AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Opet imam problem sa Mercedesom.
Skoro je poceo motor da skripi u toku rada. Nebitno vruc ili hladan. Nekad se cuje a nekad je sve u redu, samo stekce. Mislio sam da je problem do PK kajisa i spanera (jer me je to zezalo kad sam kupio auto), ali je OK, osim sto kajis treba zameniti. Sumljam na hidropodizace jer zvuk kao da ne dopire sa kajisa i remenica, vec iz glave. Neki savet sta da radim ako su hidropodizaci. Moguce da je do njega. Mineralno je a menjam ga na 10K km (sa ovim sad je presao 9,5k). Pomaze li aditiv ili samo demontaza i ciscenje? Rec je o OM 601, 2.0 Dizel motoru.
Vec sam se porpilicno opekao na tom autu, nema sta nisam radio, ali znate kako kazu. Mecka je mecka pa makar bila na panjevima:haha:
 
Onda moram traziti kvar dalje. Evo malo pre na leru samo stekce. Dodam gas to samo skripi. Kao da je neki lezaj otisao. Moram sutra prekosutra sve lepo prekontrolisati. Nervira me uzasno...
 
Zvuci kao da negde struze metal o metal. Nije bas csta skripa kajisa. Pre 15 000km sam menjao spaner i nosac spanera PK kajisa kao i lezaje na alternatoru. Kajis sam ostavio stari jer je tada bio ok.
 
I meni počelo skoro da pisti dok je hladan posata posle se ucuti,mislim da je do kaisa.
 
Vala ko izmisli te kaiseve. Mene igranka zbog zupcastog iskostala 4000 za delove + 1000 obrada + zupcasti + spaner. Sreca pa delovi za Yugo jeftini. Pokrivio bio 7 ventila i to je sve bilo jedva primetno golim okom, znaci nije bilo neke havarije velike, a ipak je uspeo 7 komada da pokrivi pa sam ih sve izmenjao. Racunao sam da mu motor nije bas kako treba pa sam se nadao sad kad je sve ovo doradjeno da ce bas da se oseti, kad ono skoro nista se i ne primecuje u voznji pa mi malo i krivo sto mu nisam zamenio kais na vreme.
 
Tomo ja mislim da ti je to do spanera lanca. Proveri to...
Lanca sto pogoni bregastu? Jedino taj lanac ima. Zupcasti nema, samo PK kais koji pogoni sve agregate.
Danas ili sutra cu uraditi servis na motoru pa se nadam da cu resiti taj problem.

- - - - - - - - - -

Resena misterija. PK kais se previse potrosio i on je skripio. Stavio sam SKFov, made in Romania i za sada se ne cuje. Ovaj novi bi rekao da je malo duzi od starog jer sam ga dosta lakse namontirao na remenice i naspanovao. Nisam uporedjivao dimenzije, ali je onaj stari i spolja od rolera i iznutra od remenica poprilicno istrosen. Ostaje jos sevis da uradim i nadam se da me vise nece zezati:osmeh:
 
Taman clan Slavko l ima jednu ko casu da mu proda.. :osmeh:
kak9j4.jpg
[/IMG]
 
Ja raskopo jednu vwgolfa 3 sa 1,9tdi motorom zbog kvacila. U zivotu jos nisam video da nosac druk lezaja ili viljuska popuca i iskrivi se a to je presovani celicni lim od 3mm. Sve ostalo u redu a zbog cega je to popucalo samo golf zna
 
Nazad
Vrh