Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Pajdaš je hibrid kukuruza BC instituta u Zagrebu, ima lijepu crvenu boju i baš tvrdo zrno. Sijao sam ga jednom davno, nije loš kukuruz za stoku i živinu ali nema mnogo roda.
 
Imao sam manju kolicinu pre.neku godinu, primili su na silosu , ali verujem da je bila veca kolicina , da bi bilo problema
 
Цццц... Нити мањег места тај Гај, нит' већег легла декаденције!

Значи архаизме не познајеш, али сленг само тако. :ROFLMAO:
 
Zorge, brate al baratas tim izrazima i recima, tesko uspem iz prvog puta da procitam sve
Primetili smo svi da si elokventan i svaka ti dala za to, al' pisi narodski, 'leba ti



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ха-ха-ха...! Декс, иди у красни!

То би било нешто типа...

Цццц.... Нит' мањег места од Гаја, нит' тако млого поквареног!

Значи, застареле речи не знаш, ал' само тако знаш како диване дрогоши.
 
Produženo od PAJTO
Kad kažem PAJTO to je Lakić Mladen
Interesantno je što svako u selu ima svoj nadimak, ime se i neupotrebljava pa dok sam u lovu popunjavao liste znao je biti problem
Ujutru dodju Kotas, Monter, Tombola,Krnja,Šija,Salak,Piculj,Lafo i mnogi drugi koje znam ceo vek ali kako im je ime
Pa onda razmišljam, nekad ne mogu da se setim
Ja sam Bućin mali, da sam mali i nisam
Ima i pogrdnih nadimaka koji se ne govore uoči

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Zeznuti su nadimci,ja jednog ceo život znam kao Djole,a znamo se 15 godina i jednom Prica meni jedan o nekom coveku,al ga zove Radomir i nikako da se saglasimo da pricamo o istom coveku,tek kad mi ovaj pokazao licnu kartu sam video da se zove Radomir Djordjević,al ga svi znamo kao Djoleta,a glavu bi dao da se zove Djorjde.

Ima i jedan ceo grad ga zna kao Arpan,sedeo vise puta sa covekom u kafani,a ni dan danas ne znam kako se zove sem Arpan,cak ga i ceo grad zna tako,a niko mu ime ne zna.
 
Lika su zvali sarma, ali ne direktno jer se ljutio na to.. Jednom prilikom sedeli u kafani, sarma za jednim stolom neki lik za drugim.. I tako lik vikne pirinač, pa posle nekog vremena mleveno meso, pa opet posle nešto vremena kupus, a sarma na to odgovori "aj sad smotaj ako smeš, mamu ti..."
 
Matori dok je radio u firmi sa njim je 15 god radio čovek iz sela pored, firma je delila drva i taj čovek je vozio po kućama, obišao je celo selo i nije mogao da nadje ko je Jandrić Nedeljko, onda je naišao na rodjaka koji je radio zajedno sa njima i pitao ga ko je taj?????
Rodjak mu odgovori BUĆO i tip dotera drva kod nas na adresu
A mene u zabavištu pita vaspitačica kao mi se zove otac ja odgovorim BUĆO JANDRIĆ, ona mi kaže da se moj otac zove Nedeljko, ja se rasplačem i odem kući, pitam babu i dedu kako se zove ćale kažu BUĆO, reko vaspitača je rekla Nedeljko kažu jeste neki ga i tako zovu
I tako sam ja Bućin mali, Luka Bućin

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Zanimljivi su ti "špic nameti" kako se ovde zovu. Najzanimljiviji su oni koji nemaju nikakovo značenje a nastali se pre 100 i više godina i neko ne zna što i kako. Mada ne verujem da je i jedan bez veze. Nekom neko da nadimak, taj nadimak se zalepi za njega i vremenom postane porodični nadimak tj špic namet.
Zanimljivo kad traže ljude po imenu i prezimenu pa svi lupamo glavu ko je to. Jedino poštar zna :)
 
Nazad
Vrh