AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Голфа сам и узео:)Али нисам могао да платим одржавање јер осим редовног сервиса нисам ни имао шта да поправим осим пумпе горива која је почела да капље због деформације пластике,и клешта кочинох зато што је био лош квалитет плочица и одлепила се једна.
Да куцнем у дрво остало НИШТА.ал уље на 7000 до 10000 км по спец и најбоље.и увек редовно одржавање.
 
Шта ту има чудно,голфа сам купио новог,једном му је рађена генерална на смјешну цијену дјелова.Ово остало је све мењано око трапа и браве.Да си имао кад голфа 2 знао би шта се квари на њему
И не купујем ја немачка аута ради знака него зато што се дупло мање кваре и дупло дуже трају него нпр французи.Уосталом као и сви други,јер се да приметити заступљеност аута.
Sve moze iz dvorista ali golf nikad!!
Oko mene svi pokupovali neka novija vozila, obicno im je marka nebitna, bitno da ima klimu i te neke gluposti, uglavnom da ima vise opreme od komsijskog auta.
Ja sam naravno ostao dosledan NEMCU

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nije tačno.Ja sam kupio francuza a imao sam pare za nemca.Samo što za iste pare sam kupio francuza za klasu više nego što bi nemca.
Tacno tako,slazem seza iste novce francuz mnogo bolje opremljen od nemca,kako spolja linijom,tako iznutra opremom i lepsim enterijerom/,a sto se tice motora,moj ima predjenih preko 300000,ja sam presao bez malo 100000 km,nisam menjao famozne dizne,plivajuci zamajac,turbinu,a drug na golfu na 240000 km radio turbinu,itd
 
Голф 2 је добар за кратка путовања. На дужим боле леђа. Пежо 205 је удобнији него голф 2, 3, 4, 5. За ове новије не знам јер никад нисам путовао на далек пут. Фолф 2 је издржљив. После су почели да праве лошије.
Голфове двојке гледам од 1992 и једва чекам да нестану са пута. Прије десет година свако друго возило било је голф 2.
Превише је и да крила има.
 
@profesorr
Ko ima pare nema kod francuza sta da kupi jer i ne proizvode auta vise klase.
Uopste nemaju pandane bmw-u, mercu, audiju ili porseu.
Dobacuju otprilike do vw-a ili opela i to je sve..
Sat je svajcarski, zena je sa sela, odelo je italijansko a auto je nemacki..
A ramisljanje tipicno malogradjansko.

- - - - - - - - - -

@profesorr
Ko ima pare nema kod francuza sta da kupi jer i ne proizvode auta vise klase.
Uopste nemaju pandane bmw-u, mercu, audiju ili porseu.
Dobacuju otprilike do vw-a ili opela i to je sve..
Sat je svajcarski, zena je sa sela, odelo je italijansko a auto je nemacki..
A ramisljanje tipicno malogradjansko.
 
Kolega Mirosti da ne vozite neki Audi S8 mladji od 10 godina ? :osmeh:

Koliko vidim ovde se mi sirotinja gadjamo 307 VS Golf 4 ili 206 VS Polo, kakva crna visoka klasa.
 
Evo da i ja napisem nesto,vec nekoliko godina imam i francuza i nemca...sto se tice francuza,to je citroen evasion,95 god kupljen za posao,auto je sasvim slucajno kupljen,jer do tada nisam voleo ni francuza da mi bude parkiran ispred kapije,..kod mene je vec 5 godina,i stvarno neznam kako da ga opisem,a da ga ne ureknem ...sto se tice delova.nije istina da su papreni,i neka me niko ne ubedjuje da su sklupi,sasvim im je normalna cena,ne kvari se izdrzljiv,siguran auto,i udoban i prostran auto,sa jako puno opreme i sa jakom i kvalitetnom limarijom,drugi imam mercedes w211 avantgarde ,auto je takodje ekstea i da ga nenjam neznam sta bi drugo uzeo,verovatno isti,ali mladji,ali po udobnosti,nemoze da stane pored citroena,sto se tice delova,nisam imao nikakvih kvarova osim redovnog odrzavanja,i menjao sam glavu,jer neki majstori koji su ga pre odrzavali,su pokidali 3 navoja koja drze dizne,.ne kazem da je neudoban,napred je i preudoban,ali pozadi,nedavno sam prvi put seo,kad smo bili na jednom duzem putu,i reku idem ja pozadi da sednem da se opruzim,ocekivao sam komfor kao u 123ci ,ali stvarno sam se razocarao.
 
Kolega Mirosti da ne vozite neki Audi S8 mladji od 10 godina ? :osmeh:

Koliko vidim ovde se mi sirotinja gadjamo 307 VS Golf 4 ili 206 VS Polo, kakva crna visoka klasa.

Kolega @NA vise puta sam napisao sta vozim, i cim se poslovno vozim.
Vozio sam se i u S8 i u VW Phetonu-to su nemacki automobili.
Neznam ko sebe smatra sirotinjom, ali vidim da ljudi kupuju nova vozila od 15-20-25 keura, i ne verujem da ce se sloziti sa tobom da su sirotinja.
Vecina nas ima radna vozila stara 10-20 godina koliko vidim. Legitimno je sto se mnogim ne svidja cena nemaca, ali otkuda ih ljudi toliko kupuju. Cudan neki svet..
 
Jel uporedjivao neko japanska vozila sa ostatkom sveta? Sve mi se nekako cini da su mozda i najbolji. Jedino limarija sto im srecu kvari. Ja licno sam se vozio u nekima, a po nesto i probao. Mogu reci odlican spoj udobnosti i stabilnosti. Tihi, ekonomicni, pouzdani, dosta opreme. Vise puta sam razmisljao i da kupim nesto, ali za sad nista.
 
Svaka cast, lepsi od pare! A sta da resis sa Adblue?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Jbg sta da kazem skupo jeste ali ne kupuje se stalno, bolno kada ih predajes znam ali moralo je. A jos kad se zene dopadne tada tek nadrljao novcanik

Mora da ga izbacim iz upotrebe kao i AGR.
To se radi reprogramiranjem ECU ili kompjutra. Npr nemacko ili EU trziste mora da ima EURO6 dok isto vozilo se prodaje i u Russiju gde to ne vazi i taj softver se ubaci. I zavrsena stvar.

Hvala svima na cestitkama. Takodje i vama zelim rodnu godinu i da moze da se ispuni po neka lepa zelja ✌️
 
Jel uporedjivao neko japanska vozila sa ostatkom sveta? Sve mi se nekako cini da su mozda i najbolji. Jedino limarija sto im srecu kvari. Ja licno sam se vozio u nekima, a po nesto i probao. Mogu reci odlican spoj udobnosti i stabilnosti. Tihi, ekonomicni, pouzdani, dosta opreme. Vise puta sam razmisljao i da kupim nesto, ali za sad nista.
Izašao iz nemca (passat b 5.5), ušao u japanca orbaNovog (suzuki).
Da se nije tražilo povišeno gradsko vozilo, verovatno bi opet išao na polovnog passata. Ali, posle 5.5 nema ni kod nemca tog kvaliteta i udobnosti. Jeste tih, jeste ekonomičniji od 1.9 tdi, sportskije nastrojen i motor i menjač, solidna oprema za te pare, ali kvalitet sedišta, spojeva, plastike je na strani nemca, i to matooorog. Vratio se na podešavanje sedišta skoro kao kod zastave, nema točkića kao kod nemaca. Za limariju je isuviše rano reći.
 
Bolje ti kucni u drvo jer se svi automobili kvare cak i taj tvoj kvalitetno napravljeni francuz(necusmo koji u rangu audi A6)..
Znaci menjao plocice i set kvacila na 140hk.. Bas kvarljiv auto..

Pa nisam ja rekao da je moj francuz u rangu A6 ali može da stane pored njega. .Dao sam samo primer švabe debelo plaćenog u kupovini.Ja sam uzeo reno lagunu III.Ima full opremu,2.0DCI na 180ks.Ni u jednom segmentu ne vidim prednost tog njegovog audija sem možda kvalitetnijim enterijerom.Nit je manji potrošač,nit je jači,nit je tisi,niti ima nešto bitno od opreme što laguna nema,apsolutno nije udobniji po rupama....
 
Jedino još kompleksaši i paćenići u današnje vreme kupuju i pretplaćuju nemačka vozila . Moj stric koji živi i radi 40god. u Štutgartu ne vozi više Mercedesa jer je konačno skontao da za manje para može voziti i lepši i bolji auto, trenutno vozi Pežoa 508.
 
Хвала на комплименту!!

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh