AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Moj pasat b5 karavan je 66kw šta reći navikne se čovek
Još mu bude lakše kad stane na pumpu 4,5_5,5l
A o registraciji da ne pričam
A i slabo ga vozim 5_6000km godišnje
Posle Floride 1,3 zavrnut plin on ide kao avet

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
1.6 imaju malo boljku egr i dizne prdnu.
2.0je puno bolji.
Sve je to sad struja nesmiješ ni kroz veliku lokvu proletiti 🙈🙈🙈🙈
 
Бокиболе, без 60-70€ нема посла. И да се скине задњи браник цео. И још је осетљив на споју предњег блатобрана и прага.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Mi smo povadili one sundjere iz krila, zadrzavaju vlagu i zeznu situejsn.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sundjeri zadržavaju vlagu tu dileme nema. Racunaj minimum 50 evra po delu, nema nista manje kod valjanog majstora. Ako ti je majstor prijatelj, onda može manje, no može i da radi besplatno, ali da vlasnik auta šmirgla. E posle toga, ni 100 jura nije puno vlasniku :LOL:.
 
Nije ni taj 1.9 tdi od 105 ks savrsen, hoce ponekad klipnjaca kroz blok!
Niko nema pojma zasto, samo se desi. I to ne pravi problem ni u jednoj drugoj verziji 1.9 tdi osim 105ks ?!
 
I bregasta oce da ode.
Inace danas zeni kupio Golf 6 1.6tdi , morao sam , imala polo 6r 1.2tdi , bas sam ga hvalio kako trosi 3.5 litre , al izgleda da mu se nije svidjelo sipanje nafte iz kanistera , pogotovo kad sam sipao iz kanistera u kom je bio total , riknule dizne sve 3 nakon 10km . Nisam bio da se popravlja ,jer vuce i pumpu vp i ciscenje sistema pa bi se popravka popela preko 800e . Prodali pokvarenog pa sad cemo vidjeti kako ce biti sr3ca sa ovim. 180 000km sigurnih ,Holandez. Iznenadio me ogroman prostor za zadnje sjediste za golfa .
 
Momo da me obavestiš kroz vreme kako se pokazao.Majstor mi je večeras rekao da je to odličan motor i da nemaju problema.
 
Bosch ili Delphi sistem ? Bosch CP4 je baš loša pumpa, kad se raspadne obavezno ubije i dizne opiljcima, kao nekad što je delphi pravio probleme na 1.5 dci. Loše je zamisljena pumpa
 
Intervalvelioog servisa zupcastog remena je 210 000km , pa bi tada trebalo kontrolisati naftu na opiljke od pumpe ili jos bolje preventivno promijeniti pumpu vp i malo ocistisistem ili bal uraditi reparaciju pumpe .
 
Ma dobri su ti motori, resilu su vecinu problema koje su imali. Od 2004-5. do 2009. VW je imao bas dosta problema sa motorima - glave, dizne, klipnjace, ulje pumpe itd...
Zanimljivo je koliko slican zvuk imaju starim PD motorima iako su komon rejl. Naravno mnogo su tisi, ali ton je slican, odmah znas da je VW motor kad ga cujes.
Inace ne znam sta su kog djavola mislili u Boschu kad su dizajnirali CP4:
Bosch-CP4-1-Cutaway-Diagram.jpg

Sta se desava - podizac nije nikako osiguran protiv okretanja, okrene se za 90 stepeni i onda se roler (br. 10) na slici vise ne kotrlja vec struze bregastu. Opiljci iz kucista idu kroz odmeravajuci ventil (8) preko elementa(12) ka diznama (2) i obavezno uniste i dizne kad se pumpa raspadne
 
Pumpe vp Delphi ako je sipano ok gorivo oko 250 do 300k km . Svi problemi krecu od eko zahtjeva opravdanih . Mozda bi se u Evropi jos vozili jumbasi koji mogu preci milione da nije tolko porastao broj auta da bi pocrkali svi od dima pogotovo u velikim gradovima da nisu auta ubrzana ,smanjena potrosnja i dim. Ali zato ....
 
Nema pravila, mada vecina nema problema. Amerikanci su se mnogo zalili na tu pumpu, kod njih je izgleda gorivo dosta losijeg kvaliteta i odlaze im pumpe na ~150 hiljada km.
Starije Bosch CR pumpe (CP1 i CP3) su bile prakticno neunistive i skoro nikad nisu pravile probleme.
 
Nazad
Vrh