Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Ovaj fazon, ovo je slika sa neta. Kod nas je obicaj da ide pola pola, jer je lakse zbog serviranja,manje ovala (tanjira). Mada bilo je slucajeva gde smo pakovali posebno.
Makaze-za-pecenje-secenje-pecenja-mesa-i-ribe-NOVO_slika_O_55877767.jpg
 
I mi pakujemo pola pola na ovalu, ili ako su neki malji ovali onda moze posebno.
Nisam vidjao tako izmesano da neko stavlja, nema nikakvog smisla.
Kosti sve vadim, bude samo meso Secku ovakvu imam ali lakse mi satarom i nozem.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
I mi pakujemo pola pola na ovalu, ili ako su neki malji ovali onda moze posebno.
Nisam vidjao tako izmesano da neko stavlja, nema nikakvog smisla.
Kosti sve vadim, bude samo meso Secku ovakvu imam ali lakse mi satarom i nozem.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Pa da, i mi tako. Ne volim da vidim kicmu u ovalu ili od buta/plecke okrugle kosti. Maksimalno odvajamo. Sve sto ostane, ili gazda nosi kuci za dzukca, ili ostaje meni za mog. Nikakav problem.

@Tonchi

Veći je problem meni osobno što prasetina povuće miris jagnjetine.

Pa ne znam. Ovo je bas mlada jagnjetina, iz okoline Sjenice. Bas malo mirise, tj da ima specifican miris. Tezine su bili 28 i 33kg. Na oko mali ali veoma kvalitetno i prosarano meso.
 
Ovaj fazon, ovo je slika sa neta. Kod nas je obicaj da ide pola pola, jer je lakse zbog serviranja,manje ovala (tanjira). Mada bilo je slucajeva gde smo pakovali posebno.
Svuda uglavnom ide pola-pola al kažem često se zeznem pa se uhvatim za prase. :)
Veći je problem meni osobno što prasetina povuće miris jagnjetine.
To se i moj ćale žali. Ne znam što toliko ljudi ne voli jagnjetinu.

Ne možeš da raspoznaš u ovalu šta je prase a šta janje?
Mogu kad je celo :)... Šta znam, uglavnom prepoznam ali desi se da se zeznem. Plus ne mogu ispred ljudi da iprevrćem pola ovala.
 
Zavisi ko kako slaže meso... Ovo kako nemanja radi je savršeno, baš kako i treba. Lično sam možda dva puta naišao na ovako lep oval, sve jednako, pod konac, svako parče iste veličine..
 
Ma ja volim i jedno i drugo, ali jagnjetina ima specifican miris, e onda ga povuće i prasetina pa mi ta prasetina izgubi onaj šmek svoj. Ovako na ovalima još okej, neki to pomješaju u one posude zatvorene, pa dok se to toplo onako ispari sve, ajoj ..
 
Otvorio sezonu berbe kukuruza.
Pajdaš.
0,4ha
Vlaga 15,1%
Da bude malo zanimljivije i da ne traje kratko , zaglavio sam u neki kanal da su me jedva izvukla dva traktora ukupno 26o konja.
Samo je kliznuo i nasjeo.
 
Ne mnogo ali bilo je.
Uglavnom su ptice dirale vrhove a ima po neki da je pao sa stabljikom. Otpalih klipova nema.
Po prinosu ne mogu procjeniti jer ne znam kakvi su bili jesenas.
Lista ima malo a stabljika suva i krta pa sječka i ne treba.
 
Skoro je jedan lik u mojoj okolini ovršio kukuruz, 5.02. , sa njive odmah otišao po 400KM/tona.

Danas završio oranje, popravio Zetora (uvukao malo parče najlona u crijevo od goriva i gorivo ide, zrak ide kada produvam ali kada se optereti motor ponestane goriva i ugasi se). Uzeo parcelu od zeta od 0,65ha, oralo se pravo lijepo. Dao mi je i jednu livadu od 0,8ha, kosiću je ovog ljeta pa u jesen orem i nju, imaću ravno 5 hektara kukuruza sledeće godine, postajem polako pravi tajkun :)
 
I ja sam jednom imao problem i na kraju naso najlon u rezervoaru . Konda je najcesci uzrok kvarova i gasenja traktora u radu ili u rezervoaru ili u crijevu .
 
Te stvari su bas za prepoznati starog iskusnog majstora . Podsjeti me na slucaj ovde ,istinita prica . Imamo jedno starog dedu majstora , zovemo ga profesor Baltazar , moj dobar drug .
Jednom ga zove cova , ima firmu vade sljunak iz Vrbasa . Stao mu skoronov bager , a voda dolazi dace ga potopiti . Stala mu hidraulika , i nemoze ni da se krece . Majstor dosao tamo , a vozac se uspanicio , da se traze masine da ga izvuku iz vode . Cica gleda , i pita vozaca kako se desilo . Kaze jutros dosuo kantu hidrola ,radio 10min i stalo . Ovaj gleda od rezervoara ulja crijevo ku ide , kaze penji se tu kod prve spojnice i rastavi crijevo , ovaj odvrne i nadje plasticni prsten od cepa kante ulja zatvorio neku spojnicu . Iskustvo . Kaze znao sam , pogledao kantu sto je ovaj bacio u kabinu , nefali pluta od cepa ali fali pvc prsten.
 
Nazad
Vrh