AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Filteri vazduha i goriva se ne menjaju na svakom malom servisu ni na jednom autu, ne znam zašto bi ih menjao na puntu 1.3.
 
Filter goriva obično ide rjedje (50-80 000km) ali filter vazduha je preporučljivo mijenjati zavisno od uslova , ako je auto uuslovima povećane prašine i slično treba mijenjati svaki put.
 
Filter vazduha se menja na svakom malom servisu, filter goriva na svakom drugom.Da sipa neki osrednji kvalitet za ulje mu treba 2,500 din minimum, i za kusur od 500 din da kupi dva filtera?Mislim moze i za 2000 sve da se uradi,sa krs delovima.
 
Ja sam napisao za Punta 1.2 da me košta 3.000 mali servis ali sad povlačim reč. Zeznuo sam se. Košta me 2.000din :) ako nađem račun, slikaću vam. Čuvam ga sigurno negde.
Selenia 20K - 1250din
Filter ulja oko 300din (MAN grupa)
Resto za vazduh. Ako treba još nešto ću kupim sutra?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je ulje 650din/l 5w30. 4l ~ 2600din + filteri oko 3000din 3 komada. Ovo sve moze u niskobudzetnoj varijanti ali ce biti maks 20% manje.
 
640 ako kupuješ na litar. dva je 800 i neki dinar. Ja kupim tri limenke za oko 2500din i to mi bude za dva menjanja.
Dosta vaćare sa tim popustima. Npr u Wint je preko 800din litar a daju popuste od 5-25% za majstore, autokućama i 30%.
Pumpa, mislim da je Jelić iz V. Plane, do skoro je radila u Jagodini Seleniju 1L prodavala na 680 mp cena.
Najpovoljniji je Delmax. Na ulja nema uvek veliki popust ali im je osnovna cena niska. Meni drugar uzima kod njih ili u Wint. Uzima mnogo velike količine za kamione pa je dobio veliki popust.
 
Čuj porše kajen na plin...ej živote...
Dase razumemo nisam protiv plina u opšte,al ako daš tolike novce za auto,gde registracija košta koliko moj auto,i hoćeš da voziš v8 sa 400ks,pa onda imaš i za benzin ne tu na neki plin...
Isto mišljenje imam i za stare mečke recimo jel sam njihov ljubitelj...124ka je saavim u redu 200d,sli kabriolet ili kupe,oa nikako dizel pogotovo 200...to je skrnavljenje vozila...
 
Za 1,3mjt nas koštalo:
3 lit najbolje ulje SelenieWR koštalo 2000.
Filter goriva je skup 1200, filter ulja450, filter vazduha 700, filter u kabini 500.
Znači može se proći za oko 4500-5000 da se izmenja baš sve, ali fabrika preporučuje servis na 20000 km.
 
Sestra moja vozila mečku s klasu s400 hibrid...sprdnja...kao čuvaš čovekovu okolinu...a i dalje potrošnja ko i što dolikuje takvom motoru...
 
Da ali tipa prodje neki stari rashodovan autobus i iza njega dimna zaveza-1000 elektricnih nece popraviti sto je napravio pa ta cela eko prica odmah pada u vodu,u krajnjem slucaju mozda se vlasnik bolje oseca.
 
Čuj porše kajen na plin...ej živote...
Dase razumemo nisam protiv plina u opšte,al ako daš tolike novce za auto,gde registracija košta koliko moj auto,i hoćeš da voziš v8 sa 400ks,pa onda imaš i za benzin ne tu na neki plin...
Isto mišljenje imam i za stare mečke recimo jel sam njihov ljubitelj...124ka je saavim u redu 200d,sli kabriolet ili kupe,oa nikako dizel pogotovo 200...to je skrnavljenje vozila...
Pa sta ako je plin?Moderni sekvent uredjaji su odavno unapredjeni tako da nikakve razlike izmedju plina i benzina nema, sem osetne finansijske. Sve je fise i gradaskih zujalica na plin.Komsija vozi novog Focusa ST na plin, a pod haubom rasni turbak, ali uredjaj kosta poprilicno kao i majstor koji to nasteluje da se ne oseti da je na plin.Tocak boca, creva skrivena pod haubom, sakriven cep za tocenje i kad projuri pored tebe ti mislis cistoktvni benzinac, kad ono.
 
Zbog ovih sranja sa ekologijom sam i uzeo benzinca i turio mu plin.Pola tih dizelaša neće proći na tehničkom.Da ne kažem što će cena tek da im zglajzne ako krenu rigorozno da primenjuju zakon.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Па кад би сад попустили мало акцизу на плин и атесте/реатесте и порез на луксуз из гаража би се свашта вадило и регистровало. Ја први. А тек увозило.... Само да се вози, о великим запреминама не вреди ни коментарисати... То није одговарало увозницима половних возила, а тек увознивима нових.
Па кад су ови из владе извадили дигитрон и видели да су ту озбиљне паре(порез , царина , потврда ова она, фт1п) брзо су пресекли. Сад то опет раде са еуро 3 на еуро 4. И опет ко добро прође? Увозници половњака и наравно држава. Погледајте колико су запремине мотора исте а број киловата већи код еуро 4. Па само ту је порез већи и више пара у касу. И оно најважније то су "живе паре" које улазе одмах у буџет.


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh