AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Naravno da je trziste preplavljeno. Pa pogledajte samo koliko ima placeva sa automobilima i koliki stok imaju svi oni. Ja mislim da prodam Astru pa kupim novu Astru K, ali sada posto je PSA preuzeo Opel, nesto ne volem bas. Mozda cu preci u VW tabor (Skoda).
 
Uspesni su zato sto nasminkaju auto, prodaju ga za lepe novce i onda te deru na odrzavanju. :osmeh:
 
Ovaj pasat sto deks ide gledati, ako je ok motor i lim, vrijedi 2500 km, bar ovdje. A ove price da auto ne vrijedi vise od 400-600 evra , macku o rep, i to kada podje u picarenje. Opet kazem, ovdje je tako, sta je u Srbiji-nisam upucen. Par friskih primjera. Prije par dana rodjak uzeo b4 ''93 godina, 2.0 motor sa plinom za 2500km nije bas nesto ni utegnut, drugi uzeo mk2 dizel u solidnom stanju za 1900km. Tako da manite se prica o autu po cijeni bicikla, ima nije da nema, ali taj je vise za prese na otpadu.
 
Istina je da ima kupaca koji će dati 2500 maraka za 25 godina staro auto. Pogotovo kod nas gdje vlada kult o neuništivosti folksvagena čiji dizel motor na dužim relacijama proizvodi gorivo. Na piku ima oglasa gdje raspalog golfa dva cijene pet-šest hiljada kao da je 1998, a ne 2018 godina. Možda se neko i obraduje kad nakon cjenkanja kupi takvu zvijer za samo četri hiljade. :osmeh:
 
Ovaj pasat sto deks ide gledati, ako je ok motor i lim, vrijedi 2500 km, bar ovdje. A ove price da auto ne vrijedi vise od 400-600 evra , macku o rep, i to kada podje u picarenje. Opet kazem, ovdje je tako, sta je u Srbiji-nisam upucen. Par friskih primjera. Prije par dana rodjak uzeo b4 ''93 godina, 2.0 motor sa plinom za 2500km nije bas nesto ni utegnut, drugi uzeo mk2 dizel u solidnom stanju za 1900km. Tako da manite se prica o autu po cijeni bicikla, ima nije da nema, ali taj je vise za prese na otpadu.
To kazem i ja druze.
Svi pricaju uzeo ovaj za ovoliko uzeo onaj za onoliko a ono sve kante neke i trulezi. Ja jos ni jednog nisam nasao za tako male pare, pogotovo ne dizela. Mada mnogi kazu da treba imati i srece kad se prodaje- kupuje.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Istina je da ima kupaca koji će dati 2500 maraka za 25 godina staro auto. Pogotovo kod nas gdje vlada kult o neuništivosti folksvagena čiji dizel motor na dužim relacijama proizvodi gorivo. Na piku ima oglasa gdje raspalog golfa dva cijene pet-šest hiljada kao da je 1998, a ne 2018 godina. Možda se neko i obraduje kad nakon cjenkanja kupi takvu zvijer za samo četri hiljade. :osmeh:
Pusti PIK, tamo sto ima nebuloza to nema nigdje, onda to su samo slike, a iz iskustva znam pouzdano da oglas i stvarno stanje uzivo nemaju puno toga zajednickog. Kada sam bio kod Kramara u BL, e tu sam se razocarao, koji su ono klosari. Golf 6 cijena do neba, a oprema klot-frket, bendzo od nepunih 60 000 maraka, sve 4 gume marke celouston itd, ali marketing=cudo.
 
Na skoro svim placevima je tako. Gume valjaju samo da ih spališ na stazi, diskovi poderani po 4-5 mm, oni koji su lupani zakrpljeni tek da izgledaju dobro. Na kraju, od svega najbolje (za svoje godine i traženi novac) izgledaju auta koja dobijaju u zamjenu jer su vožena kod nas i koliko toliko spremna za put. Na njima nemaju mnogo zarade, pa obično idu malo skuplje od nabavne cijene samo da se oslobodi mjesto za neki iz uvoza.
 
Samo sreca ljudi je presudjujuci faktor....kum moj nikad nije imso auto,i pri kupovini prvog auta obisao celu srbiju,trazio suto vise od godinu dana,kaze trgovci sve,nista nevalja,i na kraju nadje golfa 4 kod nas u gradu,od vlasnika ma kao casa,nigde ni jedna mana,i ne lezzi vraze posle kratko vremena kecu problemi sa ubrizgavanjem,nikad vise kako treba..
A sa druge strane moj dobar drugar,uzme golfa 4 sa puno kilometara i to od taksiste,e ljudi moji vec 8 godina on to krlja bez kvarova,obican sdi, traktor,i samo vozi..
Znaci sreca..
 
Kod nas se svatsa dovlaci,ja znam nase ljude preko koji prodaju bizarku djuture,odu na licitaciju kupe 10-ak komada natovare i pravac Srbija.I ima placeva koji kupe djuture sve,a ima i Puntica i Mercedesa :osmeh: ali retko ko ima da iskesira 10 000e uglavnom dodje ovde i prodaje ovim manjim trgovcima i ima solidnu zaradu.

I ove nase boli uvo uglavnom imaju svoje majstore koji im sminkaju za prodaju i ti mislis da si kupio dobar auto :osmeh:
 
Moj kum radio u svajcarsku kod naseg coveka nekog nislije. Taj tamo kupovao sve zivo, ali bukvalno. Od puntica do range rovera i porsea. Sto bas nevalja rastura se, a sve ostalo se tovari na kamione i stize kod nas.

Jedan drug gledao negde u BG neki C 3 pre sminkanja, ali nije imao predstavu koliko bi ga kostalo sminkanje i ne uzme ga i pored toga sto je bio jeftin. Proslo mesec dana prica mu stric kako njegov kolega uzeo odlican C 3 u BG. Ispostavi se da je to onaj isti koji je on gledao samo nasminkan i mnogo, mnogo skuplji.
Tako je to sa polovnjacima kod nas.
 
Danas otisao ljubimac. Druzili smo se tri prekrasne godine :osmeh:.
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Da li znate gde u Novom Sadu ili u ukolini I'ma servis koji radi ultrazvucno ciscenje dizni ili regulatora pritiska goriva sa simulacijom rada?
 
Moze li pomoc oko peugeot 307 hdi hecbek verzije..
Kupio sam ga prosle godine u julu i uradio veliki i mali servis i za sad je sve ok
Imam jedan problem a to je da mi lupa nesto na levoj prednjoj strani a promenuo sam krajnik spone,produzetak spone-duzi,stabilizator i kuglu..
Majstor mi je reko da viljuska i amortizer nisu sigurno a jos ostaje da se promeni ako je to lezaj amortizera i solja amortizera
Sta mislite o toj usranoj solji i lezaju posto sam ovo ostalo promenuo
Nervira me to lupkanje na rupice:ppozdrav:
 
Moze li pomoc oko peugeot 307 hdi hecbek verzije..
Kupio sam ga prosle godine u julu i uradio veliki i mali servis i za sad je sve ok
Imam jedan problem a to je da mi lupa nesto na levoj prednjoj strani a promenuo sam krajnik spone,produzetak spone-duzi,stabilizator i kuglu..
Majstor mi je reko da viljuska i amortizer nisu sigurno a jos ostaje da se promeni ako je to lezaj amortizera i solja amortizera
Sta mislite o toj usranoj solji i lezaju posto sam ovo ostalo promenuo
Nervira me to lupkanje na rupice:ppozdrav:

Pa zameni solju,sta drugo :osmeh:

Kako je proveravao amortizer?
 
Ima li neko za istu problematiku preporuku u Somboru i okolini? NS? Ja sam to radio pre jedno 50.000km i sada ponovo malko trza i ima simptome zaprljanih dizni (benzina trosi 10+l kada sam danas testirao)
 
Nazad
Vrh