AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ja sam nešto gledao Fiat Qubo sa tim motorom od 105 ks.Sve mi odgovara sem veličine samog auta(mališan).
Uzmi Dobla N1, dobijes sve sto ima i Qubo samo gabaritnije, jos ako si u PDV-u vozis se i registrujes za kikiriki.A ima ih za 3000€ da biras tu oko 2008 godista.
 
Pozdrav svima, ima li ko iskustva sa univerzalnom dijagnostikom za sekvent plin. Vidim na KP za dvadesetak evra, treba mi samo za poništavanje grešaka sa štelovanjem se ne bih igrao.
 
Koji proizvođač sekventa?
Koliko mi je poznato, kod sekventnog ne postoji dijagnostika sa protokolima. Postoji softver koji komunicira kroz Rx i Tx. Sva tajna je u softveru a kabal isti posao radi na svakom uređaju. Ja imam softvere za, valjda sve plinove. Imam i kabal a nikako da se zakačim da vidim o čemu se tu radi.
Koliko sam se saznao od drugara koji je expert za to, plin nema potrebe da se dira kada se jednom podesi. Nema tu brisanje grešaka. Raspitaću se još pa ako ti bude trebalo poslaću ti sve što treba po nabavnoj ceni. A nabavna je nekoliko eura. Mnogo je 20€.
U principu treba ti program i adapter USB to TTL. To je adapter sa slike. Pretraži njega na KP, nije skuplji od 300din. Od njega se koristi masa, Rx i Tx. Kabal sa tri žice sam možeš da nakačiš.
ec08b09ba8d21e7c7651b50417c70f93.jpg
 
Tartarini je proizvođač ,dešava mi se par puta da kompjuter plina ne registruje brizgaljku ili tako nešto, išao sam kod paneta u Vinogradskoj(bežanija) srede za 2 minuta i ne naplate ništa ali mi je lakše da ja sam to pogledam. I svaki put kad dam kontakt ili gasim auto zapišti nekoliko puta prekidač plina u kabini.
Hvala dejja pogledaću na KP ovu spravicu.
-----------------------------------------------------------------
Gledam sad po YT prosto je napraviti kabl USB na TTL samo da nađem program za Tartarini.
 
Poslednja izmena:
Pogledaću, mora da imam program. Ako nemam ja znam ko ima.
Kod tog adaptera bitno je da kolo na njemu podržava operativni sistem koji bi koristio na lap topu. Da ga automatski prepozna i instalira. Znači tražiš adapter za XP ako imaš XP na laptopu.
Kompletan kabal kod kineza, koji u sebi ima taj adapter je oko 2€, samo nađeš 3pin konektor na nekom auto otpadu koji upada u džek auto gasa. A možeš i da bodeš žice direktno.
 
Pozdrav, interesuje me da li je neko imao sledeci problem sa autom sa plinom.Problem je u tome sto posle nekog vremena kada auto stoji, nema veze sa duzinom stajanja, sat, dva ili ceo dan, nekada odmah upali a nekada duze vergla.U pitanju je sekvent plin, a da napomenem, kada potrosi sav plin iz boce onda svako naredno paljenje je na zub.Prosle godine je radjen servirs isparivaca i proverena je mapa ubrizgavanja koja je idealno poklopljena sa benzinskom.
 
Nesus, да ли ти раде електро вентили како треба, можда је лош или прљав.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Na koji nacin proveriti da li rade kako treba?I da napomenem, staje mi vise plina nego uobicajeno, boca je 42L a meni stane 38,39L.Sve je to pocelo od kad sam prosle godine zamenio bocu zbog reatesta.
 
То не може никако, колико знам никад не може пун капацитет већ 80% запремине. Осим ако није нешто рађено са пловком. Имам возило на плин али га нисам регистровао баш због тог реатеста. Што се провере тиче сервис или промени точионицу плина. Можда је плин лош.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Sa plinom je uvek neka igrarija. Meni se problemi resili kada sam promenuo mestu gde tocim ( sa Nisa na Lukoil sam presao) i kada je drugi majstor nastelovao parametre. Sada ide kao blesav.
 
Скоро па исти случај, ја сам прешао на еуропетрол. Од 2008 возио југо на плин. Што би се рекло легао као будали шамар заставином мотору плин. Али чувени реатест а мени боца и цео систем атестиран на 10 година. Тражили за реатест и регистрацију 40 000 динара. Одлепим, не региструјем и игром случаја налетим на југа корал ин л 880€. И ево већ скоро 6 година иде. А југа на плин нисам продао возим га по атару и селу.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Probano na svim pumpama, ista situacija.Odvešću u servis da vidim šta je u pitanju.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Po meni plin je super za auta sa karburatorom!! To je šporet sistem!
Monopoint ubrizgavanje nekako, a već multipoint (sekvent) sistemi to je teško
Mnogo zavrzlame ima od prečnika dizni, dužine creva od ventila do usisne grane, položaja difuzora na usisnoj grani
Retko ko u servisu će vam reći da oni razbušuju dizne, uzmu naj manje pa prema kubikaži postoji šema za razbušivanje
I sve to treba taj plinski ecu da odradi,
Onda plin traži 5 stepeni ranije paljenje što je kod sekventa NE izvodljivo!!
Imam jugo 2004g kupljen 2006 i ubačen plin i igrom slučaja skinut rezervoar probijen, nisam ga nikad ni vratio
Prešao je kod nas 140 000km na plin i baš dosta zavisi od pumpe gde se sipa, potrošnja oko 8l kombinovane vožnje ako sipam na avia
A bilo je mnogo razlike po ostalim pumpama
U Twingo nisam hteo da ubacujem plin jer je baš mali potrošač
Sada za posao vozam neki CAMPUS reno 5 1,1 baš malo troši moje panzionerske voznje oko 6l benzina i uvek nosi 200kg alata tako da neznam gde bi stao plin




Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Imao sam na pezou 405 monopoint ugradjen plin, to je bilo savrsenstvo,
taj auto se vozi i dan danas i covek je prezadovoljan
posle na fordu koji ima pun ajnspric stalno neki problemi sa plinom i trosio 30% vise od pazoa
 
Ja imam u astri multipoint i plin sekevent. Ugradio ga majstor Dora iz NS (ne znam da li je ziv covek) bilo to davne 2011 godine. 100k ķm je presao uz samo menjanje filtera 2x a onda se rastelovao i nikako mape nije mogao da uskladi. Nema gde nisam isao i naplacao se `majstora`. Da bi problem bio resen za 10e kod jednog majstora u Somboru i promenom pumpe gde tocim. Takodje sam misljenja da plin najbolje radi na karburator sistemu, a sve ovo posle karburatora je problematicno.
Trenutno po meni najbolje malozapreminski benzin motor i ne dirati nista. Dizel euro5/6 je skupa igranka.
 
Nazad
Vrh