AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Restilizovan model,drugaciji prednji branik,zmigavci u retrovizorima,hauba i maska drugaciji,enterijer drgaciji zadnja stop svetla...imao sam 2001 god.ito su bile razlike u odnosu na 1997,proveri ovde
http://www.mercedesklub.rs/

- - - - - - - - - -

eryctd.jpg
[/IMG]
2pqucd3.jpg
[/IMG]
ih7abt.jpg
[/IMG]
10mor9j.jpg
[/IMG]prve dve slike su stariji modeli 210 ke a druge dve slike su restajling pravio se 2001.
 
Nađeš prvo ravan plato i zid,parkiraš na nekih 10m od zida.Premeri visnu od centra sijalice do zemlje i prenesi na zid,isto premeri udaljenost levog i desnog fara,dakle opet meriš od sredine sijalice,opet obeleži na zid.Upali farove ako se snop gađa sa merama koje si ucrtao to ti je to,ako se ne gađaju svaki far ima podešavanje preko zavrtnjeva gore/dole levo/desno i nebitno koji je auto važi za svaki.
 
Onda ima nade,mada koliko sam ja pirmetio ti puntici fabriicki imaju nizak snop,ako te to muči.Tu ti je odna jedini spas ksenon.
 
Jel ima neko Fokusa 1.8 tddi i da li se pokazao bolje nego tdci, da mi napiše ukratko o samom tom motoru potrošnji ,održavanju ceni delova...
 
Imam ga ja 3 godine veoma zahvalan auto, razlika od tdci je sto nema plivajuci zamajac i elektronske dizne inace motor je potpuno isti.
Dobro odrzavan motor lagano gura preko 400000km i skoro nikad on ne pravi probleme vec neke sitnice koje nerviraju a koje uvek prate kupovinu bilo kojeg polovnjaka.
Jeftiniji je za odrzavanje bas zbog obicnih dizni i zamajca i moze da proguta i nekvalitetnije gorivo (lozu) uz cesce menjanje filtera.Mali servis sam radio pre 4 meseca ulje ,filter ulja , filter goriva ,filter klime i promena tecnosti za hladjenje i izaslo me 8000din .
Precizan u upravljanju, odlicno lezi na putu, za svoju snagu veoma startan malo tvrdje ogibljenje za moj ukus.
Sto se cene delova tice samo cu ti reci biraj majstora koji ti nece drati kozu s ledja zato sto vozis Forda a delovi nisu problem.
Ovde kod mene ima dvojica koji rade samo Forda i cena nekad zna da bude razlicita i za 50%.
 
Za Forda od majstora samo oni u Pinsoavi jes da su daleko,ali čuo sam od dosta ljdui koji voze Fordove da im nema ravnih i da su odlični majstori.
 
Odlican ford servis - ljubinko, staro sajmiste, BG.

Послато са C5303 уз помоћ Тапатока
 
Dobro meni ne steluju...sam uzmem i nastelujem,ali kad dodje neko sa strane oni podese. Par okreta safcigerom i resen problem, pod uslovom da tu radite tehnicki. :osmeh:
 
Kod nas su isto radili, i to ne na tehnickom vec zato sto su bili rastelovani. Tata otisao kod prijatelja koji drze tehnicki i oni mu urade. Razlika u nocnoj voznji nebo i zemlja.
 
Nazad
Vrh