AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ja bih se malo ohladio od tih dizelasa kako nam se blizi Jul 2021. Kazu mi nantehnickom ako se nesto ne promeni verovatno da vise od pola dizelasa nece moci da se registruje.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Maticu uzmi Megana 1.9DCI za sad nije los, udoban,dobro vuce i redovno odrzavanje jeftino. Startna kupovina za Golfa u toj klasi i opremi je cena bar 1500e, racunam nece se toliki kvar desiti. Mada i golf moze da bude i skuplji u startu i skuplje odrzavanje kasnije, ovde me privukla dobra oprema,konfor, jeftini redovni servisi i niska kupovna cena. Kad dodjes na zimu videces ladju. Nikad ga ne bih kupio ovako da mi srce zelelo njega, nego mi bio da ne kazem logican izbor.
 
Baća rešio sam samo auto ispod čije haube piše achtung.Sa žabarom sam prošao kao bos po trnju.Od kada je došao kod mene stalno neki kvarovi od sitnica do ozbiljnih i jako skupih, kao da samo ja vozim krš na ovom svetu.Finansijska sredstva za ovu godinu su preusmerena na gvožđe a rebalansom sledeće godine planiram kupovinu radnog pick up vozila za njive i teren i paradnog za igranku i ostalo.Takođe je izbor nešto manje kubikaže jer su preterali sa cenama registracije pa je Golf upao u uži izbor zbog 1.6 motora...
 
Nemože nikad jedan auto da bude i radni i paradni. Kod mene kući ja teram radni a žena paradni i svi srećni, probao ja sa jednim pa neide ko će stalno posle atara peri... usisavaj...
 
Ja sam uzeo juga 2006 za 550e. Registrovan do maja 2021, ispravan i uradjen veliki servis. Vozimo ga po selu i ataru, stoji na ulici i svi ga teramo.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nemože nikad jedan auto da bude i radni i paradni. Kod mene kući ja teram radni a žena paradni i svi srećni, probao ja sa jednim pa neide ko će stalno posle atara peri... usisavaj...
Kod mene uspeva. Vazno je samo unutra ostati cist, za to je dovoljno i staviti nesto na sedista u sezoni. Za spolja ove samousluzne perionice izmisljena stvar. Ne moras da cistis blato :) Zena od skoro vozi C3 samo do grada, cale golfa dvojku 19 god, a moj paradni A8 vec 2 god nije ni reg, propada, al mi se i ne prodaje. Sve se nadam da ga sredim jednog dana za sebe...
 
Nema teorije da jedan auto služi kao radni i paradni.Pre par dana na njivi menjao filtere goriva na kombajnu.Ruke i trenerka u kojoj sam bio katastrofa jer sam se isprskao i zamazao tokom zamene.Imam krpe i pucvala sa kojima sam obrisao ruke ali to nije to jer sam prljav seo u auto.Ulazim u bunker, ležem pod kombajn i svašta nešto ako treba i jedino da imam mobilni tuš uz sebe da se operem pre sedanja u auto.Da imam samo vozikanja po ataru moglo bi da prođe radno/paradno vozilo ali kada nosiš alat, gorivo, mazivo, delove i imaš razne intervencije na gvožđu to ne pije vodu.
 
Obrazloženje je kada mogu poljoprivrednici da dobiju povrat od 8.000 evra za kupovinu traktora zašto ne bi mogli i mi za automobile jer nam je to osnovno radno sredstvo.Teze su zamenjene pa se naširoko trubi kako poljoprivrednici dobijaju 8.000 evra što meni nikako nije jasno na koji fazon konvertuju 800.000 rsd u 8.000 evra ali ajde, neka im bude.Verujte u čuda.
 
Da si u JagodinU pa da te Bog vidi, istusiras se lepo na njivi! Pikap je zato zakon, sta god da se ispipa - operes, u kabini se ne oseca...
 
Vazno je samo unutra ostati cist, za to je dovoljno i staviti nesto na sedista u sezoni.
Leti dovoljno je jednom da prođem kroz atar i na tabli bude dva prsta prašine, dva tri "krkana" kad đu u auto sa gumenim čizmama bude blata na sve strane... posle nekog vremena žena i deca ne žele da uđu u auto, boje se da se ne zaraze... onda oni to lepo operu i srede pa opet krug...
 
Nazad
Vrh