AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Е ја баш због тих наглих и великих промена у току године, пуним са јесењим и пролећним ваздухом....онда се исто понашају у свим временским условима, могу рећи и да је потрошња мања за бар 15% а и тише су гуме

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Уф уф за камиЈон....не бих му пуно веровао! Још ако меша ч и ћ......

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Deks dobar je B4 auto prostran pouzdan samo da je naći očuvan primjerak.Ja ga vozim pet godina i zadovoljan sam.TDI je bolja varijanta motora a TD je preslab za njega.Teško je naći da mu je zdrav pod i zadnji rubovi.
 
Deks dobar je B4 auto prostran pouzdan samo da je naći očuvan primjerak.Ja ga vozim pet godina i zadovoljan sam.TDI je bolja varijanta motora a TD je preslab za njega.Teško je naći da mu je zdrav pod i zadnji rubovi.
Znam, skoro svaki je truo, zato sam i pitao ako poznaje neko od kolega vlasnika i auto, ipak nije mi bas blizu.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Mnogo bolji tdi od td-a , i kao što rekoše prvo što ćeš uraditi , ako ništa da ubiješ cijenu , digni tepih iza vozača nazad , uglavnom je mokro. Pogledaj i koševe dobro , i da ga neko poveze obavezno a da gledaš iza , mnogi idu ko ker sa pira.
 
Mnogo bolji tdi od td-a , i kao što rekoše prvo što ćeš uraditi , ako ništa da ubiješ cijenu , digni tepih iza vozača nazad , uglavnom je mokro. Pogledaj i koševe dobro , i da ga neko poveze obavezno a da gledaš iza , mnogi idu ko ker sa pira.
Idem sa svojim majstorom, covek je ekspert za te stare rage.
Koliko je kilovata tdi?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Saml dve slike,ni kilometrazu nije mogao da upise.Slikano na perionici,a trazi 1400e.

Ako nekog mrzi oglas da postavi kako treba,mozes misliti kako je azuran bio pri odrzavanju.

1400e za prosecan auto iz prve polovine 90-ih 600e i u **greška da se sutira.

Pre par dana prodat Punto direktno sa kamiona,180 i kusur hiljada 2010 sa fabrickim plinom za 1400e.Trziste je prepravljeno i ovo ne vredi ni u snu za te parel.
 
Znam da ne vredi toliko druze, ne mogu mu ni platiti toliko, videcemo, planirao sam bio danas da idem ali iskrslo mi nesto pa nisam. Verovatno cu sutra.
Vlasnik je stariji covek i u opste mi ne lici na prevaranta, neko drugi mu je slikao auto i postavio oglas, bar on tako kaze. Sad videcemo, sta je tu je.
Inace taj auto mi treba zbog posla, ni jedan mladji auto mi ne odgovara inace da nije tako veruj, nebih se okrenuo na ove stare rbine.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Znam da ne vredi toliko druze, ne mogu mu ni platiti toliko, videcemo, planirao sam bio danas da idem ali iskrslo mi nesto pa nisam. Verovatno cu sutra.
Vlasnik je stariji covek i u opste mi ne lici na prevaranta, neko drugi mu je slikao auto i postavio oglas, bar on tako kaze. Sad videcemo, sta je tu je.
Inace taj auto mi treba zbog posla, ni jedan mladji auto mi ne odgovara inace da nije tako veruj, nebih se okrenuo na ove stare rbine.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Precenjen je i to junacki,realno na trzistu ne vredi vise od 600e.Ipak je to obican passat karavan.I suludo je dati ove pare za njega,a ne verujem da ce da spusti na realnu cenu.

Ipak je to dizelas star 24 godine,koji je odavno odradio svoje,ok je za radno vozilo ali i kao takvog ga treba platiti sto manje.

Nema tu mrznje prema bilo kom brendu,auto star 24 godine ili da bude egzotika ili da je cucao u nekoj garazi i ba aatu ima par hiljada km.

Za ovaj novac moze da se uzme mnogo mladji passat karavan.

Kao sto vec rekoh trziste je puno i danas na jedno prosecno naselje idu tri preprodavca.

Ovakav tip oglasa je za novine,a to je zastarelo nekad pozoves i das oglas prodajem passata karavana i onda cekaj da neko dodje.

Danas to vise ne pije vodu jer imas mogucnost da islikas sve i da izbegnes te telefonske kupce koji misle da kupe dobro za malo para.

Ovako islikas sve moguce i zvace samo obaj ko je stvarno zainteresovan.

Mozda i zadovolji tvoje potrebe ali ako spusti cenu za 1000e od pocetne onda je neki zajebant :osmeh: na nevidjeno 400e a kad se pogleda makismum 600.
 
Nazad
Vrh