AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Koliko znam taj 2.5 V6 TDI osim bregastih i eventualno VP44 nema nekih vecih problema. Zbog bregastih biras kasnije godiste, ne znam tacno kad je resen problem. Ni jedno ni drugo nije kraj sveta i da se pokvari, a koliko sam shvatio problem sa bregastim osovinama je resene negde kad je i ta varijanta od 132kW uvedena u proizvodnju. Jbg bilo bi bolje da je komon rejl umesto glupave VP44 pumpe al sta da se radi.
Ako nadjes 1.9 TDI PD 130ks po meni to je uvek bolja varijanta od 2.5. Pouzdaniji, jeftiniji za odrzavanje, jeftinija registracija (ako je po kubikazi kao kod nas u Srbiji) i manji potrosac. Na leru tisi od 2.5 ali pri visim obrtajima V6 ima lepsi zvuk. Ako ti fali snage uz malo prepravki i remap nije ga tesko dovesti na nivo snage 2.5 motora i opet ce biti pouzdaniji. Nisam neki veliki poznavalac VW-a tako da ovo sto kazem je moje misljenje i treba ga uzeti sa rezervom
 
Što se registracije tiče, ovdje u BIH/RS je situacija malo zapetljana. Naime, u FBiH su registracije dosta jeftinije jer nema tzv. poreza na luksuz kao ovdje u RS. U Distrikt Brčko su mnogo jeftinije jer pored toga što nema tog poreza nema ni gomile dodatnih taksi. Registracija se računa po zapremini i kilovatima. U RS je situacija ovakva: do 79kW je jedna kategorija, od 79 do 110kW je druga i preko 110kW je treća i nema više kategorija. Po zapremini ide od do 1600cm, pa od 1600 do 2000ccm, pa od 2000 do 2500ccm, od 2500 do 3000ccm i konačna kategorija preko 3000ccm. Od 2500ccm računa se porez na luksuz i on iznosi oko 200 evra od 2500 do 3000 a preko 3000ccm je ekstra porez i on iznosi oko 400 evra. 2.5TDI je najveći motor koji možete voziti a da nemate taj porez jer ima nešto malo ispod 2500ccm. Za motore sa više od 2500ccm a manje od 3000ccm registracija košta oko 1150-1200KM/620 evra a za preko 3000ccm je oko 1500-1600KM/820 Eura. Kod 2.5TDI je problem i veliki servis koji sa rukama košta 500 evra.

Izbor auta koje mogu da priuštim je loš, posebno u kombinaciji sa Quatror pogonom. 1.8T motora je inače jako malo, 1.9TDI sa quattrom je kao jednorog, svi u njemu pričaju ali ga niko nije vidio. Ljetos sam našao fantazija Audi A6 sa 2.4 motorom i plinom i quattro pogon i ručni mjenjač (znači auto iz snova) no ispostavilo se da ima 30V motor (5 ventila po klipu) umjesto 24V motor - problem je u tome što njegovo godište ne može imati taj motor (bio je 2000.god). 30V motor je mnogo bolji (no nešto složeniji) ali je jači i manje troši. Prodavac je insistirao da je auto "legalno" no kratak poziv kod zastupnika za Audi potvrdio je da se taj motor nije ugrađivao u to godište tako da je ta kupovina propala (prodavac nije dozvolio da se provjeri broj motora).

Inače, sviđa mi se i A4 no radije bi A6 jer je mnogo komotnije auto, realno nije mi bitno jel dizel ili benzin (malo lažem, više volim benzin/plin) ali problem dizela je što ih je 99.9% sa 2,5TDI motorom koji ima toliko lošu reputaciju da se kupovina istog smatra znakom teže duševne bolesti. Sa na oglasima ima par 2.8 mašina no njihova registracija mi je poskupa. Nije mi kupovina hitna ali ne nadam se baš da ću uspjeti da nađem ovo što tražim.
 
Da li neko od forumasa ima Pasat b6 1.9 tdi 77 kw? Kako su se pokazali ti motori? Na sta obratiti paznju prilikom kupovine?
 
Nemu te neke velike greske, po recima mnogih majstora jedan od boljih motora na VW vozilima.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Имају 2 каравана у улици и оба су почели да цветају. Предњи блатобрани и задњи иза браника. Баш сам се изненадио.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ja imam 2.0tdi 4motion 140ks, motor je slab. 170ks je mera za takav auto.
Kukaju na limariju, kod mene hvala Bogu zdrav kao dren i ako je stigao iz Svedske...
Taj 105ks je preslaab!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
4motion je jos tezi,nisam imao priliku da ga vozim,ali cuo sam da ide po snegu opasno.
Moj b6 je karavan 170ks CR,razlika u odnosu na 140 ks iskreno nije nista narocito.
Sto se tice limarije,rdjaju oni koji su uvezeni iz planinskih delova Evrope,gde se jako puno baca so. Vidjao sam razna auta(audi,bmw,golf) da rdjaju rubovi,haube, onda iza motora gde je pozarni lim,broj motora na vecini pojeden. Za to je zasluzna so,a ne losa limarija
 
Imam taj motor u golfu 5 i u audiju a3 od 77 kw, dobar motor, golf ima 6 brzina a audi DSG takodje 6 i lepo to ide. E sad ako ćete vući prikolice tovariti ga onda je verovatno slab.
 
I ovaj sto trebam ici pogledati isto je poceo rdjati iznad zadnjeg blatobrana. Kaze Srbenda to se resava za 20 jura. Ja mislim da limar i lakirer nece ni da se pocesu za 20 e a ne da urade posao posteno.
 
Za auto od 1700kg i pogon 4x4 je malo slab. Mogao bi biti zivlji.
Veliki je potrosac..
Inace drugu manu auto nema, u stvari ja mu to ne uzimam kao manu to je sto je.. Cesto vucemo slepericu, za to je odlican.
Verujem da limarija u istinu nije kao na golfu 4, pasatu 5+ itd, treba naci zdravog.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh