AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

To rade ekonomisti i raznorazni menadžeri. Oni danas prave automobile.

Oni postave cilj (ograničen vijek trajanja) a inženjeri su ti koji taj cilj ostvar. Ne mogu kriviti njih, oni samo rade svoj posao. Lično sam mašinski inženjer i znam kako to ide, konstruisao sam proizvode kod kojih sam, po želji kupca, ograničavao radni vijek. To nije moguće samo kod elektonskih komponenti (tu je najlakše to uraditi) već i kod čiste mehanike, ležajeva, zučanika, vratila, pumpi...
 
Kako beše oko homikinetičkog zgloba, kada se namota desno trebalo bi da se čuje levi i obrnuto. Ili ne mora da bude pravilo.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
Бато, знаш како ти је са хомокинетичким? Кад га чујеш, одеш код мајстора да ти га замени (или сам то урадиш), а не да зашкљоца, а ти кажеш "Није толико гласан, дај још ово да обавим, па ћу га отерам код мајстора." и останеш на путу далеко од куће ...како су неки недавно остали, да их не самоименујем сад. ;)
 
Juče smo menjali na Seat altei, ali smo izgleda promenili pogrešan. Automobil je od kolege i on je radio dijagnozu kvara, ja sam samo radio mehaničarski deo.
 
Šta da se radi. Na greškama se uči. Taj desni što smo skinuli ide levo i nova manžetna. Pitanje sam postavio iz drugog razloga. Plašim se da nije stradao kraj poluosovine što ide u menjač pa da opet bude bez veze igranka.
 
Ал' не значи обавезно да се шкљоцање лечи искључиво узаменом хомикинетичког. Тај мој, десни спољни је почео да шкљоца пре неких шет година, погледао испод аута, видео да је поцепана гумена манжетна, па скинуо све то, расклопио хомокинетички, опрао све то до сувог, видео да нема неког хабања, склопио, нафиловао оном машћу са молибден-дисулфатом, навукао нову манжетну и до пре који месец се тај зглоб није гласа пустио. Ако имаш воље и времена да тако и сам урадиш, можеш и да уштедиш фине парице
 
Ал' не значи обавезно да се шкљоцање лечи искључиво узаменом хомикинетичког. Тај мој, десни спољни је почео да шкљоца пре неких шет година, погледао испод аута, видео да је поцепана гумена манжетна, па скинуо све то, расклопио хомокинетички, опрао све то до сувог, видео да нема неког хабања, склопио, нафиловао оном машћу са молибден-дисулфатом, навукао нову манжетну и до пре који месец се тај зглоб није гласа пустио. Ако имаш воље и времена да тако и сам урадиш, можеш и да уштедиш фине парице
Sta vozis dragane,jel si ti odmah pored Mileta?
 
Ako neko prodaje dobru w124 ili zna nekog ko bi prodao neka javi.

Dizel verzije sa manulenim menjacem.Sto jaci motor to bolje, om606,605,603...Sa sto vise opreme.

2.0 verzije mi nisu interesatne.
 
Poslednja izmena:
Da li je normalno (verovatno nije) da se kod hladnog starta lampica pritiska ulja ne ugasi odma cim motor upali vec nekih 2 sekunde posle paljenja.
Posle prvog paljenja svaki put se ugasi istog momenta kad se i upali motor a u pitanju je 1,3 mjet
 
Kako je okrenut filter ulja? To se hoće dogoditi ako se isprazni filter ulja. Kod prvog pokretanja nakon mirovanja je potrebno nekoliko sekundi da se stvori pritisak, a kasnije je filter pun i nema kašnjenja.
 
Nazad
Vrh