AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Jedino još kompleksaši i paćenići u današnje vreme kupuju i pretplaćuju nemačka vozila . Moj stric koji živi i radi 40god. u Štutgartu ne vozi više Mercedesa jer je konačno skontao da za manje para može voziti i lepši i bolji auto, trenutno vozi Pežoa 508.

Pa Pezo je poznata humanitarna organizacija koja svoje proizvode daje za msnje para jer eto mrzi mercedes.
 
Jedino još kompleksaši i paćenići u današnje vreme kupuju i pretplaćuju nemačka vozila . Moj stric koji živi i radi 40god. u Štutgartu ne vozi više Mercedesa jer je konačno skontao da za manje para može voziti i lepši i bolji auto, trenutno vozi Pežoa 508.
Uvrijedi ti Radoslave pola foruma. A taj tvoj striko, sto radi 40 g u Njemackoj (ovo je presudno) je nekakav strucnjak u auto industriji?
 
Vidim da je priča nemački auto vs ostali.
Zavisi sta ko očekuje od auta: nekom je bitno da se preveze od A do B pa makar ne imao ništa od opreme, drugom je, pak, bitno da ima što više opreme čak i ako ta marka nije toliko zastupljena na nekom prostoru, nekom je bitnija udobnost od trajnosti, nekom je bitna marka, nekom manja potrošnja i registracija, nekom brzina i snaga, neko će radije kupiti stariji auto sa više km sa dosta opreme nego mladji sa manje km ali skromnije opremljen. 100 ljudi 100 ćudi tako da ne treba nikog osuđivati zašto hoće ono a ne ovo. Lično, najbitnije mi je da ne visim često kod majstora pa sam shodno tom razmišljanju i uzeo punta 2010 godište kad je imao 6 godina. Ne bih da ga ureknem ali za mene je dobar.
Samo da dodam da je u današnje vreme nekom reći da prelaziš manje od 10hiljada godišnje postala sramota jer šta će ti auto ako ne ozis bar dva puta do dućana. Kako kažu bolje plati taksi.
 
Trosak na adblue nije uopste veliki, u moj staje 13l i dosao je pun i pisalo je da moze da predje 7000 km pa 1000 din na 7000km nije neki trosak. 2.0 mozda trosi jos manje... Je l se dobija jos nesto?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Znate kako je rekao Mercedes kada ga pitali koji je auto po kvalitetu posle njega?
NOV auto!
Ja bi pre kupio novog Fiat-a (recimo Tipo karavan) nego polovnog Psssat-a. Ove god. smo kupili novi Ducato i tek sad vidim sta znaci novo.
Ne kazem da Nemacko ne valja daleko od toga ali je precenjeno za nase trziste tj. nije precenjeno vec je velika razlika u standardu u maticnoj drzavi tih proizvoda i standardu Srbije. Ja od Francuza postujem Citroën dok Peugeot mi nekako komplikovan a o Renault vozilima neznam nista tako da nisam kompetentan da bilo sta komentarisem,a od Citroën-a tesko da ima udobniji auto pogotovu koji imaju hidraulicno ogibljenje i to ko nije probao nebi trebao ni da komentarise sa izjavama tipa "video sam", "cuo sam" i te fore...

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Jel pored VW postoji jos i neke druge marke vozila?!:osmeh:
Do sad moje domacinstvo po redu smo vozili ove automobile:
Fiat 1300 sa menjacem do volana, za ono doba i nase standarde odlican auto. Prodat.
Zastavu 101 Comfort 1300 sa Fiat motorom, nov kupljen 1981, jako dobar, isto za ono doba. Prodat.
Lada 1600 za vreme embarga, vuko sam gorivo iz Rumunije sa njom, tovario sam 2220 l u nju, jaka, izdrzljiva i neunistiva za voznju pod teretom. Prodata.
Golf 1 benzinac 1300, brz, fin ali sa sitnim manama koje su stalno dosle do izrazaja. Prodat.
Golf 2 dizel, neunistiv, auto na kojem smo uradili generalnu i vozimo ga po selu ili kratke relacije a najvise po ataru u obilasku.
Opel Astra 1.7 dizel Isuzu motor, fin auto ali zna da prazni dzepove. Prodat.
VW Pasatt B 5.5 1.9 tdi 101 ks, auto sa odlicnim enterijerom i jako udoban u voznji.
VW Pasatt B 6 1.9 tdi 105 ks, udobniji od 5.5 i mocniji.
 
Pricao mi pre skoro 20 godina jedan pijacar koja je sve kola koristio za transport robe. Kaze imao ladu, pa pasat 2, pa mercedes 123, zatim pezo 405 i ponovo se vratio na ladu 1300. Kaze zahvalniji auto za tegljenje od lade nema. Bio sam kod njega kuci i domacinska kuca, imucan covek tako da je mogo da bira sta ce da vozi, ali eto sta je vremenom zakljucio.
 
Mislim da je bezveze koristiti karavan za pijacarenje kad postoje razni pickupovi kao sto su VW caddy,pezo partner/citroen berlingo( to je isto vozilo) i slicni. Lada ide ali enterijer katastrofa, motor smesno slab a trosi ko T55. Ako bas mora karavan Mercedes w123 ili w124 su neprevazidjeni.

Što se tiče diskusije o nemcima i francuzima - vise volim nemce,francuzi su ok ali dizajn ne mogu da smislim. Nemci su milion puta bolji po tom pitanju. Ko je npr smislio reno megan hecbek. Ko je smislio instrument tablu pezoa 308, em ne mozes da vidis instrumente od obruča volana em se obrtaljka vrti kontra ko na imt 533 :haha: pa onda gluposti sa instumentima u sredini umesto ispred vozača. Pezoi 405,406 i 605 su izgledali vrhunski a pogledajte ovo danas. Jedini noviji pezo da valja je 508. Reno nikad nisam voleo. Što se tiče pouzdanosti sve je to polovno vozilo pa kako naletiš.
Najviše volem :osmeh: trokraku zvezdu a BMW zauzima drugo mesto. Pa 10 mesta prazno pa svi ostali.
A auto kupujem za svoju dušu da uživam dok vozim. Ne da predjem od tačke A do tacke B niti da komšije vide
 
Kum na novom Kediju morao da menja semering bregaste ako sam ga dobro razumeo,na 5000 km. Katastrofa za nov auto.
 
Trosak na adblue nije uopste veliki, u moj staje 13l i dosao je pun i pisalo je da moze da predje 7000 km pa 1000 din na 7000km nije neki trosak. 2.0 mozda trosi jos manje... Je l se dobija jos nesto?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Ide DPF kog mog napolje, tako da Ad blue nece da treba. Niti EGR ventil sto vraca izduvni gasovi opet u usis. Ne radi se o nekoj velikoj ustedi nego vise da bi motor cisto "disao" i izduvao.
A i gorivo ce jos manje trositi jer slobodno ce moci da radi.
 
Ide DPF kog mog napolje, tako da Ad blue nece da treba. Niti EGR ventil sto vraca izduvni gasovi opet u usis. Ne radi se o nekoj velikoj ustedi nego vise da bi motor cisto "disao" i izduvao.
A i gorivo ce jos manje trositi jer slobodno ce moci da radi.
Dodaj tu jos koji konjic kad skines egr.
Meni na opelu 1.8 nemam egr ima 125 ks a model istog motora sa egr 122

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dodaj tu jos koji konjic kad skines egr.
Meni na opelu 1.8 nemam egr ima 125 ks a model istog motora sa egr 122

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Koji opel u pitanju, ja imam Zafiru 1.8 2001 god nisam nikada pomislio da skidam egr medjutim....:osmeh: vec dve godine mi svetli check engine, na auto putu jednom nijeo hteo preko 60km/h, kao safe mode neki, i od tada svetli check engine ali radi normalno, na dijagnostici pokazao gresku bogata smesa, mislim da je bilo P170 nisam siguran...
 
Koji opel u pitanju, ja imam Zafiru 1.8 2001 god nisam nikada pomislio da skidam egr medjutim....:osmeh: vec dve godine mi svetli check engine, na auto putu jednom nijeo hteo preko 60km/h, kao safe mode neki, i od tada svetli check engine ali radi normalno, na dijagnostici pokazao gresku bogata smesa, mislim da je bilo P170 nisam siguran...
vectra b , ja fabricki nemam egr , fabricki poklopac stoji na tom mestu gde je taj ventil. 2001 god

Ali moze se skinuti i na dijagnostici se ugasi samo

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh