni su najzanimljiviji oni koji mere prosek na 10-20 km. Ne znam kako? Ja sam recimo pre par meseci napunio rezervoar i presao isti dan 750 km i ponovo pun.
 
Нешто ми мецан почео да троши много, па реко да питам јел постоји решење да иде ово још ниже...
IMG-20200928-130812.jpg
Ako ti voziš ovako na auto putu onda žali bože M.B.-a
 
Nazad
Vrh