AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Bojceticu jel moze u PP kontakt majstora gde si resio problem
 
Ja sam sa Yugo 55 prešao 200K km bez kapi benzina. Sa pumpe za gorivo skinuta poluga da ne vlaži ulje i rupica ispod zatvorena poliesterom trošio 8 kako god ga vozio. Max brzina 120km/h mereno navigacijom. Benzin pre toga trošio 7
Zatim Pežo 309 1.1 prešao isto 200K km kod mene. Trošio 6L plina a benzin valjda nikad nije imao. Na letnjim vrućinama trošio 5L a max razvijao 115 pa i 125 sa 10min zaleta Palio na -22 na prvi zub sa akumulatorom na izdisaju koji na Yugu mogao samo da klikne bendiks. Ti stari Pežoi su zakon za plin. Savršenstvo.
Sad vozim Punta 1.2 8V sa sekventnim. Benzin trošio 5-6L a plin 6-7L. Na benzin mu ne znam maksimum ali na plin sam ga vozio 145 meren navigacijom a sat pokazivao 158.
Iz iskustva, sva vozila preko 1.400cm nisu obelila obraz na običan i monopoint sistem. Zadnja generacija sekventa ima milion podešavanja pa majstori izbegavaju da ugrađuju najnovije sisteme. Ugradnju rade bivši automehaničari a oni teško napreduju u elektronici. Mogu da probuše dizne na već utvrđenu meru i odrade šablonska podešavanja. Kada dođe auto koji ranije nisu radili bude velika muka. Plin je odlična stvar, samo treba naći pravog majstora za ugradnju.
Dizel sa gomilom filtera u aspuhu više ne može da bude mali potrošač. Meni Punto potroši do 500din na 100km a to je 3L dizela. Veliki servis na 120K km je 6.000din, mali na 20K mi je 3.000din. Homokinetički komplet 1530din. Vidi koliko košta to za dizelaša.
Svećice uvek zaboravim da zamenim, njih nisam računao u servis. Na Pežou ih nikad nisam zamenio.
 
Ja sam u junu ugradio sekvent plin u mog pezoa 407 2.0 i prezadovoljan sam sa potrošnjom.Trosi mi 9 litara plina.Jedino što me nervira sto komp.registruje potrošnju pa mi kazaljka od benzina bude na nuli i kad uspem malo benzina onda se vrati na pravo stanje.E sad u servisu su mi rekli da to tako mora kod pezoa.


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nije to bas tako kako kazete . Vw 1.2tdi samo je malo tromiji do 2000 obrtaja jer mu tek tad turbina odradi bas a nakon toga ide sasvim solidno . Moze i ciste gradske voznje da trosi izmedju 4 i 4.5 litre to sam se uvjerio.
 
Bio sam prezadovoljan potrošnjom JTD 1,9 I TDI 1,9 ali na otvorenom
U selu gde po 300km ne izadješ iz sela gde su relacije 1_3km a vozi se 2_3 brzina gde ga ostaviš da ĆUKA ispred prodavnice gde pričaš sa nekim usput a on Ćuka u mestu potrošnja ide do 10l iskreno i provereno!!!!
A kad ga posle toga malo stisneš zadimi kao ciglana dok ne istera maligane!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Takođe, potpisujem.
Kod mene 1.9tdi PD, u gradu troši 8-10, na otvorenom 5-6.
Fiat 1.3mjt, u gradu 5, na otvorenom 3.5-4 ali da se ne štedi. Mislim da bi na otvorenom i postigao tih 3/100 kada bi se baš potrudio..
 
У целом селу само је један возач јтдм-а био искрен и рекао да троши 8 литара на 100 км. Код осталих мотор производи гориво. А сви раде заједно путују 30 км дневно и од тога има 10-так км. отвореног пута остало село и град. И наравно увек пуни.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Treba da se kaze koji grad. Ne verujem da ce neki dizel osim 1.3 fijatovog trositi 5l u gradu. U NS Punto dvojka 1.9 Jtd trosi oko 7 lagano, zimi i nesto vise. Takodje je bitna prosecna brzina. Ko udje u neki spic vozi se par km i ugasi i opet kuci kad je spic vozi se par km, tu auto ne moze ni da postigne radnu temperaturu.
 
Punto 2, 1.9JTD Van verzija po gradu zna da popije i 10l,al zato kad izadje na otvoreno, on se na 120 vrti tik iznad 2000 obrtaja i trosi 4l.Ali zato se okumis sa trapadzijom, i nosace menjas na svakom malom servisu.
 
Град Вачка Топола, и траса пута иде ван центра има 2 знака стоп од села и кружни ток.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Imam pola 1.4 tdi 2000god.6n2,korsu 1.3cdti 2006 god. kao I golfa 5 1.9 tdi 2006 good.
Ali pola mi je najsladje voziti,mali,zestok,brz za nepoverovati sa tri klipa,potrosnja smesna.

Sto see tice korse I golfa,dosadni su za voziti papucicu gasa treba stiskati do poda da bi povukli.
 
Pa dobro koga zanima vožnja po gradskim gužvama i potrošnja kad auto više stoji nego ide. Mislio sam na normalnu lokalnu vožnju selo , manji gradići , put negdje dalje , na odmor i tako to . Ovo je poljoprivredni forum , većina smo normalni štaćemo u gradu ? Taj koji svaki dan provede sat-dva tri u gradskoj gužvi bolje da se umije ladnom vodom i posjeti psihijatra , uglavnom nije to za nas reper potrošnje , čuj jtd troši 10 litara ?
 
Па кад га не гаси, оде до друге улице, до кафића, испред продавнице остави упаљен мотор и наравно свако мало испробава колико може да развије. Говорим за моје село. И ето 8-10 литара.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Па троше 1000-1500 динара па докле добаци. Онда иде оно: имаш ли 5 литара нафте, ај јел може на канал не знам изгледа да је опет зачепио филтер и на крају шлепање до мајстора и ремонт пумпе. Овде је најдуже тако издржала једна алфа па онда пасат а 2 бмв-а су врло брзо одказала послушност кад су их тако возили. Пумпе цркле 700 € поправак а један је тек био увежен.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
1.3 fiat 70ks moze da trosi bas malo ali ne smes ga stiskati. Sa druge strane neko je pisao mali servis 3000din. To je nemoguce. Na svakom servisu se menjaji filteri vazduha, ulja, goriva. Kabine ajde da zanemarimo. Gde je ulje i ruke. To jeste jednostavan auto i svako ovo navedeno kada jednom vidi mlze sam da zameni, saml smatram za 3k din da to ne moze da se uradi.


Neko me je pitao gde sam resio plin. Odgovor je kod Zlatka na Conopljanskom. Auto gas servis Sequent je firma. Cova resava plin na Cayennu i slicnim vozilima. Moja Astra pored taksija bila najgori auto tamo :D
 
Nazad
Vrh