AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Pozdrav becari! Treba da motor iz golfa 2 ugradimo vw transporter t3, dali osim zamene kartera i uljne pumpe treba jos nesto da se radi-menja?
Hvala unpred.
 
Jel cistio neko od vas maf senzor i cime? moze li sprej za kocnice?
Da, i to na svaki drugi servis.
Koristim za to Caramba cistac elektronike. Moze i cistac za kocnice ali vrlo vazno da nema aceton u njemu. I dobro da se osusi pre nego sto ga vratis. (kompresor i pistolj na najslabiji mlaz)
 
Pozdrav,zna li neko iz BG i okoline gde ima majstor za Hyundai vozila,moram da proverim katalizator pali lampicu treci put za tri nedelje (P0420 greska).Auto ide bez problema ali valja proveriti da se ne desi neka havarija.Zvao sam ovlasceni u Milutina Milankovica na NBG deru kozu sa ledja koliko su skupi.
 
Elektronika i cudesa - jedno popravis a drugo rikne...zato golf 2 zakon,sednes i vozis..po mojoj proceni presao nekih 1300000km a planiram da ga izmuzem do 2000000km...ne znam tacno pre koliko godina prvi put mu diran motor(generalna) i to se nagutao nase `nafte`.I oni se opametili - tad znali da naprave auto vozis 30 godina a sad ne znaju-mora delovi da se prodaju i servisi da rade:)
 
Taj kod ti znaci da lambda sonda/Oxygen O2 Sensor ne daje plauzibilan signal. E posto se tebi javlja kad kad probaj da ocistis dzek ako i tada pali lampicu mora ces da kupis novu.
 
Kolege zna li neko, da li je na Xsari 2.0 hdi elektro-ventil EGR ventila otvoren kada ne dobija struju ili je zatvoren kada ne dobija struju? Pretpostavljam da je slicno I na ostalim HDI motorima.
 
Taj kod ti znaci da lambda sonda/Oxygen O2 Sensor ne daje plauzibilan signal. E posto se tebi javlja kad kad probaj da ocistis dzek ako i tada pali lampicu mora ces da kupis novu.

Moze da proverava dzek do sutra,p0420 se u pocetku iskljucivo javlja periodicno kad se katalizator i motor zagreju na radne temperature,do tad ECU ni ne prati tajparametar.Hladan motor nikad nece da javi p0420.E sad zavisi od godista na koliko ciklusa ustali gresku i vise je ne gasi.

Izuzetno nezahvalno za dijagnostiku jer moze da bude milion stavri od same sonde,do izgorelog dihtunga.Tako da ili neko sa profesionalnom dijagnostikom da isicta sta je zabelezio ECU i sta mu smeta pa javlja gresku ili da neko krene pesaka sa unimerom pa prvo da prveri napon na sondama da njih elemnise kao uzrok.
 
Taj kod ti znaci da lambda sonda/Oxygen O2 Sensor ne daje plauzibilan signal. E posto se tebi javlja kad kad probaj da ocistis dzek ako i tada pali lampicu mora ces da kupis novu.
Hvala proveriću,moguće da je pobrljavila sonda.Pre nego je stigao kod mene auto nije paljen dugo pa se ispraznio akumulator samo zaškljocao alnaser kad sam probao da upalim,možda zbog toga zeza sonda.Greška se javlja na nedelju dana odprilike.'Catalyst System Efficiency Below Threshold'.
 
Moze da proverava dzek do sutra,p0420 se u pocetku iskljucivo javlja periodicno kad se katalizator i motor zagreju na radne temperature,do tad ECU ni ne prati tajparametar.Hladan motor nikad nece da javi p0420.E sad zavisi od godista na koliko ciklusa ustali gresku i vise je ne gasi.




Prvo se od toga pocinje. Ecu ne prati? Nebih rekao. Posle faze zagrevanja sonde idu parametri na uporedjivanje. A posto se coveku javja greska sporadicno, logicno bi bilo da pocne od prostog prema tezem.

@sremac
Napon mora da bude uredu, jer i to utice.

Npr kod drugih vozila radi toga moze da tabla svetli kao novogosnja jelka. A onaj u servisu da bleji kao ovan i da nabrojava raznorazne komponente koje crkle da sto vise izvuce iz dzepa
 
Poslednja izmena:
Donja sonda ne reaguje dok katalizator ne postigne ~300 stepeni.Na hladan motor signal donje sonde je ~1V i ne menja se tek kad se zagreje pada na 0.45V i tu osciluje kao i gornji koji prati dal je smesa stohiometrijska (14,7:1).

Na donjem senzoru napon sporije osciluje nego na gornjem,ali bitno je da razlika nije veca od 10%,dakle broj promena gornjeg i donjeg senzora mora da bude u granici 10% ili javlja gresku.

Zato se greska javlja periodicno,noviji automobili vezuju cikluse od vise voznji pa generisu gresku i ako se pojavi uzastopno vise od dva puta onda ne gasi gresku dok se ne resi problem.

Starije generacije prate u realnom vremenu i zato pale gresku u odredjenom trenutku tj kad se steknu uslovi.

Ne pomaze tu nikakvo drmanje dzeka i ostale vradzbine.Vec unimer u ruke i lagano,al vsljalo bi i da znss sta treba da vidis :osmeh:
 
Ne pomaze tu nikakvo drmanje dzeka i ostale vradzbine.Vec unimer u ruke i lagano,al vsljalo bi i da znss sta treba da vidis :osmeh:

Opet ne moze pausalno da se kaze, zavisi koji software ima ecu i kolko updates je dobijo posle izlaska iz fabrike.
A sve jedno, proizvodjac predvidja zamenu posle 140000km jer jednostvo izgori. Kod nekog traje duze kod nekog krace.

A druga stvar. Ja preferisem da covek proba sam sto moze i pokusavam da dam povod.
Realno, nikog sem onog sto mora da radi sa time ne zanimaju tehnicke detalje.
A ako je voljan moze i da je skine i dekarbonizuje.
 
Jutros: kaze drug cudno se ponasa kada skrecem u levo. Kad ono guma u krajnici ispuckala sve i seta.
Muka dok sam je skinuo.

Auto Audi A6 4B 2.5tdi
497f9173343a53282e2e4e68f2465ff8.jpg
d14d15b7d128586f381706bfa81ceb82.jpg
 
Pasat, Audi do 2003 g jel tako . Kasniji modeli su dobili krajnicu klasičnu bez te gume unutra . Ko mi dodje u radnju uvjek preporučim tu novi tip klasičnu krajnicu.
 
Nazad
Vrh