AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

U Nemačku važnost plinske opreme je 20god a reatest na 10. Tako sa mnogi koji bi uvezli auto sa fabričkim plinom ne mogu da ga uvezu zbog naših pravila. Plin kod nas kao sa je luksuz.

Da li je neko do sada bio na najnoviju traku tehničkog koja je obavezna od 2021?
Nema više gazi ponovo kočnicu a sad u patos jer je slabo ukočio. Stavlja se senzor pritiska na pedalu i dovoljno je samo dodirnuti kočnicu da se vidi ispravnost. Nema više prolaz ako su diskovi neravni.
 
Cajen kaze cove trosi 20l benzina na 100km. Kupio ga polovnog u nekoj zameni i jako je zadovoljan. Plina mu trosi 22-23 ma kako vozio.
Ne menjam ja moju kosacicu 7-8l plina i jeste da vidi brdo pre mene ali krenemo 15min ranije o stizemo :)
 
Ja u mom Golf 4 2.0 sa 85kW prešao 32.000km od ugradnje plina (sekvent) bez ikakvih problema. Redovni servis urađen na 20.000km od ugradnje na kojem su zamijenili neke filtere i pregledali ECU, nešto doštimali i to je to. Troši 8l plina moje vožnje, zna i 10l da potroši ako ga baš nagazim a voli da se gazi, benzinac atmosferski pa vuče kao blesav kad se zaleti preko 3000 obrtaja, inače ga vozim u petoj na 2000 obrtaja i 60km/h, kao automatik, na dužim ravnim relacijama ne mijenjam brzinu po pola sata.
 
Svetinja dobar dizel, bar 1500kg bar 120ks i bar 16" točkovi
To je LADJA od auta ove šerpice i plihjare što ih muče gasovi ne priznam!!
Vozim juče burazerov audi A6 2009_2010g 2,7 dizel qvatro to je pravi auto!!!!
Motor ŠESTAK k'o u kombajnu ne oseti prikolicu iza
Uz Principovac izvlači kao besan, ide kao VEŠTICA!!!!
Ali jede 10_12l dizela i registracija mu 900e

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pa dobro de,i ja volim velik i jak motor,al novčanik kaže da i ovo što imam je i više nego razumno...ne zarađujem ja toliko koliko bi mogao da potrošim..:)
 
Imam na merc. w203 na prednjem levom nesto ima luft malo se cima napred nazad i lupka.. Gde da porucim rame ako je za zamenu...
 
Traži Lemforder ako hoćeš najbolje , jer iza ima desetak praznih mjesta pa sve ostalo . Ako hoćeš jeftino a solidno onda ti je moj predlog da uzmeš neki čisto Kineski brend koji se i predstavljaju kao Kina ali da su fabrika , evo npr GSP , a postoji stotine i stotine Evropskih i Američkih firmi koje samo pakuju Kineske proizvode , tu je lutrija . Znači uzmi Lemferder , jer bolje nema , taj je isti kao u Mercedesu original da uzmeš . Nemoj da te brine ako piše made in Turska , Češka ili Slovačka , danas je to tako , preseljena proizvodnja.
 
Jel imao neko Peugeot 607? Bas danas gledam jedan u firmi na parkingu, jako lijep i veliki auto. Na netu sam naisao na oprečna mišljenja o njemu pa me zanima kakva je ovdje situcija, jel vozio neko.
 
Vozio sam kolegin, neka velika kubikaža preko 2l dizel
Brutalan auto udobnost, full oprema sve po redu
Ali mi se žalio na cenu delova, tipa da su diskovi duplo skuplji nego za 307
Da je servis skuplji
Onda je počeo da mu se kvari, kvačilo,klima, fap filter
Imao je neku tečnost što se sipa neznam kako se to zove tipa kao ADD BLUE to je bilo žestoko skupo
Kasnije je krenulo vešanje, centralna prozori, uglavnom nije imao mira
Tvrdio je da su delovi duplo skuplji nego za 307 kojeg još uvek ima
Prodao ga je pre 2godine, uzeo je audi a6

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
To je vjerovatno bio 2.7HDI motor, jako je rijedak i samo je išao o velike Citroen i Peugeot modele, nije ni čudo što je sve bilo skupo, još nikad nisam uživo vidio auto koje ga ima. Ovaj što sam gledao je bio 2.2 HDI, to bi bilo 100kW mislim. Omišljam se da uzmem nešto veće, glavna opcija bi upravo bio Audi A6 C5 ali da ima quattro, zimi je kod mene velika patnja sa putem. Problem kod A6 su motori u kombinaciji sa quattro pogonom. Znam da postoje čak i 1.9TDI sa quattro ali su nevjerovatno rijetki. 2.5TDI su većina sa 4x4 ali taj motor je, na osnovu onoga što sam čuo (čak i od mog majstora) veliko zlo za održavanje. 2.4 benzinci sa quattro su isto rijetki dok 2,8 i 3.0 nisu ali ej tu problem registracija (preko 2.5l) koja ej ekstremno skupa. Stariji model (C4) je imao nahvaljeni 2,5TDI sa rednim petakom i oko 140-150KS ali ti auti su već previše stari i izraubovani.
 
Taj auto su imali moji drugari i prodali ga. Obradovali se kada su ga kupili sa 4-5 godina za male novce a jos su bili srecniji kada su ga se resili. Non stop je imao problem sa strujom i rese za nedelju-dve opet kvar samo na drugom mestu. Nisu smeli krenuti dalje od Bg-Ns koliko je bio nepredvidiv. Njihov je bio 2.2hdi crni sa kozom itd
 
Jel ima neki Dragoljub u Kragujevcu koji je remintovao ramena za pasata. Vršio je livenje gume. Ne znam jel radi i sada i da li je radio za druge marke. Svi su bili zadovoljni kvalitetom rada, a remont je izlazio oko 100 evra da se sva ramena izremontuju kod pasata b5 ili b5.5
 
Radio je i fijat i alfe i svašta,
Pošalješ mu ramena aksom on uradi i vrati
Mislim da ima na facebooku profil
Remont kugli i ramena

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Nazad
Vrh