AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ima li neko za istu problematiku preporuku u Somboru i okolini? NS? Ja sam to radio pre jedno 50.000km i sada ponovo malko trza i ima simptome zaprljanih dizni (benzina trosi 10+l kada sam danas testirao)
ima sto stvari da mogu biti u kvaru,treba krenuti od najbezazlenijih.Moze da crkne samo davac temp. pa da auto ima povecanu potrosnju
 
Bio bi simpotom da na leru ima vece obrtaje onda, a to nije slucaj. Ali ok slazem se da treba i to proveriti. 90% je dijagonoza a 10% sam rad iliti pontiranje novog dela/delova.
 
Pre dva dana prvi kvar od kako vozim alfu 147. Otkaza rucna kocnica. Primetio sam bio u zadnje vreme da ne otpusta odma bas dobro kad je spustim.
 
Sinoć meni na pežou blokirala ručna, stajao malo uzbrdo 15-ak minuta , spustim i da ču krenuti, kad ono ni makac.
Drndo napred nazad i otpusti.Bio kod majstora danas, sve u redu.Izgleda u redu.
 
Kao sto rekoh, oglas jeste malo mutan ali covek deluje zaista ok, ako budem isao da gledam auto necu kasten ici zbog njega, videcu da svratim jos negde, jos bar 1-2 da pogledam pa od 3 auta valjda ce jedan da valja

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
И би ли шта?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Jos nista, javljam cim bude nesto.
Nisam isao ni da gledam

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Bio bi simpotom da na leru ima vece obrtaje onda, a to nije slucaj. Ali ok slazem se da treba i to proveriti. 90% je dijagonoza a 10% sam rad iliti pontiranje novog dela/delova.

Nije to bas tako kako mislis,nece biti veci gas vec ce biti nizi gas,gusice se a mozda se i ugasi i nemoze ni da radi na leru,sve zavisi(ako je do davaca tempertaure) na koliko je stepeni zagrejan motor a koju temperaturu davac prijavljuje kompjuteru,ako je motor na nekih 70 stepeni a davac salje na primer 15 stepeni dolazi do gusenja na leru jer je prebogata smesa za tu temperaturu motora ,imao sam jednom slucaj kod kolege na reno espace 3.0 gde je motor kad se ugreje znao iz cista mira samo da se ugasi odjednom,vratis kljuc i ponovo upalis i sve bude uredu,na kraju je problem bio davac koji je na 80 stepeni motora iz cista mira prolupa i na sekund baci kompjuteru informaciju da je minus 30 stepeni i motor se samo slogira i krepa,interesantno je bilo sto dijagnostika nikakve greske nije prijavljivala i taj kvar nas je bas napatio momacki.....
neznam koji ti auto imas al ako spominjes trzanje (sto bi dodjosi rekli cukanje) baci ti malo oko na struju,svece kablovi itd.....trzuckanje je simptom struje
 
Kolega T110 je bio u pravu, pasat otisao za tamica

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ako treba da se dopuni akumulator na autu, sme li da se on skine? Je l ne smeta nesto zbog kompjutera i elektronike kad ostane bez struje?
Auto je vw, tdi, 2001.godiste.
 
Nazad
Vrh