AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ne treba se oslanjati na aparat,uz zid našteluješ far onako kako je realno stanje,dovoljno je da far mm ne stoji kako treba i da ga aparat prividno našteluje,a da realana situacija bude loša.Zid je najbolji za štelovanje.
 
Ja cu da uradim ovo sto Seljak preporucuje, jer su mi stelovali i to nije to.
Samo pitanje jel se steluje sa ukljucenim kratkim ili dugim svetlima?
 
Na tehnickom pregledu kad god su stelovali farove nije se moglo voziti sem na dugim svetlima jer su prekratko postavljena. Uza zid je najpribliznije ustelovati sredinu fokusa fara ali posle duzinu fokusa je najbolje na udaljenosti od 50m za kratka svetla stelovati. Levi far da je glavnina snopa na toj udaljenosti a desni far ide vislje na 50-80m. Jedan problem se javlja kod farova da je velika razlika u uglu fokusa izmedju kratkih i dugih svetala pa se mora neka sredina izvuci izmedju duzina. Kod zastave i vw je vrlo cest slucaj to sa razlikom velikom u uglu pa obavezno probati nocu u voznji i dostelovati na putu. Najbitnije je stelovanje levo desno fokusa da su glavnina svetlosti upravo na putu ispred a ne po njivama i da negledam svracja gnezda po drvecu
 
Nema potrebe da ide 50m od zida,na svakom faru treba da piše koliko snop opada na metar,neko ustaljeno mišljenje je da je to opadanje 1,8cm po metru,ali ipak treba proveriti na konkretnom faru.Dakle nema potrebe toliko da se odalji.Opšta preporuka je da se šteluju na 7.6m,mada svaki porizvođač napiše u dokumentaciji auta na kooj udaljenosti se šteluju farovi.

Šteluješ na kratkim svetlima,i ako imaš nivelaciju obavezno mora da bude na 0.
 
Imam problem sa cd playerom sony u autu.. naime ne mogu da ubacim cd, dodje do pola i dalje mu ne daje da udje, sta moze da bude?
 
Poslednja izmena od urednika:
Astra H 1.7 CDTI koliko znam ne postoji u verziji sa 55kw, tako da verovatno nije taj motor u njoj. Plivajuci zamajac koliko znam imaju sve dizelke, jedino nisam siguran za taj 1.7 CDTI od 80 ks.
 
Da li neko zna ko popravlja komresore klime, probio je na nekom dihtungu i tu gubi gas? Ili je mozda resenje da se postavi drugi kompresor, al opet, ko zna u kakvom je stanju i on. U pitnaju je vektra b, benzin, 1.6
 
Moj majsor mi je preporucio coveka iz NS (nisam jos imao vremena da to sredim). Broj majstora za klime (remontuje i kompresore...) iz NS: 0638139994.
 
Nazad
Vrh