AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Baca ima burazer tog 1.6 tdi, skromnija oprema, slabije vuce,skuplji za nabavku i skuplji veliki servis ako sam brata razumeo 400e veliki bez malog.
 
Meni ne treba auto za divljanje, dovoljno je kadar sa 1.6 l i 105 ks.Jako me iritiraju što konstantno iz godine u godinu samo dižu cene pa me godišnja registracija za 1.9 l od 2013 godine ni jednom nije koštala ispod 31.000 rsd već samo više.Eno lik u onom klipu kaže svi delovi u kvalitetu za veliki i mali servis koštali su ga 360 evra.Mene za Libru sve to košta 300 ako uzmem ulje sintetiku a par hiljada manje ako ne uzmem plus ruke majstora koje nisu nikakva stavka.
 
Ако се води као теретни онда и нема неке вајде као парадни. За њега онда важе правила као за теретно возило. Поготово у граду.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Kakva pravila? Osim PP aparata i nalepnice od 100 nikakva ogranicenja nemas. Ja nemam nalepnicu, to mi je bas ruzno. A PP sam kupio i nikad nisam proveravao ispravnost, nikad me nisu ni pitali ni za jedno ni za drugo. Autoputem vozim do 130 za slucaj da im radi ono za prosecnu brzinu.
 
Kolega sa posla je imao Skoda Octavia sa 1.6 motorom, vozio je nekih 10-15 hiljada (stalno nešto kupuje i prodaje), nije imao nikakvih problema sa motorom no mjenjač ga je zezao mnogo i morao je da ga mijenja, ručni mjenjač je bio.
 
Nek vrag počeo da zuji u mjenjaču nedugo nakon kupovine, išao na servis, rasklapali, mijenjali neke ležajeve, sastave i ugrade, ono opet zuji. Opet u drugi servis vozio, opet ista priča, rasklapali ga u djeliće, sve u savršenom stanju, sastave on opet zuji kao blesav. Ako se dobro sjećam mjenjač je vadjen 4 ili 5 puta, na kraju mu pukao film, izvadi i baci na otpad, kupi drugi polovan i taj radio savršeno. Mislim da je promijenio 15 auta u zadnjih 5 godina - Audi A4, 4xAudi A6, BMW 520d, Mercedes CLS, Skoda Octavia, Citroen DS, 2xPassat CC....itd...sve 5-6 godia staro.
 
Nije problem registracija već idem na to da za sličnu cenu registracije sadašnjeg auta registrujem druga dva od kojih će jedan biti putnički a drugi teretni kao što sam i pisao u prethodnim postovima.Kombinacija teretno/putnički ne dolazi u obzir.
 
Teretni auto jako puno znači u domaćinstvu
Doneseš naftu seme, hemiju, obidješ njive,
Životinje prevoziš, točkove i čuda, alat,
Proizvode voziš, stvarno mnogo vredi 100x više od autoprikolice!!!!!!
Evo mene florida trpi već 6_7 meseci, odlično služi!!
10l plina i gas vatra
Registracija smešna održavanje takodje
Zupčasti i španer pumpa vode klinasti ulje i filteri i Antifriz ispod 8 crvenih
Pločice, paknovi, zadnji kočioni oba i diskovi+ sajle ručne 8000
Auspuh komplet od grane do kraja 2600din
Set kvačila sam video cenu u radnji 3800 din


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
E samo svinje ne tovarim, sve drugo moze

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Po meni nesto tipa Mercedes Vito W638, VW Transporter T4 ili T5 je pun pogodak za poljoprivredu
-ima kombinovanu verziju 5 sedista + teret, univerzalnost
-ispod 1000kg nosivosti teretno - registracija oko 20 000 din bez obzira na kubikazu
-dovoljno veliki da moze svasta da stane, a opet ne previse pa moze i po gradu da se parkira lako za razliku od recimo Sprintera
 
Па кад имају куда да возе. Овде један има доџ рам, нема паркинга где може да стане. Широк као пут.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh